שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עוברים דירה: כמה תעלה לכם הובלה

  במעבר דירה עלולות לצוץ הפתעות לא נעימות עם המוביל, והדבר האחרון שרוצים ביום ההובלה זה צרות עם המוביל. אז מה עושים כדי להיות מוכנים מראש וכמה זה יעלה לנו? המקצוענים עם התשובות

  עוברים דירה בקרוב? עשו רשימת מלאי, ודעו כי אם יש דברים ייחודיים שתצטרכו להוביל, כדאי ליידע אותו מראש להסכים על עלות התוספת מבעוד מועד. השאירו כמה שפחות הפתעות ליום ההובלה עצמו. יש לכם פסנתר? כספת שמעוגנת לרצפה? אין גישה למשאית ברחוב שאתם גרים בו? נדרש מנוף כדי להוביל את הספה הגדולה שלכם? כך מתמחרים הובלות מיוחדות.

   

  עוד בנושא:

  מעבר דירה: כל הדברים הקטנים שתמיד שוכחים

  מחירון הובלות

  להעביר דירה בלי לשבור את הגב

   

  1. לפני ההזמנה

  "לפני שאתם מתקשרים לחברת ההובלות, כדאי לעשות קצת שיעורי-בית, כדי שיהיו כמה שפחות דברים פתוחים ביום ההובלה. זאת, בייחוד אם מדובר בהובלה יותר מורכבת הן מבחינת החפצים שאתם מעוניינים להעביר, והן מבחינת תנאי ההובלה", מסביר אדי טליכמן מאדסון הובלות. "כדאי לדעת מראש מאיזה קומה לאיזה קומה אתם מתכוונים להוביל, כמה מדרגות קודמות לכניסה לדירה, האם ישנה גישה למשאית או שישנו טווח הליכה משמעותי עד לפתח הדירה".

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  "אם ישנם רהיטים מורכבים, כדאי שתיזכרו כיצד הובלתם אותם בפעם הקודמת", מציע מיכאל דז'יקיה מאיזי מוב הובלות. "בדקו מה גודל המעלית, כמה אנשים יכולה להיכנס בה ומה המשקל המקסימלי שהיא יכולה לשאת.

   אם חדר המדרגות צר יחסית, כדאי שתיידעו מראש את המוביל. אם יש צורך לפרק מיטה, ספה גדולה או ארון, כדאי לדעת זאת מראש ולתמחר זאת כבר בשלב השיחה הטלפונית".

   

  הכנתם רשימה? עכשיו בואו נראה בכמה ההובלות החריגות מייקרות את עלות ההובלה הכוללת, וכיצד מובילים אותן. אך לפני זה, כמה עולה הובלה רגילה וממוצעת? "מרבית ההובלות הן של דירות בגודל 5-3 חדרים", מסביר דז`יקיה "אם אין צורך בפירוקים ובהרכבות, עלות ההובלה היא 1,500 שקל עד 3,000 שקל. בעיקרון, ספה ששוקלת עד 80 קילו אינה מייקרת את עלות ההובלה, אלא היא בגדר הובלה רגילה".

   

  במוקד השירות של המקצוענים מוסיפים: "אין ספק שחודשים יוני-אוגוסט הם החודשים הלחוצים בתחום ההובלה, לכן הקפידו להזמין מוביל לפחות כשלושה שבועות טרם המעבר. דרשו שבעל המקצוע יגיע לדירה על מנת לתת הצעת מחיר שתתחשב, בנוסף לתכולה, גם בתנאי הגישה לדירה ובפריטים מיוחדים".

   

  2. ארון בגדים - כמה יעלה פירוק והרכבה

  "מרבית הארונות מתפרקים, אלא אם מדובר בארון ישן שהדביקו אותו לפני שחיברו אליו מסמרים", מדביר דז'יקיה. "החישוב הוא לפי מספר הדלתות. עלות דלת רגילה היא 100 שקל, כך שאם מדובר בארון של 4 דלתות, פירוק והרכבה שלו יעלות 400 שקל. עלות דלת הזזה היא 200 שקל, אבל למעשה רוחב הדלת הוא כמו של דלת רגילה, ולכן פירוק והרכבה של ארון ממוצע בעל 2 דלתות הזזה (2 כנפיים) יעלה גם 400 שקל. לעתים ישנם ארונות מאוד ישנים שמקובעים לקיר, לרוב בעלי הדירות מעדיפים להשאיר אותם בדירה אותה הם עוזבים".

   

  3. ספה גדולה שמצריכה הובלה עם מנוף

  דז'יקיה: "אם הספה לא עוברת בדלת, במדרגות, במעלית ולא לניתנת לפירוק והרכבה, תידרשו להוביל אותה באמצעות מנוף או חבלים. העלות היא 100 שקל עבור כל קומה, באמצעות חבלים. אם לעומת זאת יידרש מנוף, העלות תהיה 300 שקל עד קומה 5, 400 שקל מקומה 5 עד קומה 8, וכ-500 שקל מקומה 8 עד קומה 12. ישנן מנופים שמגיעים גם לקומה 20, אבל עלותם יקרה במיוחד, ועומדת על כ-3,000 שקל לשעה". במקרה כזה ייתכן שתשקלו למכור את הספה ולקנות חדשה ולא לשאת בכל פעם בעלות הובלתה.

   

  4. כשהמשאית חונה רחוק - ישנה תוספת מרחק

  טליכמן: "לפעמים אין גישה למשאית. זה קורה במושבים שבהם הכניסה לבית היא דרך שביל צר יחסית, בדירות בתל-אביב שבהם הרחובות חסומים, או בדירות הממוקמות על-יד רחובות צרים או שקודמות לדירה מדרגות רבות. במקרה כזה שבו אין גישה נוחה למשאית, והמובילים נדרשים לסחוב את כל התכולה 100 מטר נוספים, בהשוואה להובלה רגילה, העלות תהיה גבוהה יותר".

   

   (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

   

  דז'יקיה: "עבור ספה אחת לא תידרש תוספת, אבל אם מדובר במשאית המלאה בתכולה, זה יכול לייקר את עלות ההובלה בעוד כ-1,000 שקל, מפני שזה מאריך את העבודה בעוד 4-3 שעות, והפקטור של הזמן הוא משמעותי בתחום הובלות. עד 10 מדרגות נוספות לא תהיה תוספת במחיר במרבית המקרים".

   

  5. פסנתר מייקר

  במקרה של הובלת פסנתר יש משמעות רבה לכמה גורמים. דז`יקיה מפרט: "הדבר הראשון הוא מה המשקל שלו

  . פסנתר רגיל מתחיל מ-100 קילו ויכול להגיע עד לכ-300 קילו. פסנתר כנף מגיע לכ-450 קילו, ויש צורך לפרק את הרגליים שלו, ולארוז את הפסנתר עצמו בארגז המקורי שלו".

   

  לדבריו, "אם מדובר במקרה קל יחסית, כלומר הובלה שלו מקומת קרקע לקומת קרקע (ללא מפלסים), או אם ישנה מעלית מספיק גדולה שיכולה לשאת את משקלו, עלות הובלתו תהיה כ-600 שקל. אם מדובר בהובלה של פסנתר לקומה 4 ברגל, ללא מעלית, עלות ההובלה יכולה להגיע גם ל-1,200 שקל".

   

  מי אחראי על אריזת הפסנתר? דז'יקיה: "בעיקרון, כל הציוד שלא נכנס בתוך קרטון, נארז על-ידי חברות ההובלה. החברות מגיעות עם שמיכות שמרפדות חפצים שיכולים להיפגע במהלך ההובלה, עם ניילונים נצמדים ועם קרטונים לאריזות יותר מורכבות".

   

  6. חפצי אמנות ושטיחים פרסיים

  "אם מדובר בתמונות קטנות יחסית, שהשווי שלהן גבוה, ההמלצה היא להעביר אותן לבד ולא באמצעות חברת הובלה", ממליץ דז'יקיה. "אם הן תמונות גדולות ושבירות, ובייחוד כשהשווי שלהן גבוה, חשוב לבדוק מראש שלמוביל ישנו ביטוח עבור תכולה. כבר בשלב סגירת החוזה, כדאי לבקש מהמוביל שישלח בפקס או במייל את הצעת המחיר הכתובה ויצרף העתק של פוליסת ביטוח התכולה שלו. חשוב לבדוק גם שאין החרגה של דמי השתתפות עצמית של הלקוח, במקרה של גרימת נזק".

   

  הוא מוסיף כי "את התמונות חברות ההובלה אורזות עם פצפצים וקרטונים וניילון נצמד, ואת השטיחים הפרסיים מגלגלים ועוטפים בניילון נצמד. שטיח פרסי אסור לקפל כדי שהוא לא יינזק, אלא יש לגלגל אותו ובהתאם לגודל שלו להשכיב אותו. אם רוחבו עד 2 וחצי מטר, ניתן להוביל אותו כשהוא 'בעמידה'. אם מדובר בכד ייחודי שהערך שלו הוא כחצי מיליון, עלות ההובלה רק של הכד תהיה 500 שקל, בגלל הסיכון שהמוביל לוקח על עצמו".

   

  7. כספת

  כדאי לדעת כמה שוקלת הכספת לפני שמתקשרים למוביל. דז'יקיה: "אנחנו מובילים רק כספות ששוקלות עד 300 קילו, אם נדרש להוביל אותן ברגל. אם ניתן להוביל אותן במעלית שיכולה לסחוב עד חצי טון, אין בעיה להוביל גם יותר מכך, וזה יוזיל את עלות הובלת הכספת בחצי".

   

  ישנן כספות שמחוברות לרצפה בג'מבו. דז'יקיה: "הפירוק עצמו אינו מורכב, ולכן עבור הפירוק לא גובים תוספת". כמה תשלמו עבור תוספת הובלה של כספת? טליכמן: "חשוב לדעת מה גודל הכספת.

   אם היא קטנה אז רוב המשקל שלה הוא למטה ומאוד קשה להוביל אותה. על כספת של כ-300 קילו, התוספת תהיה 600-500 שקל אם ניתן להוביל באמצעות מעלית. אם נדרש לסחוב אותה ברגל כמה קומות, התוספת תהיה 1,200-1,000 שקל בהתאם לתנאי ההובלה".

   

  ומה לגבי שולחן סנוקר? טליכמן: "בשולחן סנוקר יש 5-4 פלטות של בטון, שכל אחת מהן שוקלת כ-200 קילו, כך שהמשקל הכולל של השולחן הוא 800 קילו עד טון בממוצע. עלות פירוק והובלה של שולחן כזה תהיה 1,500-1,000 שקל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים