שתף קטע נבחר

אסד איבד עוד מחוז: המורדים השתלטו על אידליב

אריחא, העיר האחרונה במחוז שהייתה בשליטת אסד, נפלה לידי המורדים בקרב שנמשך שעות ספורות, ובסופו נצפו רכבי צבא נסוגים מהאזור. הלוחמים דיווחו על גופות רבות ברחובות העיר

  

כוחות המורדים שורפים את דגל סוריה באריחא (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
כוחות המורדים שורפים את דגל סוריה באריחא(צילום: רויטרס)

קרב מאסף של אסד במורדים: אתמול (יום ה') איבד נשיא סוריה בשאר אסד סופית את השליטה על מחוז אידליב, עת המורדים השתלטו על אריחא, העיר האחרונה שעוד הייתה בשליטתו של אסד באזור הסמוך לגבול טורקיה.

 

קואליציית המורדים "צבא הניצחון", שבה פועל גם ארגון ג'בהת א-נוסרה, כבשה אזורים נרחבים בעיר בתום קרבות עזים שנמשכו כמה שעות עם כוחותיו של אסד, שמגובים בחיזבאללה ובקצינים איראנים. כוחותיו של אסד נמלטו לאזור אריחא לאחר שנחלו הפסד בג'יסר א-שורור בצפון מערב סוריה. כלי רכב צבאיים נצפו נסוגים משם.

 

קרבות עזים בסוריה - דיווחים נוספים:

דאעש צילם: כלא העינויים של אסד בתדמור

מנהיג ג'הבת א-נוסרה: אסד ייפול בקרוב וחיזבאללה ישר אחריו"

מחבל בן 15? "חיזבאללה שולח ילדים לסוריה"

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

אריחא בידי המורדים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אריחא בידי המורדים(צילום: רויטרס)
 

קואליציית המורדים דיווחה כי השלימה את השתלטותה על כמה מחסומים שהגנו על אריחא, ובהמשך דיווח הצבא הסורי על נסיגתו מהאזור. מדובר במכה מוראלית קשה לצבא אסד, אשר אנשיו נשבעו לנצח את הלוחמים הסונים. אלה ממומנים על ידי ערב הסעודית, קטאר וטורקיה - שמצדן תומכות בהפלת שלטון אסד. אנשי הנשיא מפנים אצבע מאשימה כלפי טורקיה וטוענים כי ממשלתה מעוניינת בסילוק של אסד מהשלטון ולפיכך נוקטת הרשאה שקטה לכניסת לוחמי ג'יהאד זרים לסוריה דרך הגבול המשותף של השתיים. המורדים דיווחו כי הסתייעו בחודשים האחרונים בטילים אמריקניים כדי להכריע את צבא אסד.

 

 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)
 

ערוץ שמזוהה עם משטר אסד דיווח גם הוא על קרבות עזים בתוך העיר. "יחידות חמושות שלנו נאבקו באריחא ונלחמו להגן על העמדות בשכונות העיר", מסרו בצבא סוריה, והוסיפו כי ניהלו קרבות קשים עם "הטרוריסטים של ג'בהת א-נוסרה".

 

גורמים בקרב המורדים אישרו כי הקרבות התנהלו בשכונותיה של אריחא: "גופות רבות פזורות ברחובות", מסרו, והוסיפו כי אנשיהם מחפשים אחר תומכיו של אסד בתוככי העיר. תושבי העיר נאלצו להסתתר במקלטים במהלך הקרבות העזים.   

 

אריחא מנתה בעבר 80 אלף תושבים והיוותה ערוץ מעבר מרכזי של ציוד צבאי ונשק בין אידליב ללטקיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
לוחמי ג'בהת א-נוסרה באידליב
צילום: AP
מומלצים