שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תקפו קשישה ושדדו חצי מיליון שקל: "הוא תלש לי את השרשרת. זה כאב"
  פרסום ראשון: שמחה ארגאק, בת 78, הותקפה בביתה בירושלים על ידי שלושה שודדים. הם ריססו את המטפלת שלה בחומר שגרם להתעלפותה. "הרביצו לי וחנקו אותי", סיפרה המטפלת. אחר כך תלשו שרשרת זהב מצוואר הקשישה

   

  ארגאק משחזרת את השוד    (צילום: רועי ינובסקי)

  ארגאק משחזרת את השוד    (צילום: רועי ינובסקי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אין גבול לאכזריות: שלושה רעולי פנים שדדו ותקפו היום בצהריים (ג') את שמחה ארגאק, קשישה בת 78, בביתה בשכונת פת בירושלים. כך נודע ל-ynet. השודדים נכנסו לביתה של ארגאק וריססו את המטפלת שלה, מלי ג'יאורי, בחומר לא ידוע שגרם לה להתעלף לצדה למשך דקות ארוכות. הם לקחו מהבית שתי כספות שבהן היה כסף מזומן וזהב בשווי של כחצי מיליון שקלים ותלשו מצווארה של הקשישה שרשרת זהב יקרה ושרטו אותה. לאחר האירוע הוזעקו למקום שוטרים שגבו עדות מהקשישה, מבני משפחתה ומהמטפלת.

   

  בשיחה עם ynet שחזרה אגראק את האירוע הטראומתי שחוותה. "ישבתי פה ונכנסו שלושה אנשים שדיברו ערבית והיה להם כיסוי על העיניים. אחד ישב על הכיסא ואמר בהתחלה 'אני לא אעשה לך כלום'. דחפו את מלי, השכיבו אותה על הרצפה ושמו לה משהו על העיניים. היא לא יכלה לקום", סיפרה האישה.

  "הם ידעו שיש כסף בבית". שמחה ארגאק (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
  "הם ידעו שיש כסף בבית". שמחה ארגאק(צילום: רועי ינובסקי)

  חיפשו בכל מקום בבית את הכספות ובסוף מצאו מזומן וזהב בשווי חצי מיליון שקל (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
  חיפשו בכל מקום בבית את הכספות ובסוף מצאו מזומן וזהב בשווי חצי מיליון שקל(צילום: רועי ינובסקי)

   (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
  (צילום: רועי ינובסקי)

  הבלגן שהותירו אחריהם השודדים (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
  הבלגן שהותירו אחריהם השודדים(צילום: רועי ינובסקי)

  כשהתעוררה המטפלת ניסו השודדים לחנוק אותה ולאחר מכן גררו אותה ונעלו אותה בתוך השירותים. לפני שנמלטו מהמקום שברו השודדים את הטלפונים בבית וניתקו כבלי תקשורת כדי למנוע ממי מהנוכחים בבית להזעיק עזרה. המטפלת הצליחה לצאת מהשירותים הנעולים רק לאחר מכן דרך החלון.

   

  "הוא תלש לי את השרשרת. זה כאב", סיפרה ארגאק ל-ynet. "אמרתי לו 'אל תחתוך לי את הגרון'. הוא אמר לי לתת לו את העגילים שלי ואמרתי לו שהעגילים של אמא שלי".

   

  גם עבור המטפלת מלי היה מדובר באירוע קשה. היא סיפרה על דקות החרדה בשיחה עם ynet. "נכנסו שלושה אנשים, שמו לי יד על הפה והרביצו לי וחנקו אותי. לאחד מהם היה אקדח. הוא שם לי חומר על הפנים ונפלתי. הייתי על הרצפה רבע שעה בערך. בזמן הזה הם עשו בלאגן. כשהתעוררתי הוא אמר לי 'שקט שקט את עושה בלאגן'. אחר כך אחד מהם אמר לי לקום וגרר אותי לשירותים. הוא נעל אותי בפנים, המפתח היה בדלת בחוץ ולא יכולתי לצאת והתחלתי לצעוק".

  המטפלת מלי. השודדים נעלו אותה בשירותים והיא הצליחה להימלט דרך החלון (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
  המטפלת מלי. השודדים נעלו אותה בשירותים והיא הצליחה להימלט דרך החלון(צילום: רועי ינובסקי)

  היא מספרת כי במשך דקות ארוכות לא ידעה איך לצאת, עד שהבחינה בחלון קטן הנמצא מעל השירותים. "שברתי חלק מהחלון והצלחתי לצאת דרכו. כשיצאתי הם לא היו וראיתי המון בלאגן".

   

  בני משפחתה של ארגאק מעריכים כי הגנבים ידעו שאם המשפחה מחזיקה בבית כספות עם רכוש רב. לפני כחודש נפטר הבן מאיר מדום לב בגיל 56 בלבד. בני המשפחה ישבו שבעה בביתה ואל המקום הגיעו בחודש האחרון אנשים רבים. בדיוק אתמול ציינו בביתה של אגראק חודש לפטירתו. "כנראה מישהו ידע שיש פה כסף", העריכה הקשישה.

   

  דליה רוזנברג, בתה של שמחה: "ישבנו פה שבעה וכל שבת היינו אצל ההורים. עד לפני כמה חודשים הכסף היה בבנק. אמא שלי רצתה להוציא אותו. היום בבוקר קיבלתי טלפון מאחי שאמר לי שפרצו לבית. הגעתי מיד מהעבודה והבנתי שגם השכנים ראו אותם. אני בטוחה שהגנבים ידעו היטב מה היה בבית".

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים