שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תפיסת ענק: 27 טונות נפצים וזיקוקים במכולה

  התפיסה הגדולה ביותר מסוגה: חוקרי המכס באשדוד פתחו מכולה מסין ונדהמו לגלות כמות עצומה של נפצים וזיקוקים שהיו מיועדים לפלסטינים

  עובדי המכס בנמל אשדוד סיכלו ניסיון הברחת ענק של 27 טונות של נפצים, זיקוקים וחומרים נפיצים אחרים לשטח ישראל, שהובאו לארץ במסווה של פנסים. כמה חשודים עוכבו לחקירה.

   

  לפני כחודש הגיעה מסין מכולה גדולה לנמל אשדוד והיא אוכסנה בנמל. לאחר שהמכולה לא נדרשה ולא שוחררה בפרק זמן ארוך יחסית, הוחלט לפני מספר ימים לפתוח את המכולה.

  מטען עם פוטנציאל חבלה. התפיסה באשדוד (צילום: בראל אפרים ) (צילום: בראל אפרים )
  מטען עם פוטנציאל חבלה. התפיסה באשדוד (צילום: בראל אפרים )

   (צילום: בראל אפרים ) (צילום: בראל אפרים )
  (צילום: בראל אפרים )

   (צילום: בראל אפרים ) (צילום: בראל אפרים )
  (צילום: בראל אפרים )

   (צילום: בראל אפרים ) (צילום: בראל אפרים )
  (צילום: בראל אפרים )
   

  מנהל המכס באשדוד, רפי גבאי, מספר כי "זמן השהייה הממוצע של מכולות הוא בין יומיים לארבעה ימים. אנחנו מבצעים בדיקות שוטפות למכולות שנמצאות בנמל תקופה ארוכה כדי לראות מדוע לא שוחררו. על אותה מכולה הוצבו פנסים בהיקף חריג. לתדהמתנו, כשפתחנו את המכולה מצאנו מדלת המכולה ועד הסוף כמות של 27 טונות נפצים מסוגים שונים".

   

  גבאי מסביר כי מהנפצים שנתפסו אפשר להרכיב גם מטעני חבלה מאולתרים ולהשתמש בהם למטרות פיגועים לאומניים או פליליים. "זו התפיסה הגדולה ביותר שהייתה לנו מאז ומעולם של כמות כזו במכה אחת". לאזור הוזמנו חבלנים של המשטרה על מנת שיטפלו בחומרי הנפץ. "המכולה נלקחה בתנאים מבוקרים על-ידי החבלנים על מנת למנוע פגיעה בעובדי המכס ובנמל".

    

  יבוא נפצים לישראל מהסוג שנתפס מותנה בהצגת שורת אישורים מיוחדים על בטיחות, תקינות וכדומה בשל מסוכנותם הרבה לציבור. אתמול נפתחה חקירה גלויה המשותפת ליחידת חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז ולחוקרי יחידת הסמים של בית מכס אשדוד, שבמהלכה עוכבו  לחקירה כמה חשודים.

   

  "הרכבה של חמישה או עשרה נפצים יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך לבני אדם ולרכוש", הוסיף גבאי. "נפץ אחד או שניים יכולים לפגוע פגיעה אנושה בחייל או בשוטר". לפני חמישה חודשים תפסו עובדי המכס שתי מכולות שהכילו סחורה דומה והיו מיועדות להגיע לפעיל טרור באזור הר חברון. על פי הערכות ומתוך ניסיון קודם, גם המכולה הזו הייתה מיועדת להגיע לאזור יהודה ושומרון ושם הייתה עלולה להגיע לגורמי טרור. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים