שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוב: שינוי בנוהלי בחינת הבגרות - ה"סגר" בוטל, תלמידים יפקידו טלפונים
  הלחץ של התלמידים ומנהלי בתי הספר עבד - ומשרד החינוך משנה את נהלי הבחינה שנקבעו רק בשבוע שעבר. ה"סגר" של התלמידים בכיתות 45 דקות לפני הבחינה בוטל. כמו כן, בתי הספר יקבלו את השאלונים באמצעות שליחים ולא דרך האינטרנט

  מחאת התלמידים, אתמול בתל אביב (צילום: ג'ורג' גינסברג)
  מחאת התלמידים, אתמול בתל אביב(צילום: ג'ורג' גינסברג)

  בלי לחכות נעולים בכיתות, ובלי להדפיס מאות שאלונים ב-45 דקות. אחרי של שבוע של מחאה הודיע היום (ב') משרד החינוך כי הוא מרכך את הנהלים החדשים והשנויים במחלוקת, שמטרתם למנוע הדלפות של בחינות הבגרות. בהודעה שפרסם כתב השר החדש נפתלי בנט: "אנו עומדים בעיצומה של עונת הבגרויות וצריכים לקבל החלטות בזמן אמת, תוך הבטחה שהבחינות תעשנה באופן ישר והגון".

   

  החדשות הטובות לתלמידים מבשרות שלא יחויבו להמתין 45 דקות בכיתות לפני תחילת המבחן. במקום זאת,הם יתבקשו להפקיד את המכשירים הסלולריים שלהם כ-30 דקות לפני מועד הבחינה.

   

  הקלה מצפה גם למנהלים: במקום להוריד את השאלונים מאתר משרד החינוך, ולהדפיס ולכרוך מאות טפסים תוך 45 דקות, משרד החינוך מסכים לחזור לחלוקה מראש של השאלונים. כמחצית מבתי הספר יקבלו את השאלונים ישירות ממשרד החינוך באמצעות שליחים (ללא הגעה אל סניף הדואר המקומי). בבתי הספר האחרים ימונו שני נאמנים שיאספו את מעטפת הבחינות מסניף הדואר. הנאמנים יחתמו על מעטפת המבחנים ויופקדו על שמירתם עד לחלוקת הבחינות.

   

  הפעלת בחינות הבגרות באמצעות הורדת שאלונים מהאינטרנט תופעל רק במקרה חירום.

   

  יו"ר ארגון המורים רן ארז אמר בתגובה: "אני שמח שמנכ"לית משרד החינוך קיבלה את הצעתנו לביצוע שינויים בנהלי בחינות הבגרות כפי שהעלנו אותה בפגישתנו אתמול יחד עם יושב ראש התאגדות המנהלים מנשה לוי. מנכ"לית המשרד וצוותה הבינו את הבעיתיות והקושי על צוותי בתי הספר והתלמידים, ואכן מצאנו אוזן קשבת. אני מקווה שבעתיד יתייעצו אתנו גם לפני ביצוע השינויים ולא רק אחרי".

   

  ממועצת התלמידים נמסר כי "בהמשך לשיתוף הפעולה עם משרד החינוך למען השגת פתרון אחר בנושא הדלפת הבחינות, מועצת התלמידים והנוער הארצית מברכת על ההחלטה להבין ללינו, התלמידים, ולרכך את הדרך שבה הוא אוכף את הדלפת הבחינות. אנו רוצים להודות להנהלת המשרד על אוזן הקשבת והנכונות לשיתוף פעולה למען הצלחת התלמידים".

   

  גם פורום ועדי ההורים היישוביים בירך את משרד החינוך, "שהשכיל לחזור בו מההנחייה שאנו ראינו בה פגיעה ממשית בתלמידים".  

  פיילוט הבגרויות, אתמול בראש העין (צילום: איתי בלומנטל)
  פיילוט הבגרויות, אתמול בראש העין(צילום: איתי בלומנטל)

  בשבוע שעבר, בעקבות סדרת הדלפות של שאלוני בגרות, הודיע משרד החינוך על שורת נהלים חדשים שאמורים היו למנוע הישנות מקרים מסוג זה. מעבר לתקנת "45 הדקות",

  עיקר העומס מוטל על בתי הספר: ההנהלות אמורות להוריד את השאלונים מאתר המשרד פחות משעה לפני תחילת הבחינה, לשכפל, לכרוך ולחלק לתלמידים.

   

  כבר עם ההודעה על הנהלים החדשים נתקל משרד החינוך בהתנגדות נחרצת של התלמידים והמנהלים, שחלקם הצהירו שמפורש שלא ייקחו חלק בפיילוט ויסרבו לשתף פעולה.

   

  אתמול בצהריים הפגינו בתל אביב מאות מנהלים, מורים ותלמידים מבתי הספר עירוני ד', עירוני ט', עירוני י"א, עירוני י"ד, תיכון חדש, עירוני א' וביאליק רוגוזין, במחאה על הנהלים. זאת בשעה שבתי ספר אחרים ברחבי הארץ השתתפו בפיילוט של משרד החינוך.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שוב: שינוי בנוהלי בחינת הבגרות - ה"סגר" בוטל, תלמידים יפקידו טלפונים "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי בלומנטל
  פיילוט הבגרויות, אתמול בראש העין
  צילום: איתי בלומנטל
  מוצר השנה
  מומלצים