שתף קטע נבחר

הסופר של קופיקס: חלב יותר זול משופרסל

היום נפתח הסניף הראשון של סופר קופיקס, רשת שתתחרה ברשתות עירוניות, פיצוציות וחנויות נוחות. הרשת מוכרת קוטג' תנובה 250 גרם ב-5 שקלים וגם: חלב 1%, שוקו ושמנת במחיר נמוך יותר מהמותג הפרטי של שופרסל, למרות שמדובר באותה יצרנית. אבל חלק מהאריזות קטנות מדי, אין חלב סויה או קוקה קולה ומכל מוצר יש לרוב יצרן אחד. איך המחירים? בדקנו

קונספט ייחודי ותחרות ל-AM:PM, שופרסל שלי, שופרסל אקסטרה, מגה בעיר, סופר יודה, פיצוציות וחנויות נוחות: הסניף הראשון של סופר קופיקס נפתח היום ברחוב הרצל 102 בתל אביב וכל המוצרים בו מוצעים ב-5 שקלים. חלק מהמוצרים נמכרים בפורמט של 2 ב-5 שקלים, אחרים נמכרים בפורמטים של: 3 ב-5 שקלים ו-5 ב-5 שקלים. במקביל, רשת ויקטורי שמפעילה סניפים עירניים זולים בת"א, כבר הורידה בתגובה מחירים של מוצרים שונים ל-4.90 שקלים.

 

מכירים מוצרים זולים יותר בתוך הערים? כיתבו לנו >>

 

 • קופיקס מוכרת תבשילים ב-5 שקלים
 • קופיקס באקדמיה: סניפים בחיפה ואריאל
 • בעלי קופיקס: "לא רוצה להיות מיליארדר"

   

  מחלבות רמת הגולן: יותר זול משופרסל (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
  מחלבות רמת הגולן: יותר זול משופרסל(צילום: מירב קריסטל)

  קוטג' 250 גרם ב-5 שקלים (2 אריזות של 125 גרם) (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
  קוטג' 250 גרם ב-5 שקלים (2 אריזות של 125 גרם)(צילום: מירב קריסטל)

  נפוליאון פיצפון (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
  נפוליאון פיצפון(צילום: מירב קריסטל)

  אריזת נייר טואלט לא משתלמת (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
  אריזת נייר טואלט לא משתלמת(צילום: מירב קריסטל)
   

  סניף הסופרמרקט הזה כולל גם תת סניף של קופיקס וכך יהיה גם בכל סניפי הרשת. חנות נוספת של סופר קופיקס תיפתח בתל אביב ביגאל אלון, סניף שלישי בפתח תקוה ורביעי בנווה אמירים בהרצליה. סך הכל מבטיחים בחברה, ייפתחו 100 סניפים שישתרעו על פני שטח של 400-100 מ"ר.

   

  הרשת מוכרת פריטים של כמה מהיצרנים הגדולים ביותר בשוק הישראלי כמו תנובה, חוגלה קימברלי, אסם, שטראוס וייבואנים גדולים כווילי פוד וליימן שליסל, אבל גם יצרנים קטנים כמאפיית דוידוביץ', סאסא פק וחטיפי העמק.

   

  נמכרים גם מוצרים תחת "מותג פרטי קופיקס". בין היתר: קרם שוקולד למריחה 400 גרם, מים מינרליים - 3 יחידות של 500 מ"ל וירקות קפואים 350 גרם מספרד (שעוד תקועים במכולה בנמל). מחיר כל המוצרים הללו הוא כאמור 5 שקלים.

   

  איפה האותיות הקטנות, תשאלו. איפה עובדים עלינו? ובכן, בסופר קופיקס יש אכן מחירים נמוכים וקונספט שמפתה לקנות, אבל החסרונות נמצאים שם - והם גלויים לעין.

   


  סופר קופיקס: איך המחירים?

  סופר קופיקס: איך המחירים?
  מוצר מחיר זול ממחירי סניפים עירוניים? זול לעומת הרשתות הזולות? האותיות הקטנות
  חלב טרי 3% תנובה 800 מ"ל 5 כן לרוב כן שימו לב: 800 מ"ל במקום ליטר
  חלב טרי 1 ליטר מחלבות רמת הגולן 5 כן כן אין
  קוטג' 125 גרם 2 ב-5 כן כן 2 אריזות של 125 גרם, כי חלילה שתנובה תמכור 250 גרם בזול
  2 שקיות שוקו תנובה 225 מ"ל 2 ב-5 לפעמים לא (רמי לוי: 2.30 שקלים ליחידה) לא כזה זול
  גבינה לבנה 250 גרם תנובה 5 כן לא תמיד (יינות ביתן: 3.30 שקלים ליחידה) מחיר רגיל לשוק
  נפוליאון גבינת שמנת 100 גרם 5 כן לרוב כן (רי לוי: 4.90 ל-100 גרם) אריזה מיוחדת ומוקטנת. המחיר לא נמוך במיוחד
  מילקי 2 ב-5 כן כן מילקי בד"כ נמכר ב-2.9-2.8 שקלים ברשתות אחרות. שימו לב שחובה לקנות עוד פריט לצד המילקי.
  מלח הארץ 250 גרם 5 כן לא (ויקטורי: 4.90 שקלים) לא פער משמעותי לעומת רשתות אחרות
  5 פיתות אסלי של מרכז הפיתה 5 לפעמים מחיר דומה, פחות או יותר לא פער משמעותי לעומת רשתות אחרות
  שניצל תירס 2 יחידות 160 גרם 5 כן לא (ברשתות הזולות אפשר למצוא גם בפחות מ-3 שקלים ל-100 גרם) אריזה קצת מוזרה. מי אוכל רק 2 יחידות?
  פסטה ברילה 5 לרוב לא בכל השוק - מחיר דומה, אך זה זול לעומת תוך הערים
  6 עגבניות 2 ב-5 לרוב לרוב לא 12 עגבניות ב-5 שקלים זה לפעמים מחיר טוב אלא אם מחיר העגבניות צולל
  5 מלפפונים 2 ב-5 השערה: לרוב השערה: לרוב לא 10 מלפפונים ב-5 שקלים? תלוי מה המשקל שלהם
  10 תפו"א 5 השערה: לרוב השערה: לרוב לא תלוי מה משקל תפוחי האדמה
  סלטי מיקי חומוס 250 גרם 5 כן כן לעומת סלטי מיקי 400 גרם - המחיר לא משתלם.
  פחית גולדסטאר 250 מ"ל 5 כן לפעמים (רמי לוי: 1.60 שקלים ל-100 מ"ל, לעומת 2 שקלים ל-100 מ"ל בקופיקס) אין. שימו לב שזו פחית קטנה לעומת 500 מ"ל הנפוצה יותר
  רסק עגבניוות פריניר 100 גרם 3 ב-5 לא תמיד לא (לעומת 1.6 שקלים בקופיקס ל-100 גרם, מצאנו ב-1.30 וב-1.15 שקלים) במבצעים המחיר ברשתות תמיד נמוך יותר ויורד לפחות מ-1 שקל לאריזה
  טונה ויליגר 160 גרם 5 כן כן מחיר טוב
  אריזת פטרוזיליה, שמיר או כוסברה 5 לפעמים לא לרוב נמכר ב-4-3 שקלים
  פרימור משקה קל 1 ליטר 5 לפעמים לא (3ץ30 שקלים ברמי לוי, ויקטורי, יינות ביתן)  
  תה 10 שקיקים tea time 5 לא בהשוואה לאריזות גדולות לא בהשוואה לאריזות גדולות (עולה 15-10 אג' לשקיק לעומת 50 אג' בקופיקס) אוהבים תה? קנו מחוץ לערים.
  150 גרם צ'יפס מוקפא 5 לא בהשוואה לאריזות גדולות, כן בהשוואה לאריזות הקטנות של תפוגן לא בהשוואה לאריזות גדולות, כן בהשוואה לאריזות הקטנות של תפוגן  
  פפריקה חריפה תבליני טעם וריח 40 גרם 5 לפעמים לא בדרך כלל מוכרים אריזות של 100-80 גרם ואז המחיר ל-100 גרם נמוך יותר
  4 גלילי נייר טואלט לילי 5 לפעמים (בסופר-פארם אפשר למצוא מבצעים משתלמים יותר) לא מי קונה רק 4? בחישוב מחיר ליחידה - הוא גבוה למדי
  אקונומיקה סופר קופיקס 1 ליטר 5 כן לפעמים באריזות גדולות יותרטר נמוך בחצי מהמחיר בקיקס
  4 חיתולי האגיס 5 לפעמים לא מי קונה 4 חיתולים?
  פסק זמן 5 לרוב כן לא (מצאנו בכמה רשתות 4.50 שקלים ומטה)  
  במבה 60 גרם 2 ב-5 כן לרוב כן שימו לב שזה גודל מיוחד לתוך הערים: 60 גרם

      

  תנובה לא באמת הורידה מחירים

  אחד החסרונות בסופר הזה הוא מראית העין של הורדת מחירים, כשלמעשה - זה לא תמיד המצב. מוצרי תנובה גודשים את סופר קופיקס ושיתוף הפעולה בין הקמעונאית ליצרנית הישראלית הגדולה ביותר בולט מאוד, וכולל גם מארזים בגדלים מיוחדים.

   

  מבדיקת המחירים עולה שרק מוצרים בודדים הוזלו עבור סופר קופיקס. לדוגמא קוטג' 250 מ"ל (2 אריזות של 125 מ"ל) נמכר ב-5 שקלים - מחיר נמוך אפילו לרשתות זולות שפועלות מחוץ לערים. גבינה צהובה עמק 100 גרם (2 אריזות של 50 גרם) נמכרת ב-5 שקלים (אריזה "רגילה" של 200 גרם בדרך כלל נמכרת ביותר מ-10 שקלים).

   

  את שאר המוצרים, למשל יוגורט יופלה פרי 200 מ"ל (2 אריזות של 100 מ"ל) או חלב 800 מ"ל - סופר קופיקס ותנובה לא מוכרות בזול. 5 שקלים זה מחיר רגיל או גבוה ליוגורט הזה. את המחיר קובע הקמעונאי תגידו? נכון, אבל אף קמעונאי לא היה מעז למכור קוטג' תנובה ב-5 שקלים מחיר קבוע, בלי לקבל הסכמה מתנובה וכך היה גם פה. כלומר, תנובה עשתה פה מהלך שרובו למראית עין, אריזות קטנות וזולות, אך לא הורידה מחירים באמת. 

  החלב הזה לא יותר זול משופרסל (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
  החלב הזה לא יותר זול משופרסל(צילום: מירב קריסטל)
   

  לאן נעלמו טרה וקוקה קולה?

  בעוד שתנובה השתלטה על סופר קופיקס גם עם חברות הבת שלה: אריזות של 2 מלווח (מעדנות), פסטרמה (טירת צבי) וחלב (800 מ"ל), את מוצרי טרה למשל, אי אפשר למצוא בסניף. בנוסף, בסופר קופיקס מוכרים פפסי, אך אין בנמצא קוקה קולה. האם גם ללא תחרות אפשר להוריד מחירים? קופיקס בינתיים מוכיחה שכן.

   

  בנוסף, בדומה לרשת "אחד", כמעט לכל מוצר יש על המדף רק יצרן אחד. כך למשל יש מילקי של שטראוס, אבל אין מו של טרה, או קרלו של תנובה. זה לא במקרה. זו ההטבה שהיצרנים מקבלים עבור המכירה של המוצר שלכם במחיר נמוך. לצרכן, זה עוד חיסרון: פחות מגוון.

  גם זה מוצר של תנובה. תקנו 2 מלווח? (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
  גם זה מוצר של תנובה. תקנו 2 מלווח?(צילום: מירב קריסטל)
   

  יש במבה – אז אין שוש

  "קיבלנו 3 החלטות", אמר ל-ynet אבי כץ, הבעלים של הרשת. "הראשונה: לא יהיו כל המוצרים. כשאת לא רוצה – ירצו אותך.

   

  הדבר השני – 5 שקלים. זה המחיר. אסם נניח, שולחת למגה את הקניין הכי טוב שלה. אותו קניין לא יכול לשכנע אותי להעלות מחיר. אני לא יכול למכור ב-6 שקלים גם אם אני רוצה.

   

  "ההחלטה השלישית היא מקל וגזר בהחלטה אחת. אם אתה על המדף - אתה שם לבד. אם אתה לא על המדף - אתה לא שם בכלל. קוטג' יש אצלנו רק של תנובה, מילקי רק של שטראוס, יש טמפו – אין קוקה קולה. יש במבה אז אין שוש".

   

  למה אי אפשר למצוא אצלכם מוצרי טרה וקוקה קולה? הקבוצה משתפת אתכם פעולה בקופיקס.

   

  "כי קבוצת קוקה קולה לא הלכה איתנו. לא מצליח להסביר את זה. כנראה הם חשבו שהתרומה שלהם לציבור הסתיימה".

   

  זו לא תרומה, אלא החלטה עסקית.

   

  "אני מספר 1 שלהם בשוק הקר היום (פיצוציות, מסעדות, סניפים קטנים מ.ק). מכרתי החודש 3 מיליון פריטים. קשה לי להסביר למה הם לא הלכו איתי פה".

  תפוחים ב-5 שקלים (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
  תפוחים ב-5 שקלים(צילום: מירב קריסטל)

  חלב 1% של שופרסל יותר זול בקופיקס

  עוד הפתעה בסופר קופיקס והפעם לטובה: החלב של המותג הפרטי של שופרסל יותר זול בקופיקס מאשר בשופרסל. כן, כן. את החלב, השמנת והשוקו מייצרת עבור שופרסל.

   

  המחירים: חלב 1% של מחלבות רמת הגולן - 5 שקלים. המחיר של שופרסל לאותו מוצר: 5.30 שקלים בשופרסל דיל ו-5.50 שקלים בשופרסל שלי. כלומר בתוך הערים, קופיקס מייתרת את המהלך הכל כך דרמטי של שופרסל, כשמדובר בחלב 1%.

   

  שמנת 38% 250 מ"ל של מחלבות רמת הגולן עולה בקופיקס 5 שקלים. שופרסל מוכרת את אותה שמנת ב-5.90 שקלים בשופרסל דיל וב-6.20 שקלים בשופרסל שלי.

   

  חצי ליטר שוקו של מחלבות רמת הגולן עולה 5 שקלים. כלומר 10 שקלים לליטר. ליטר של אותו שוקו של מחלבות רמת הגולן, עולה בשופרסל דיל: 9.90 שקלים ו-10.90 שקלים בתוך העיר, בשופרסל שלי.

   

  קופיקס לא מוכרת חלב 3% (הפופולרי יותר) של מחלבות רמת הגולן, אלא של תנובה. ושם המחיר כבר גבוה: 800 מ"ל ב-5 שקלים, כלומר 6.25 שקלים לליטר. זאת לעומת 5.40 שקלים לחלב שופרסל מתוצרת מחלבות רמת הגולן בשופרסל דיל ו-5.70 שקלים לחלב שופרסל בשופרסל שלי. כלומר במוצר הזה, שופרסל זולה יותר בחלב, אך כאמור פה מדובר בחלב תנובה.

   

  אריזות חיתולים ונייר טואלט בעייתית

  אז בסופר קופיקס תוכלו למצוא חלב במחיר נמוך, קוטג' תנובה במחיר נמוך יותר מאשר בסופרמרקטים הזולים מחוץ לערים, אבל הנה עוד נקודת תורפה: תמצאו שם גם אריזות שלא בהכרח מספקות צורך אמיתי, כמו 4 חיתולי האגיס ב-5 שקלים ו-4 גלילי נייר טואלט ב-5 שקלים. זה גם יקר פר חיתול/גליל וגם לא מאוד שימושי. אפשר לקנות 8 אריזות נייר טואלט ולקבל 32 גלילים ב-40 שקל ואז זה כבר נעשה יקר.

   

  בנוסף, קופיקס לא נותנת פתרון לטבעונים, כך למשל אין בה חלב סויה ואין מוצרי סויה (אם כי יש שניצל תירס וקטניות). אין בה גם מותגי קפה פופולריים של קפה נמס מגורען, חוץ מרד מאג קטנטן, 50 גרם, שעולה, איך לא, 5 שקלים.

   

  עוד נקודת תורפה זה ההכרח לקנות 2 מוצרים ב-5 שקלים. למשל – אי אפשר לקנות רק מילקי. אפשר לקנות 2 מילקי ב-5 שקלים. יחד עם זאת, אפשר "לערבב". לקנות מילקי אחד וחבילה של עגבניות ב-5 שקלים. כך נקודת התורפה הופכת ליתרון עבור קופיקס אבל גם עבור הצרכן.

   

  בסניף ניתן למצוא מוצרים יקרים לצד זולים: בעוד שפטרוזיליה (5 שקלים לאריזה) ופטריות חתוכות בקופסת שימורים (5 שקלים ל-100 גרם) נמכרות ביוקר שכן אריזת פטרוזיליה בדרך כלל עולה ברשתות 2-4 שקלים ופטריות חתוכות – 4-3 שקלים, אבל חוץ מחלב וקוטג' יש עוד לא מעט מוצרים שנמכרים בזיל הזול. למשל חמאה 200 גרם ב-5 שקלים, כשהמחיר המפוקח לחמאה 100 גרם גבוה מזה. בסך הכל, סופר קופיקס זו תשובה טובה לצרכן הקונה בסופרמרקט העירוני ואינו מאכיל משפחה גדולה, אך הרשת לא מתחרה ברשתות הגדולות שמחוץ לערים.

   


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים