שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לב בהדפסה: כך ניצלו חייו של מנותח הלב

  עולם הרפואה רותם לטובתו את הטכנולוגיה המתקדמת של מדפסות תלת מימד, ומדפיס איברים להשתלה, תותבות בהתאמה אישית ואף מודלים אנטומיים המשמשים ללימוד וכהכנה לניתוחים מסובכים

  מדפסות התלת מימד שינו את עולם הרפואה: בזכות המדפסת הרופאים לא צריכים להסתפק בצילומים, ויכולים ליצור מודלים אנטומיים המותאמים למטופל, ומשלבים חומרים גמישים וקשיחים כאחד, ממש כמו בגוף האנושי. גם תותבות ואיברים להשתלה מיוצרים בקלות וביצירתיות במדפסת החכמה.

    

   

  להתכונן לניתוח בעזרת מודלים מודפסים

  אם היו שחשבו כי מדפסת התלת מימד היא גימיק מעניין בלבד, כעת מתברר מעל לכל ספק כי מדובר בהמצאה שעשויה אף להציל חיים. פרופ' חיים לוטן מבית החולים הדסה עין כרם, נעזר בהדפסת תלת מימד בניתוח לב כאשר הגיע אליו מטופל, שסריקת הסי.טי הראתה כי מבנה הלב הוא א-נורמלי.

   

  לאחר הדפסת הלב בתלת מימד, נראה מבנה ייחודי של האורטה, שאינו מאפשר מעבר של צנתר רגיל. לאחר שהתנסה במספר אפשרויות בלב המודפס, מצא פרופ' לוטן את הדרך הנכונה לבצע את הניתוח, וכך מנע סיבוכים וסיכונים מיותרים.  

   

  גם ברפואת השיניים השימוש במדפסת תלת מימד הפך שכיח יותר ויותר, כאשר מייצרים שתלים ואף כתרים מותאמים אישית למטופלים באמצעות מדפסות מתכת, העושות שימוש במיצוק בלייזר של אבקה.

   

  פרוטזה מיוחדת לנגינה על גיטרה

  תחום הולך ומתעצם בו טכנולוגיית ההדפסה מאפשרת ייצור מותאם אישית נגיש בכל ההיבטים לטובת קהילות עם צרכים מיוחדים. גם בארץ הנושא בתנופה, ועמותת חיפה תלת מימד, אף מדפיסה פרוטזה בחינם לכל דורש.

   

  פרוטזה ייחודית נוצרה במיוחד עבור הזמרת קטועת היד, כנרת הנדלס, שביקשה לנגן על גיטרה. הנדלס מעולם לא התביישה שאין לה יד וחיפשה פרוטזה שלא משרתת נוחות ונראית כמו יד אלא דווקא מוצר פונקציונלי "מגניב". חנוך בר ניצן עיצב להנדלס פרוטזה שהתאימה במיוחד לדרישותיה.

   

   החברה המייבאת את המוצרים חברת סו-פאד, ספקית של ציוד ופתרונות לתעשיית הפלסטיקה בישראל.


  תערוכת טכנולוגיה 2015, תתקיים במרכז הירידים תל אביב בין התאריכים 16 - 18 ביוני, 2015.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לב שנעשה במדפסת תלת מימד. לא סתם גימיק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים