שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הסוף לטרטור: טופס 17 דרך הטלפון ב"מכבי"

  במקום לחכות בתור, חברי קופת חולים מכבי, יוכלו להשיג את טופס ההתחייבות באמצעות תהליך פשוט של הגשת בקשה דרך האפליקציה של מכבי בטלפון החכם

  מעכשיו: חברי מכבי מפסיקים להיות מטורטרים. יותר מ-5 מיליון טפסי התחייבות מפיקות קופות החולים מדי שנה עניין שכרוך בטרטור רב. חברי מכבי יכולים החל מהימים האחרונים לוותר על כאב הראש ולעשות את הכול דרך האפליקציה.

   

  מכבי שירותי בריאות השיקה לאחרונה שירות חדש באפליקציה, ראשון מסוגו בארץ, המאפשר לחברים בה לקבל את הטופס באמצעות תהליך פשוט של הגשת בקשה דרך האפליקציה של מכבי בטלפון החכם.

   

  בדרך זאת מתאפשר לחברי מכבי לחסוך את חווית הטרטור והטרחה, המאפיינת כיום את תהליך הבקשה לטופס ההתחייבות.

   

  ככה נראה מסך האפליקציה ( ) ( )
  ככה נראה מסך האפליקציה

   

  טופס 17 מהווה טופס התחייבות של קופות החולים לממן את השירות הרפואי או הטיפול הרפואי שיינתן למבוטחיה טרם קבלת השירות או הטיפול הרלוונטי. השגת טופס ההתחייבות מהווה את אחד מהגורמים הבירוקרטיים המעיקים ביותר על חברי קופות החולים, שכן לרוב הוא מצריך גישה למשרדי הקופה, דבר שאורך זמן רב.

   

  5 מיליון הפניות בשנה

  מעבר לצעד השרותי, מדובר בצעד סביבתי-ירוק. מדי שנה מתקבלות ממבוטחי מכבי כ- 1.2 מיליון הפניות, או לחילופין כ- 4,000 הפניות בממוצע ביום. ברמה הלאומית מדובר ב-5 מיליון הפניות בשנה.

   

  כאשר גם בתי החולים יסכימו לקבל את המסמכים במייל אפשר יהיה לחסוך את הכריתה של אלפי עצים בכל שנה. בנוסף מדובר בחיסכון של זמן, דלק וכסף לאלפי אנשים שמתרוצצים בין סניפי קופות החולים, כאשר האלטרנטיבה המוצעת על-ידי מכבי היא לחיצה על הכפתור הנכון באפליקציה.

   

  על מנת להשתמש בשירות החדש, כל שנדרש מהחברים במכביהוא לצלם את מסמך ההפניה דרך האפליקציה של מכבי ולשלוח. בפיילוט שערכה מכבי לבדיקת מהירות השירות נמצא כי החברים בקופהיקבלו תשובה ישירות לאתר המאובטח באפליקציה או במחשב, בתוך שעתיים עד שלושה ימים.

   

  מאות אלפים מבין חברי מכבי כבר הורידו את האפליקציה ומשתמשים במגוון השירותים הקיימים בה. מרגע השקת השרות החדש לפני כשבועיים, מעל 2000 טפסי 17 הועברו ע"י האפליקציה. הצפי הוא שבתוך חודשים ספורים יישלחו עשרות אלפי בקשות להתחייבות דרך האפליקציה, במקום דרך הרגליים.

   

    


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים צח, "ידיעות אחרונות"
  אפליקציה במקום טופס נייר
  צילום: חיים צח, "ידיעות אחרונות"
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים