שתף קטע נבחר

סירבה לגירושים 14 שנה: "רק רוצה את כספו"

חרף חיים ממושכים בנפרד סרבה אישה להתגרש מבעלה. בית הדין הרבני קבע שהיא מעגנת אותו בגלל מניעים כלכליים וחייב אותה להתגרש

במשך 14 שנה סירבה אישה לתביעת גירושים שהגיש בעלה בנפרד בטענה שהיא מעוניינת בשלום בית. לבסוף החליט בית הדין הרבני בחיפה לשים סוף לסאגה וקבע שהיא מעגנת את הבעל בשביל לקבל מזונות. "כל רצונה הוא כספו בלבד", קבעו הדיינים. בתמורה לגירושים יצטרך הבעל לשלם לאשתו פיצוי של 100 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בני הזוג נפרדו לראשונה ב-1993 והאישה עזבה את הבית. באותה שנה הגיש בעלה תביעת גירושים, בעוד שהאישה פנתה לבית המשפט לענייני משפחה בתביעת מזונות אישה וילדים. בשלב מסוים חזרו בני הזוג זה לזו בניסיון לשקם את הקשר: הבעל מחק את תביעת הגירושין והשניים חתמו על הסכם ממון, שאושר בבית משפט, ובו התחייב הבעל לשלם לאישה ולארבעת ילדיהם מזונות לתקופה בלתי מוגבלת.

 

אלא ששלום הבית שרד רק עד נובמבר 2000, אז עזב הבעל את הדירה, והפעם סופית. הם המשיכו לחיות כפרודים עד שביוני 2011 הגיש הבעל תביעת גירושין שבה טען כי האישה ממררת את חייו, וגורמת להרחקת הילדים ממנו. לטענתו, מזה שנים האישה מסרבת להתגרש כי היא מפחדת להפסיד את התשלום שהוא מעביר לה.

 

מאז הגשת התביעה חלפו כארבע שנים אך הדיונים בבתי הדין לא הובילו לשום מקום: האישה מיאנה להתגרש ותבעה שלום בית. היא סירבה להצעת הבעל לשלם לה פיצוי של 80 אלף שקל ולסיים בכך את הסאגה. לטענתה, בינתיים היא מקבלת כ-3,500 שקל מזונות בחודש ואילו ההצעה שלו מכסה רק שנתיים של מזונות.

 

הבעל עמד על כך שהאישה לא באמת מעוניינת בו וכל מטרתה היא שימשיך לשלם לה מזונות כל ימי חייו. הוא הביא החלטות קודמות שניתנו בעניינם בבית הדין הרבני שאישרו את גרסתו.

 

לא מעוניינת

לאחרונה החליט בית הדין הרבני לשים סוף לפרשה. בפסק הדין שחייב את הצדדים להתגרש, ציין הדיין הרב אייל יוסף כי אמנם ממבט שטחי האישה צודקת בטענתה שלבעל אין עילה הלכתית לגירושין, אך מאידך, אין כל הצדקה להחזיר את בני הזוג – הפרודים מזה כל כך הרבה שנים – לשלום בית.

 

סירוב האישה לגט, קבע הדיין, אינו מוצדק כיוון שלא נראה שהיא באמת מעוניינת בבעלה. לאורך כל השנים שחלפו היא לא עשתה כמעט שום דבר כדי להביא לכך שיחזור הביתה, ומכאן שיש טעם בטענת הבעל שהאישה בסך הכול מעוניינת להמשיך לקבל את המזונות.

 

הדיין הרב דניאל אדרי (אב בית הדין) הסכים עם דבריו של הדיין יוסף, וקבע כי מדובר באישה שמעוניינת לעגן את בעלה עד שיסכים לתנאיה הממוניים. התנהלותה זו השתקפה היטב בדיונים הקודמים וטענותיה שלפיהן הפיצוי שהציע לה לא משתווה למזונות מדברים בעד עצמם.

 

"כל מטרת האישה בבקשתה לשלום בית היא אך ורק לעגן את הבעל... כל מעשיה ודיבורה זה רק מהפה ולחוץ. אבל בתוך תוכה אינה מעוניינת בו. כל רצונה הוא כספו בלבד", סיכם הדיין אדרי את דבריו ופסק כי חובה עליהם להפריד בין בני הזוג. משכך נדחתה תביעת האישה לשלום בית בעוד שתביעת הגירושין של הבעל התקבלה. עם זאת, נפסק כי הבעל ישלם לאישה פיצוי של 100 אלף שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד שי מילך
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד זיו גרובר
  • עו"ד רויטל טלי מגל עוסקת בדיני משפחה
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אילוסטרציה: Shutterstock
אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה: Shutterstock
מומלצים