שתף קטע נבחר

עיוור, אבא, עובד מצטיין ואלוף בשש-בש

אייל נייפלד איבד את ראייתו בפיגוע, אבל הצליח להשתלב בעבודה. בארץ יש כ-880 אלף גברים ונשים בעלי מוגבלויות שרובם אינם מועסקים. לקראת יום העיוור בשבוע הבא, קהילת "סיכוי שווה" מבקשת למצוא להם תעסוקה

  

 

האם יש סיכוי לבן אדם עיוור לחלוטין לשחק במשחק שש-בש רגיל מול שחקן רואה ואף לנצח בו - בלי שום עזרים מיוחדים? מסתבר שאנשים עם מוגבלות יכולים להשתלב בחברה הרבה יותר טוב ממה שאנחנו רגילים לחשוב. זה המסר שמנסה להעביר סרטון ויראלי חדש שהופץ אתמול (יום ה') ברשת והופק בשיתוף פעולה של דף הפייסבוק "סיכוי שווה" - קהילה וירטואלית בהובלת אורן הלמן, סמנכ"ל חברת החשמל - שמטרתה לעודד הענקת הזדמנות שווה לאנשים עם מוגבלות, ושל מיזם התוכן החדש של הבמאי והשחקן איתי שגב (שאף משתתף בסרטון), ואיש המדיה החברתית אוריאל מצליח - "פלטפורמי".

 

בסרטון אפשר לראות משחק שש-בש אמיתי שנערך בין אייל נייפלד - שנפצע לפני 12 שנים באורח קשה בפיגוע בקו אוטובוס 361 בהר מירון וכתוצאה מהפציעה איבד את ראייתו ושמיעתו, ובין יו"ר הדירקטוריון של חברת החשמל, האלוף (במיל') יפתח רון טל, שמוביל את פרויקט שילוב עובדים עם מוגבלות בחברת החשמל, ביחד עם מנהל אגף משאבי אנוש בחברה, עמית אוברקוביץ'. מעבר להיותו שחקן שש-בש מעולה שזוכר בעל פה את המיקום של הקוביות שלו ושל יריבו על לוח המשחק, נייפלד הוא גם עובד מצטיין בחברת החשמל שבה הוא עובד כמרכז פרויקטים. 

נייפלד עם בתו, בחודש ינואר האחרון (צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות) (צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות)
נייפלד עם בתו, בחודש ינואר האחרון(צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות)

אורן הלמן: "המטרה של הסרטון היא להראות שכמו שאדם עם מוגבלות קשה יכול לבצע פעילויות שנראות לנו בלתי אפשרויות לאנשים במצבו - כגון לשחק בשש בש, כך הוא יכול לתרום גם לחברה ולעבוד במגוון תפקידים שלרוב חסומים בפני אנשים בעלי מוגבלות. אייל תורם בעבודתו בחטיבת הרגולציה בחברת החשמל שאותה אני מנהל. יש בישראל כ-880 אלף אנשים עם

מוגבלות בגילאי עבודה, שחלק גדול מהם יכול לבצע עבודות מסוימות ברמה גבוהה ביותר, אך לצערנו רובם, 70-50 אחוזים לא מקבלים בכלל הזדמנות להתקבל לעבודה ונאלצים לחיות מקצבת נכות ולהרגיש נטל על החברה".

 

הלמן הוסיף: "המטרה שלנו בקהילה היא לעודד מעסיקים להעסיק עובדים בעלי מוגבלויות, ולהיות גורם מקשר בין מעסיקים אלה לבין אנשים עם מוגבלות שיכולים ומתחננים לקבל הזדמנות שווה בעולם העבודה. באמצעות דף הפייסבוק "סיכוי שווה", בחודשים האחרונים מצאו עבודה 40 אנשים עם מוגבלות ומשרות רבות מפורסמות בדף זה", מוסיף הלמן.

 

הסרטון עולה לאוויר גם לכבוד יום ה"בליינדיי" - BLIND DAY שמתקיים ב-6 ביוני להגברת המודעות וההזדהות של הציבור עם אנשים שסובלים מעיוורון ולקויי ראייה, ומטרתו להגביר את מודעות הציבור לקהילה זו ולשילובה בחברה. ה-BLIND DAY מתקיים מדי שנה בתאריך זה (אסוציאציה ל"רואים 6/6"). את הרעיון יזמו "חושבים בצבע" - קבוצת קריאטיב, פרסום ויחסי ציבור של אנשים עם מוגבלויות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות
אייל נייפלד
צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות
מומלצים