שתף קטע נבחר

חיילים בודדים הופתעו: האמהות הוטסו לארץ

לציון עשור לפרויקט אמץ לוחם הוטסו אמהות של 20 לוחמות ולוחמים בודדים לישראל כדי לפגוש את ילדיהם. חייל בודד ממכסיקו: "חושב על אמי ומתגעגע"

 

מחווה מרגשת: 20 לוחמות ולוחמים בודדים הופתעו הערב (ג') לפגוש את האמהות שלהם שהוטסו במיוחד לישראל כדי לפגוש את ילדיהם. המפגש המרגש התקיים בטקס שנערך בקריה במסגרת עשור לפרויקט אמץ לוחם של האגודה למען החייל בשיתוף הקרן לידידות.

 

הקרן לידידות עומדת מאחורי מימון ההפתעה המרגשת כשהטיסה ברכבת אווירית את הורי החיילים מעשר מדינות בעולם: ארה"ב, קנדה, ארגנטינה, מכסיקו, הודו, בלארוס, רוסיה, אוקראינה, אזרבייג'אן וטורקיה.

אירוע מרגש בקריה עם לוחמות ולוחמים בודדים (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
אירוע מרגש בקריה עם לוחמות ולוחמים בודדים(צילום: סיון פרג')

זונדל, חייל בודד ממכסיקו, הופתע עד מאוד ולא הסתיר את התרגשותו העזה: "אני נרגש עד עמקי נשמתי ולא מאמין שזה קורה לי. אני חושב הרבה על אמא שלי ועל משפחתי שנמצאים במכסיקו הרחוקה ומתגעגע אליהם".

 

באירוע, שבו השתתפו גם נשיא אמץ לוחם אבי פישר ויו"ר האגודה למען החייל אביגדור קהלני והנחו בהתנדבות מיקי חיימוביץ' ובעלה אלי אילדיס, השתתפו חיילים בודדים המשרתים ביחידות הקרביות בצה"ל, בין היתר טייסי קרב, לוחמי גבעתי, גולני, נח"ל, כפיר, צנחנים ומיחידות המודיעין.

 

במסגרת הפרויקט מאומצות 184 יחידות לוחמות בצה"ל ובמג"ב על-ידי החברות העסקיות הגדולות במשק ובעולם, בהם ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF).

 

בין המשתתפים היה הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, שאמר: "צה"ל הוא צבאו של העם וחובתנו כצבא ממלכתי ושוויוני לפעול לפי ערכי הרעות והשמירה על כבוד האדם של משרתי צה"ל. נגלה אפס סובלנות לתופעות פסולות בקרבנו וכלפינו ונדאג להוקיען".

 

אביגדור קהלני הוסיף: "תוך שנים ספורות הוכפל פי כמה וכמה היקף הגופים שמבקשים לאמץ יחידות מהמערך הלוחם של צה"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
הטקס בקריה, הערב
צילום: סיון פרג'
מומלצים