שתף קטע נבחר

השרה רגב בשבוע הספר: "קוראת רק את ספר התקציב"

ברקע הדיון על חוק הספרים והקמת הוועדה שתבחן אותו, סיירה שרת התרבות בפתיחת שבוע הספר בתל אביב והודתה: "אני לא קוראת עכשיו שום ספר שהוא רומן או מתח", נוכח העומס בעבודה

 

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב ביקרה הערב (ד') באירוע לכבוד פתיחת שבוע הספר בכיכר רבין בתל אביב. לשאלה איזה ספר היא קוראת כעת, השיבה: "אני לא קוראת עכשיו שום ספר שהוא רומן או מתח, אני קוראת את ספרי התקציב של משרד התרבות והספורט".

 

רגב הגיעה לאירוע כשברקע הדיון על חוק הספרים, שנכנס לתוקפו לפני כשנה וחצי. לפי החוק, ב-18 החודשים. הראשונים מהוצאתו של ספר לאור, אין למכור ספר במחיר מבצע. יש הטוענים כי בשל החוק מחירי הספרים עלו באופן ניכר והדבר פוגע בסופרים חדשים. מנגד מתריעים כי אם החוק יבוטל הסופרים ייפגעו כי הרווחים יתמעטו. רגב הלינה על כך שמחירי הספרים הגבוהים לא מאפשרים לכלל האוכלוסייה ליהנות מהם.

השרה רגב עם סופרים ועם השר לשעבר שי פירון (צילום: נועם דביר) (צילום: נועם דביר)
השרה רגב עם סופרים ועם השר לשעבר שי פירון(צילום: נועם דביר)

 

בשיחה אמרה רגב: "ראיתם ושמעתם ששבוע הספר נפתח בצלו או באורו - בהמשך נדע - של חוק הסופרים. דבר אחד ברור: מחירי הספרים עלו מאז שהחוק חוקק והמצב הזה לא יכול להתקיים. אנחנו צריכים להבין שספר זה הלחם לנשמה של ההמונים. אני רוצה שלעם הספר, מחיר הספר יהיה מחיר עממי. שאנשים יוכלו לקנות ספרים לא במאורע של פעם בשנה, אלא לבוא לקנות ספרים, לקרוא ולהקריא ספרים, ליהנות מספר ישראלי טוב".

 

השרה הסבירה עוד: "אין ספק שיכולתי להחליט שאני מבטלת את החוק מייד, גם בעקבות הדיון שהיה היום בכנסת. אבל אני לא עושה זאת. החלטתי למנות ועדה מקצועית שתוך 60 יום - לא חצי שנה - תביא המלצות ברורות. לוועדה בראשות מנכ"לית המשרד צירפתי שני חברי כנסת, אף שבדרך כלל לא מצרפים לוועדות ממשלתיות חברי כנסת. עם הח"כים תמר זנדברג ויואב קיש נשב, נלמד את הסוגיות ונביא את ההמלצה הטובה ביותר. בסופו של דבר, אזרחים צריכים ליהנות ממחיר עממי של ספרים במדינת ישראל".

 

רגב נשאלה אילו התאמות היא חושבת שצריך לעשות בחוק, והשיבה "אם כבר אדבר על ההתאמות, אני באמת אגרום לכך שהועדה לא תבצע את תפקידה כראוי. אמרתי כבר מסרים ברורים מאוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם דביר
רגב בשבוע הספר
צילום: נועם דביר
מומלצים