שתף קטע נבחר

אימהות שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו: "שלא תעזו להשתנות. תישארו כמו שאתם"

לקראת יום האחדות, שיתקיים ב-3 ביוני, הופק סרטון מיוחד בהשתתפות אימהות שלושת הנערים, יחד עם דמויות המאפיינות את החברה בישראל בהן חילונית וחרדי, ועל רקע מחאת עולי אתיופיה, גם ח"כ לשעבר פנינה תמנו שטה

ביום השנה לרציחתם וחטיפתם של שלושת הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל ב-3 ביוני יצוין "יום האחדות", שנועד לחצות קהילות ומגזרים, ולכנס ולאחד תחתיו את כל החברה בישראל.

 

 

לקראת יום האחדות הופק סרטון מיוחד בהשתתפות אימהות שלושת הנערים, יחד עם דמויות המאפיינות את החברה בישראל, בהן חילונית וחרדי. על רקע מחאת עולי אתיופיה, בסרטון משתתפת גם ח"כ לשעבר פנינה תמנו שטה, ובו היא צובעת את פניה בלבן כדי להיראות "ישראלית". במהלך הסרטון הדמויות מתבקשות ללבוש את אותם בגדים כדי להיראות ישראלים. בזמן שכולם מנסים להידמות זה לזה, אימהות שלושת הנערים מבקשות מהם לא להשתנות.

 

"לפני שנה הגעתם בדיוק כמו שאתם. לחזק אותנו, ואז גם לנחם אותנו, ולהנציח אותנו. שלא תעזו להשתנות. תישארו כמו שאתם". אומרות האימהות. "אל תוותרו על הזהות, רק תישארו יחד".

 

במהלך יום האחדות יתקיימו אירועים ופעילויות בכל רחבי הארץ, הכוללים כנס מרכזי בהשתתפות ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי יחד עם משפחות הנערים, וכן פעילויות במערכת החינוך, בצה"ל, במתנ"סים, בתנועת הנוער ובארגון "מתחברים".

 

במסגרת יום זה יחולק "פרס ירושלים לאחדות ישראל", יוזמה משותפת של משפחות שלושת הנערים, יחד עם העמותה לזכרם של שלושת הנערים, ראש העיר ירושלים ניר ברקת ועמותת "גשר".

 

הפרס נועד להעלות על נס ארגונים, יוזמות ואישים בארץ ובתפוצות שתורמים לאחדותה של החברה בישראל. יוזמי הפרס מבקשים להראות כי האחדות והסולידריות שהפגינה החברה הישראלית ברגעי צרה אינן בודדות וכי מעשי אחדות שכאלו מתרחשים מדי יום.

 

הפרס על סך 300 אלף שקלים יחולק בין הזוכים. הוא מהווה את מפעל ההנצחה הראשון לשלושת הנערים ויוענק מדי שנה ב"יום האחדות", סביב יום השנה לרצח שלושת הנערים. טקס הענקת הפרס יתקיים בבית הנשיא, במעמד נשיא המדינה, ראש העיר ירושלים, חברי ועדת הפרס ומשפחות שלושת הנערים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח זיכרונם לברכה
צילום: שאול גולן
מומלצים