שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אישה בונה: בת 9 מקימה בתים לדרי רחוב
  מפגש ברחוב עם מחוסר בית גרם להיילי פורד הצעירה להרים פרויקט נדל"ן. היא בונה את המקלטים במו ידיה, תוקעת מוטות ומשייפת רצפות. "לכולם מגיע מקום לגור בו"

  היילי פורד בת ה-9 בפתח אחד המקלטים שבנתה (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
  היילי פורד בת ה-9 בפתח אחד המקלטים שבנתה(צילום: מתוך פייסבוק)

  היילי פורד, ילדה בת 9 ממדינת וושינגטון בארצות הברית, בונה במו ידיה 11 בתים עבור דרי רחוב בעירה, ברמרטון. אתר החדשות הבריטי "אינדיפנדנט" דיווח אתמול (יום ו') שהילדה החרוצה משקיעה כבר שבועות ארוכים ביוזמת המקלטים שלה, ובונה את המבנים בעצמה - מתקיעת מוטות והתקנת חלונות ועד בחירת צבעים לקירות ושיוף רצפות.

   

  עוד חדשות בעולם :

  "למה אתה חוגג את חנוכה?": בן 10 שאל, אובמה ענה

  למכירה: עוגות החתונה של המלוכה הבריטית

  למי להאמין? זוכּו היורים במללה יוספזאי

   

  "זה פשוט לא נראה לי נכון שיש אנשים שאין להם בית", אמרה היילי לכלי תקשורת בארצות הברית. "אני חושבת שלכולם צריך שיהיה מקום לגור בו". היזמית הצעירה קיבלה מענק עבור בניית הבתים, שיוצבו ב"עיר האוהלים" בברמרטון ויהיו פתוחים לדרי הרחוב בהמשך השנה.

  קודחת במרץ בפרויקט הנדל"ן (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
  קודחת במרץ בפרויקט הנדל"ן(צילום: מתוך פייסבוק)

   (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
  (צילום: מתוך פייסבוק)
    

  היא סיפרה שקיבלה את הרעיון לפרויקט לאחר שפגשה ברחוב מחוסר בית ששמו אדוארד כשטיילה בעיר עם אמה. הן נתנו לאדוארד כריך, אבל היילי התחילה לחשוב מה עוד היא יכולה לעשות עבורו ואיך אפשר לספק מזון לנזקקים באופן כללי. וכך נולד הפרויקט, שהחל כגינת ענק שבה היא גידלה ירקות עבור נזקקים.

   

  "אמרתי לעצמי שבטח העניין הזה יחזיק שבוע", סיפרה אמה של היילי, מירנדה. "כבר עברו ארבע שנים והיא עדיין מחלקת ירקות למחוסרי בית בכל שבוע". הפרויקט של היילי הפך בשבועות האחרונים לפרויקט נדל"ן.

   

  היילי פתחה עמוד פייסבוק של היוזמה שלה, "קציר היילי", ובו היא מעדכנת את 10,000 עוקביה על אודות הפרויקט. "התחלתי להרכיב את המסגרת לרצפה היום", כתבה באחד הפוסטים. "עד מחר אני מקווה שיהיו לי את הצבעים לקירות. גם שתלתי כ-60 גזרים היום". בפוסט אחר כתבה: "התקנתי חלון אחד היום. לא הצלחתי להספיק את כל מה שרציתי היום, אבל לפחות קיר אחד כבר עומד". נזכיר, הילדה בת 9.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים