שתף קטע נבחר

הצגה בבית ספר במימון ישראלי במזרח ירושלים: חייל משלם למשת"פ והורג פלסטיני

בטקס שקיימו תלמידי בי"ס יסודי הנמצא בפיקוח משרד החינוך שתיעוד ממנו הגיע לידי ynet הוצג חייל חובש כיפה מגייס משת"פ ויורה בדם קר ב"מחבל". כמו כן הונפו כרזות של אסירים ביטחוניים. גורם בבית הספר: "זה היה בצחוק". משרד החינוך: "רואים את האירוע בחומרה. הנושא ייבדק"

 

 

הצגה שנויה במחלוקת של תלמידי בית ספר היסודי "דאר אל-חכמה" בבית חנינא שבמזרח ירושלים, המתוקצב על ידי משרד החינוך: בטקס שהתקיים לאחרונה עלתה הצגה שבמוקד שלה פלסטיני הבוחר לשתף פעולה עם ישראל תמורת בצע כסף, ומביא לרצח בדם קר של פלסטיני אחר על ידי חייל צה"ל חובש כיפה. התיעוד הגיע לידי ynet.

 

בהצגה נראה תלמיד המחופש לחייל צה"ל נותן סכום כסף לתלמיד ששיחק את משתף הפעולה. בתמורה לכך הוא הצביע לו על "מחבל". בעוד משתף הפעולה מפזר בשמחה את שטרות הכסף באוויר, החייל גורר את המחבל למרכז הבמה ומוציא אותו להורג. בהמשך מדקלמים התלמידים טקסטים נגד הכיבוש ונגד "משתפי הפעולה הבוגדים בפלסטין תמורת בצע כסף", וקוראים לשחרר את מסגד אל-אקצא.

כך מחנכים ילדים במזרח ירושלים, במימון ישראלי  ()
כך מחנכים ילדים במזרח ירושלים, במימון ישראלי

משרד החינוך יבדוק  ()
משרד החינוך יבדוק
 

בסוף הקטע מניפות תלמידות תמונות של אסירים ביטחוניים, כמה מהם כנראה מחבלים עם דם על הידיים. הסרטון מטושטש מעט אך ככל הנראה מדובר בתמונות של מרואן ברגותי, ממנהיגי גדודי חללי אל-אקצא שנידון לחמישה מאסרי עולם, ומתכנן הפיגוע במלון "פארק" עבאס א-סייד.

 

ממשרד החינוך נמסר כי הוא רואה את האירוע בחומרה רבה: "האירוע ייבדק ברמת המחוז. המשרד יפעל בהתאם לממצאי הבדיקה".

אחד מאנשי בית הספר אמר לגורם במשרד החינוך כי ההצגה נעשתה "בשביל הצחוק".

 

מעיריית ירושלים נמסר כי האירוע "נמצא בבדיקת מפקח משרד החינוך, והעירייה ממתינה לתוצאות הבדיקה והנחיות. יש לציין כי בית הספר נמצא במעמד מוכר שאינו רשמי, ובאחריות ופיקוח ישיר של משרד החינוך".

 

"מזעזע לראות כי הסתה פרועה זו, שבה חיילי צה"ל מוצגים כרוצחים, ממומנת על ידי מדינת ישראל", אומר מאור צמח, שפועל לאחדותה של ירושלים במסגרת "לך ירושלים". הוא הוסיף: "ריבונותה ושלמותה של ירושלים מתחילות בחינוך הדור הבא. לא ניתן לקבל מציאות שבה גזענות, שנאה והסתה מקבלות עידוד בתוך בתי הספר תחת ריבונות ופיקוח של מדינת ישראל".

 

הסרטון עלה גם בדף הפייסבוק ערביסט .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים