שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מגדלי המשרדים בחסן ערפה יוצאים לדרך
  החברות Urban נדל"ן וגאיה פרויקטים דיווחו כי רכשו קרקע להקמת מגדל "tower sky תל-אביב" במתחם המוסכים הישן שבקרן הרחובות יצחק שדה, המסגר ודרך מנחם בגין. המתחם צפוי לכלול בסך הכל 14 מגדלי משרדים ומסחר, והמגדל שעבורו נרכשה הקרקע יכיל 24 קומות ו-28 אלף מ"ר

  מיזם הענק למגדלי משרדים ומסחר בלב תל-אביב יוצא לדרך: חברת Urban נדל"ן בבעלות יאיר סגל ודוד זהבי דיווחה היום (ד') כי מימשה אופציה לרכישת קרקע להקמת מגדל "tower sky תל-אביב" במתחם חסן ערפה, שבקרן הרחובות יצחק שדה, המסגר ודרך מנחם בגין. זאת, לאחר שסיימה לגבש קבוצת רכישה לכל שטחי המשרדים והמסחר בפרויקט.

   

  יחד עם חברת גאיה פרויקטים, שילמה Urban נדל"ן (לשעבר קבוצת מיזמים) כ-81 מיליון שקל עבור 4.8 דונם לחברת אומנינט שבבעלות חברת באוהאוס (של עמוס וינברג ויעקב קוטלר) ומשפחת נזריאן. על הקרקע הזו היא תקים את המגדל שייבנה במסגרת של עירוב שימושים (מסחר ומשרדים) ויתפרש על פני שטח של כ-28 אלף מ"ר בנוי. בסך הכל יכלול המגדל 24 קומות, מתוכן 21 קומות משרדים ועוד 3 קומות מסחר, לצד חניון תת-קרקעי עם 5 קומות.

   

  בשלב זה התוכניות להקמת המגדל הוגשו לעיריית תל-אביב וממתינות לאישור הגשה לקבלת היתר בנייה. בחברה מציינים כי מדובר בפרויקט הראשון שיוצא לדרך במתחם העתידי. על פי הסכם מימוש האופציה, יתווספו עוד 7 קומות משרדים למגדל כחלק מניוד זכויות מבניינים לשימור. היקף הפרויקט עד כה עומד על כ-450 מיליון שקל. במסגרת קבוצת הרכישה נמכרו שטחי משרדים ומסחר תמורת כ-330 מיליון שקל, ולפי סכום ממוצע של 9,000 שקל למ"ר.

  הדמיית מגדל tower sky תל-אביב (הדמיה: viewpoint) (הדמיה: viewpoint)
  הדמיית מגדל tower sky תל-אביב(הדמיה: viewpoint)

   

  ממחסנים ובתי הימורים - למגדלי משרדים ומסחר

  כיום מתחם חסן ערפה מאופיין במחסני מגורים, מוסכים ישנים, חניונים ואף בתי הימורים. עד שייבנו מגדלי היוקרה למסחר ולמשרדים על השטח, שגודלו כ-81 דונם ו-550 אלף מ"ר בסך הכל, על המקום השתלטו חסרי בית, נרקומנים ומבקשי מקלט. הוא צפוי לכלול 14 מגדלים בהם שטחי עסקים, מסחר, מלונאות ומגורים, כאשר השטח שבין המגדלים ישמש כפארק בגודל 21 דונם.

   

  תוכנית המתאר למתחם קובעת כי מטרת מגדלי המשרדים והמסחר היא "יצירת מנוף לקידום תהליך פינוי והתחדשות של המתחם, ושילובו באזור תעסוקה המתפתח בחלקו המערבי של האיילון". בין היתר המטרה תיושם על ידי פינוי המתחם וקביעת הוראות לבינוי חדש על ידי תוספת זכויות, לצד קביעת פתרונות תנועה וחניה, הרחבות ושינוי דרכים והסדרת גישה לחניונים תת-קרקעיים בתחומי המגרשים.

   

  לדברי יאיר סגל, מבעלי החברה, "פרויקט tower sky תל-אביב מצטרף לעוד פרויקטים גדולים שהחברה לקחה לידיה, מעורבת ועתידה ליזום, בין היתר מתחם קולנוע דקל בשכונת בבלי בצפון תל-אביב, שנרכש לפני כחודשיים מידי עדי קייזמן". על תכנון הפרויקט הופקד משרד אדריכלים יסקי מור סיוון ואת העסקה ליוו עו"ד אדלר שחר אדלר ומשרד עו"ד אוחנה אקסלרוד. מהחברה נמסר כי בשבועות הקרובים ייבחר קבלן ביצוע.

  הדמיית מתחם חסן ערפה (הדמיה: viewpoint) (הדמיה: viewpoint)
  הדמיית מתחם חסן ערפה(הדמיה: viewpoint)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אסף קמר
  מתחם חסן ערפה כיום. במקום מוסכים והזנחה - מגדלי משרדים ומסחר
  צילום: אסף קמר
  הדמיה: viewpoint
  הדמיית המתחם. הפרויקט הראשון צפוי לצאת לדרך
  הדמיה: viewpoint
  מומלצים