שתף קטע נבחר

לא צריך להתאפק. בקרוב: שירותים במעלית

ברעידת האדמה שפקדה את יפן ביום שבת נתקעו עשרות בני אדם במעליות וחלקם התייבשו. הרשויות מעוניינות להתקין מתקני מים ושירותים ניידים בתוך מעליות במדינה שחווה לעתים קרובות רעידות אדמה חזקים

בקרוב לא יצטרכו להתאפק במעלית (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
בקרוב לא יצטרכו להתאפק במעלית(צילום: shutterstock)

נתקעתם במעלית ואתם בדיוק צריכים לשירותים. אז מה עושים? תסמכו על היפנים שימצאו לזה פיתרון יצירתי: יצרני מעליות שוקלים להתקין שירותים ניידים ומתקן לאספקת מים לאנשים שנתקעו בתוך מעליות במדינה שחווה לעתים קרובות רעידות אדמה. כך מסר היום (יום ד') גורם יפני.

 

עוד חדשות בעולם :

הקנצלר לשעבר הלמוט קוהל בטיפול נמרץ

הפיתוי שהופך לסיוט: כלות למכירה באירופה

הקהילה מברכת, "פוקס" לועגת. קייטלין ג'נר

 

הרעיון להתקין שירותים ומתקני מים בשירותים בא לאחר שעשרות יפנים נתקעו ביום שבת במעליות במשך יותר משעה והתייבשו לאחר שרעידת אדמה בעוצמה של 7.8 דרגות בסולם ריכטר פקדה את המדינה וגרמה לכך ש-14 מעליות נתקעו בין קומות.

 

ביפן 620 אלף מעליות, 20 אחוזים מהן בבירה טוקיו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
ביפן 620 אלף מעליות, 20 אחוזים מהן בבירה טוקיו(צילום: EPA)

גורמי ממשל יפניים ערכו פגישה עם יצרני מעליות והסכימו לבחון התקנת שירותים ניידים במעליות למקרה חירום. שירותים אלה עשויים לכלול מבני קרטון מתקפלים ובתוכם שקיות אטומות או חומר סופג נוזלים.

 

ביפן כבר ייצרו באחרונה מעליות חדשות ובהן מקומות ישיבה עבור האוכלוסייה המבוגרת, שמספרה הולך ועולה בקצב המהיר ביותר בעולם. הרשויות בוחנות את האפשרות להתקין שירותים מתחת למושבים אלה.

 

ביפן 620 אלף מעליות במבנים ציבוריים ופרטיים, 20 אחוזים מהם בבירה טוקיו. המדינה יושבת על צומת של שלושה לוחות טקטוניים, והפעילות הטקטונית בצומת זה אחראית להתרחשות רעידות אדמה רבות ותכופות בצפון המדינה, כמו למשל לרעש האדיר בעוצמה של 9.0 דרגות בסולם ריכטר בינואר 2011.

ממשלת יפן מעריכה כי הרעש הגדול הבא יהיה "גדול במיוחד", ולפי מומחים עשוי לפגוע כמעט בוודאות בעשורים הקרובים בבירה טוקיו. על פי התחזית, קרוב ל-17 אלף בני אדם ייתקעו במעליות בעקבות רעש זה.

 

המוקד של רעידת האדמה בשבת האחרונה היה 194 קילומטרים מאיי בונין, דרומית ליפן. האיים אמנם מרוחקים כ-1,000 מטוקיו, אך התקבלו עדויות על בניינים שרעדו גם בבירה.מ 12 בני אדם נפצעו, כולל גבר בן 56 ששבר את צלעותיו, אבל איש לא נהרג. כך על פי נתוני רשות הכבאות של טוקיו וכלי התקשורת המקומיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים