שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

בשמאל זועמים: צה"ל והמשטרה ביטלו השתתפותם בכנס

בהוראת יריב לוין: היועץ המשפטי של המשטרה יחרים כנס לציון עשור לארגון השמאל הרדיקלי 'יש דין'

ארגון השמאל יש דין שמטרתו "תיעוד וטיפול בזכויות הפרט בשטחים הכבושים" חוגג עשור לקיומו בכנס אשר יתקיים בבית ציוני אמריקה תחת הכותרת "אכיפת חוק תחת הכיבוש". הארגון הזמין לכנס נציג מטעם המשטרה ומטעם הצבא. השניים בתחילה אישרו, אך לאחר לחץ של גורמים בימין – השניים הודיעו על ביטול השתתפותם בכנס.

 

הוראה מגבוה

 

לערוץ 20 נודע כי לאחר פניות מגורמים בימין, ביקשו בלשכתו של השר החדש לביטחון פנים ממפכ"ל המשטרה להורות לתנ"צ שאול גורדון, יועצה המשפטי של המשטרה, שלא להשתתף בכנס. יש לציין כי רק השבוע מתחו ב'יש דין' ביקורת חריפה על מחוז ש"י ובדו"ח שפירסמו קבעו שמחוז ש"י אינו פועל כלל כנגד אירועי תג מחיר וסוגר את רוב התיקים.

 

מארגון 'יש דין' מסרו כי אתמול במפתיע בישרו להם מלשכת תנ"צ גורדון הודיעו להם כי לא הוא לא יוכל להשתתף בכנס, אך לא ניתן להם כל הסבר.

 ממשטרת ישראל לא נתקבלה תגובה בעת פרסום הכתבה.

 

צה"ל ביטל

 

גם נציג הצבא לא יגיע בסופו של גבר לכנס. לאחר פניה מצד גורמים בימין הודיע דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז כי לא יאשר את השתתפותו של אל"מ דורון בן ברק, היועץ המשפטי של אגודת איו"ש בכנס. בתגובה להחלטת דובר צה"ל פרסם הארגון הודעה בעמוד הפייסבוק שלו, לו נתנו את הכותרת "ממה הם מפחדים"?

 

בפוסט נכתב כי "אתמול נודע לנו שדובר צה"ל (דו"צ) לא מאשר לנציג הצבא לקחת חלק בכנס העשור ל"יש דין", ואף לא סבור שעליו לנמק את סירובו. אנחנו חושבים שלצה"ל, שהוא הגוף האחראי על אכיפת החוק בגדה המערבית, יש חובה להתמודד עם העובדות ולנהל איתנו דיאלוג בנושא חשוב זה. אנחנו יודעים שהופעל על דו"צ לחץ פוליטי שלא לשלוח נציגות לכנס, וחוששים שהוא נכנע לו. בכל אופן – אנחנו שומרים כסא ריק לנציג הצבא ומקווים שדו"צ ישנה את החלטתו להתחמק מדיאלוג כן ומקצועי עם הנתונים שלנו". את הפוסט סיימו בקריאה לפנות אל דובר צה"ל בבקשה לשנות את החלטתו.

 

כמו כן הארגון פרסמו במכתב לדו"צ ובו רעם על כך והזכיר את שיתוף הפעולה בין צה"ל ל'יש דין' ובו כללו גם את השתתפותו של עו"ד מיכאל ספרד בפאנל של מכללת פו"מ באחרונה, כפי שפרסמנו כאן אתמול.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: המשרד לביטחון פנים
השר לבטחון פנים
צילום: המשרד לביטחון פנים