שתף קטע נבחר

ארגון בשבוע: הויה

יש הרבה דרכים בהם אפשר להיות יהודים. בארגון הויה לומדים ויוצרים טקסי-חיים, הנטועים במסורת היהודית ובמקורותיה, ובו בזמן מבטאים התחדשות יהודית, חילונית וציונית בת זמננו

בהֳוָיָה עורכים, לומדים ויוצרים טקסי-חיים, הנטועים במסורת היהודית ובמקורותיה, ובו בזמן מבטאים התחדשות יהודית, חילונית וציונית בת זמננו.

 

כנסו לעמוד הפייסבוק של ארגון "הויה"

 

בהֳוָיָה רואים בטקסי החיים צומת דרכים משמעותי בחיי האדם, אשר מזמין אותו לבחון מחדש את זהותו וזיקתו למסורת, לטקס ולמנהג. ברוח זו אנו מציעים לזוגות ולמשפחות לבחון בהדרכתנו את משמעותו של הטקס עבורם, על אלו צרכים הוא עונה ומה מידת הרלוונטיות שלו לחייהם.

 

"הֳוָיָה" היא מרכז (ללא כוונות רווח) לטקסי חיים הפועל בשיתוף בין בינה והמדרשה בארנים. מטרת הֳוָיָה להוביל ולקדם פיתוחם ועיצובם של טקסי חיים ישראלים, רלוונטיים ונגישים לציבור החילוני בארץ ובחו"ל.

 

לתת מענה לציבור המנוע מלהינשא במדינת ישראל על פי החוק הקיים (עולים ובני עולים מארצות חבר העמים, ועוד), או למי שאינו חפץ בשל השקפתו להיזקק לשרותי הדת הרשמיים.

בהֳוָיָה רואים בטקסי החיים צומת דרכים משמעותי בחיי האדם (באדיבות ארגון הויה) (באדיבות ארגון הויה)
בהֳוָיָה רואים בטקסי החיים צומת דרכים משמעותי בחיי האדם(באדיבות ארגון הויה)

מהי יהדות בעיניכם?

יהדות היא תרבות מפוארת בת מאות רבות של שנים שהיא מקור השראה בלתי נדלה לעיצוב חיינו כאן ועכשיו. היהדות ידעה להתפתח לאורך הדורות ולהתאים עצמה לנסיבות החיים ולצרכים המשתנים של יהודים בארצות פזוריהם ועליה להמשיך ולהתפתח גם היום.

היהדות מטפחת התנהגות מוסרית. כמו הלל הזקן בזמנו, וחכמים אחרים לאורך הדורות, אנו משוכנעים שמהותה של היהדות היא טיפוח יחסים תקינים שבין אדם לזולתו, ללא הבדל דת גזע ומין.

 

איך מחברים בין ישראליות ויהדות?

כידוע יש בישראל אזרחים שאינם יהודים אך הם ישראלים לכל דבר וענין. ישראלים הרוצים בזהות יהודית הם יהודים מבחינתנו. אלו שלא, הם אזרחים שויי זכויות אך שונים בתרבותם. יש הרבה דרכים להיות יהודים היום ואנו מכבדים את כל הזרמים ואת כל אופני הקיום היהודיים והישראליים.

 

רוצים לדעת עוד על הויה? כנסו לאתר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ארגון הויה
עורכת טקסים בהויה. ד"ר אליזבט גולדוין
באדיבות ארגון הויה
מומלצים