שתף קטע נבחר

יואב גלנט: "נבנה 20 אלף דירות בבאר שבע"

שר הבינוי הטרי ביקר בבירת הנגב והתחייב לחתום על הסכם גג עם ראש העירייה, במטרה לשווק אלפי דירות ב-5 השנים הקרובות ולהכפיל את האוכלוסייה תוך עשור. "חיזוקה של העיר הוא יעד ראשון במעלה"

בעוד שבקריית גת מתעכב יישום "הסכם הגג" שנחתם בין הרשות המקומית למדינה לפני כשנה, נראה כי שר הבינוי החדש מבקש לקדם הסכם דומה בבאר שבע. בסיור שערך היום (ג') בבירת הנגב הודיע האלוף בדימוס יואב גלנט כי בכוונתו לשווק 20 אלף יחידות דיור חדשות ב-5 השנים הקרובות, כחלק מההסכם.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

 

במסגרת הסכמי הגג, המדינה מתחייבת לתקצב את התשתיות הנדרשות להקמת דירות, ובכך מבטיחה לעיר שיציבותה התקציבית לא תיפגע בעקבות תוספת התושבים. הם נחשבים לאחד הצעדים המשמעותיים שעשתה הממשלה הקודמת למען הורדת מחירי הדיור.

 

"הגענו לבאר שבע כיוון שחיזוקה של העיר הוא יעד ראשון במעלה על מנת לבסס את ביטחונה הלאומי של מדינת ישראל", אמר גלנט בסיור, שנערך יחד עם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', ומנכ"ל משרד הבינוי הנכנס, אשל ארמוני. לדבריו, "אם נסתכל לשנת 2040, בבאר שבע צריכים להיות מיליון איש ונפעל על מנת לממש את זה. השלב הראשון הוא להכפיל את האוכלוסייה תוך עשור. את התוצאות נראה בהקדם".

מימין: ראש עיריית ב"ש רוביק דנילוביץ, שר הבינוי יואב גלנט ומנכ"ל משרד הבינוי אשל ארמוני, בסיור בבאר שבע היום (צילום: ששון תירם) (צילום: ששון תירם)
מימין: ראש עיריית ב"ש רוביק דנילוביץ, שר הבינוי יואב גלנט ומנכ"ל משרד הבינוי אשל ארמוני, בסיור בבאר שבע היום(צילום: ששון תירם)

 

"נושא הדיור הציבורי יטופל"

עוד אמר כי "באר שבע נמצאת במרכז הגיאוגרפי של ישראל, וסביבה מאגר השטח הפנוי הגדול בישראל, אשר יאפשר הסטת חלק מלחצי האכלוס ממרכז הארץ למרכז מטרופולין דרומי". הוא הדגיש שמשרדי הבינוי והאוצר, בשיתוף משרדי הממשלה הרלוונטיים, יפעלו על מנת לממש תהליך אכלוס רציף ורב שנתי בעיר באר שבע.

 

שר הבינוי אף התייחס לסוגיית הדיור הציבורי ואמר כי "נושא הדיור הציבורי מחוץ למשוואה הכלכלית ונובע מהחובה המוסרית של מדינת ישראל לדאוג לכל אוכלוסייה חלשה הזקוקה לטיפול. אנחנו נעסוק בזה והנושא הזה יקבל תנופה מתמשכת. במקומות מסוימים שבהם יש דירות ריקות, יחול עליהם הכלל של 'עניי עירך קודמים' - ונמצא את הדרך לטפל בהם".

 

נזכיר כי לפני כשבועיים נכנס גלנט לתפקידו. בטקס חילופי השרים, בו השתתף שר הבינוי היוצא, אורי אריאל, התייחס גלנט לאתגרים הניצבים בפניו ואמר כי "הם חשובים לכל אזרח ואזרח בישראל, ויחד עם שר האוצר משה כחלון נפעל להתמודד עמם בהצלחה. האתגר הראשון במעלה הוא שלכל חייל וכל אדם ששירת ומשרת בסדיר, בקבע ובמילואים, תהיה קורת גג משלו לחזור אליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
שר הבינוי, יואב גלנט (מימין), וראש עיריית ב"ש, רוביק דנילוביץ
צילום: ששון תירם
מומלצים