שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מריה מגדלנה הייתה לסבית? איש הדת מעצבן
  בישוף קתולי בכיר בקולומביה אמר שהומוסקסואליות איננה חטא, אבל הצליח לעצבן גם את השמרנים וגם את הקהילה הגאה כשתהה אם מריה מגדלנה הייתה לסבית או אם אחד מ-12 שליחיו של ישו היה "מתרומם". לטינוס: סיפורים קצרים מאמריקה הלטינית - כתבה שנייה
  עצבן את כולם: בעת שניסה להביע את דעותיו המתקדמות והליברליות, לפיהן הומוסקסואליות אינה חטא, הצליח בישוף קתולי מפורסם בקולומביה להעליב גם את מאמיני הכנסייה וגם את הקהילה הגאה. במהלך כנס שנערך בשבוע שעבר בנושא נישואים חד-מיניים ואימוץ ילדים, רצה איש הדת לנאום נאום חוצב להבות נגד תופעת האפליה על רקע מיני - אבל כשהרהר בדעתו אם דמויות מהברית החדשה נמשכו לבני מינן הוא כבר עצבן את כולם.

   

  קמפיין בצ'ילה: כך תפילי את תינוקך בטעות

   

  הבישוף חואן ויסנטה קורדובה, איש דת מוכר ומוערך בקולומביה, הצהיר בין היתר שמשיכה הומוסקסואלית אינה אסורה על פי הדת, והוסיף כי חברי הקהילה הגאה צריכים להתקבל בברכה על ידי הכנסייה. הוא אף תהה בנאומו "אם מריה מגדלנה הייתה לסבית" או שמא אחד מ-12 שליחיו של ישו היה "מתרומם" - אך למעשה השתמש במילת גנאי חריפה בספרדית לתיאור הומוסקסואלים.

   

  "גם אם הומוסקסואליות כנטייה מינית היא איננה חטא, עדיין מדובר התנהגות שאינה רצויה". הבישוף קורדובה
  "גם אם הומוסקסואליות כנטייה מינית היא איננה חטא, עדיין מדובר התנהגות שאינה רצויה". הבישוף קורדובה

  בשלב זה החלו שני צדי המטבע בסיפור להתרעם. מצד אחד ספג הבישוף ביקורת צפויה מראש מצד הקהל השמרני, שחלקו אף גינה בחריפות את אמירותיו ואת רמיזותיו "הפוגעניות" בנוגע לשליחיו של ישו. מצד שני, גם הקהילה הגאה במדינה לא בדיוק שמחה כשאיש הדת החליט להשתמש במילה שבה בחר להשתמש, שהיא כאמור בעלת קונוטציות שליליות מאוד ורחוקה מלהיות תקינה פוליטית.

   

  "דבריי הוצאו מהקשרם"

  הבישוף קורדובה התנצל יום אחר כך על "הביטויים המצערים", לדבריו, והוסיף כי דבריו הוצאו מהקשרם וכי הוא לא ידע שהתקשורת נכחה בעת נאומו. הוא הדגיש שהכנסייה צריכה להפגין כבוד כלפי הקהילה הגאה במדינה, אך בד בבד הוסיף כי הכנסייה הקתולית לא תכיר בנישואים חד-מיניים בתור תא משפחתי והדגיש שהוא מאמין שיחסי מין בין בני אותו המין הם מנוגדים לחוקי הטבע. "דבריי לא נועדו לשנות את עמדתה המוסרית והאיתנה של הכנסייה, אלא להביע תמיכה באלו הנוכחים באולם", אמר.

   

  הכנס, שגרר לא מעט תגובות במדינה, הוא למעשה המפגש הפומבי הראשון בין גורם בכיר בכנסייה בקולומביה לבין הקהילה הגאה במדינה. "זה מוכיח שזה אפשרי לקיים דיאלוג כן ואמיתי שיאפשר לנו להסיר את הקירות בינינו ולגלות שכולנו אחים", אמר הבישוף בלב הסערה.

   

  נישואים חד-מיניים ואימוץ הם נושאים שעליהם מתנהל ויכוח ציבורי לוהט בתקופה האחרונה במדינה הדרום-אמריקנית, שכמו שכנותיה ליבשת - רוב אזרחיה הם קתולים. בית הדין החוקתי בקולומביה קבע בשנה שעברה שזוגות חד-מיניים יוכלו לאמץ ילד או ילדה אם הוא צאצא ישיר של אחד מבני הזוג, פסיקה שאכזבה הן את השמרנים והן את הליברלים. כשנתיים לפני כן הצביע הקונגרס במדינה נגד נישואים חד-מיניים בקולומביה. "גם אם הומוסקסואליות כנטייה מינית היא איננה חטא, עדיין מדובר התנהגות שאינה רצויה", אמר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מריה מגדלנה הייתה לסבית? איש הדת מעצבן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים