שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לקט או צייד: כך תדעי אם תפסת גבר רציני

  במרחבי הרשת מסתובבים 'לקטים' המעוניינים בקשר אמיתי, לעומת 'ציידים' הצדים ללא אבחנה. כדי שלא תפלו שוב על הצייד או הלקט הלא נכון, קבלו את המדריך השלם לשדות ציד ומרעה בעולם הוירטואלי

  הכרת גבר חדש דרך אתר היכרויות, הוא נשמע מקסים, מצחיק ומעניין, ההתכתבות בינכם זורמת, ובשיחת הטלפון הוא אומר לך את כל המילים הנכונות.. את מלאת תקווה שהפעם זה סוף סוף יצליח, שהוא ה-אחד שלך. אבל אז אתם נפגשים, ומתברר לך שהגבר שלפנייך הוא 'צייד', שמחפש להשכיב אותך ולהמשיך הלאה, ולא 'לקט', שירצה להקים איתך בית חם ומשפחה. נשמע מוכר?

   

  עוד בנושא:

  הבוגד הסדרתי הוא צייד נשים מדופלם

  הסוד הוא לשלב בין הצייד לרגיש

   

  במהלך עבודתי עם רווקים ורווקות התחלתי להבחין בין שני סוגים של 'מחפשים': ציידים ולקטים. במאמר זה אציג לפנייך חמישה סימניי זיהוי שיעזרו לך להעריך האם הגבר שלפנייך הוא "צייד", שלא באמת מחפש קשר רציני, או "לקט" שאיתו תוכלי ללכת לבחור טבעות. לצורך הנוחות אדבר בכתבה זו על גברים, אך ניתן למצוא את שני סוגי המחפשים גם בקרב נשים.

   

  חייבים להחליט עכשיו? (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  חייבים להחליט עכשיו?(צילום: Shutterstock)

   

  ציידים ולקטים

  האבחנה בין ציידים ללקטים מוכרת לנו משחר האנושות. בספרו המפורסם של ג'ון גריי 'גברים ממאדים ונשים מנגה', מוצגת אבחנה זו כמאפיינת את ההבדל בין גברים לנשים: הגברים מוצגים שם כציידים, היוצאים לצוד את טרפם ולהוכיח את גבריותם, ואילו הנשים מתוארות כמלקטות, הנשארות בבית, מגדלות את הילדים, ומסיירות בשדות במטרה לזהות וללקט זרעים ופירות ראויים למאכל.

   

  הציידים מחפשים את טרפם בחוץ ונמצאים רוב הזמן מחוץ לבית. הם צריכים להוכיח יכולות פיזית מפותחות, שרירים חזקים וזריזות, יחד עם תכונות נפשיות כגון אומץ לב וחשיבה אסטרטגית. תפקידם לחזור הביתה עם הציד בכל מחיר, וברגע שהם מסיימים ליהנות ממנו, הם חוזרים לחפש את האתגר הבא בחוץ. עבור המלקטות, לעומת זאת, הבית הוא מרכז החיים. הן יבררו בקפידה את מה שהן מלקטות ולא יכניסו כל דבר אליהן הביתה. ביחסן עם החוץ הן נזקקות ליכולות מנטאליות ורגשיות, שמטרתן לשמור על היקר להן מפני סכנה ופגיעה. בשורה התחתונה: בעוד שהציידים יניסו לצוד כל דבר שזז, הלקטים יחפשו רק את מה שראוי וטוב להן ולילדיהן.

   

  בעולם המודרני הגבולות בין המינים היטשטשו, והתפקידים התחלפו במובנים רבים. חלק מהנשים נעשו ציידות וחלק מן הגברים הפכו ללקטים. כל זה משפיע מאוד על החיים הזוגיים, ומשפיע קודם כל על ההתנהלות בעולם הדייטים.

   

  משתמשת בבית הקפה הזה כדי לצוד בחורים (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  משתמשת בבית הקפה הזה כדי לצוד בחורים(צילום: Shutterstock)

   

  שדות ציד ומרעה וירטואליים

  במרחבי הרשת מסתובבים 'לקטים' המעוניינים בקשר אמיתי ובבת זוג המיועדת להם, לעומת 'ציידים' הצדים ללא אבחנה. האחרונים נשמעים בהתחלה מנומסים ומקסימים, הם מצחיקים, שובבים ובעיקר מבלבלים, עובדה המקשה עליך לעמוד על טיבם. כך קורה שנשים ציידות מוצאות את עצמן מול גברים לקטים - ומתאכזבות, וגברים ציידים מוצאים את עצמם מול נשים מלקטות - ומתאכזבים. מאמר זה מיועד בעיקר למלקטות וללקטים שביניכם. תפקדו לעזור לכם למצוא זה את זו. לשם כך אספתי עבורכם חמישה טיפים מרכזיים:

   

  1. שימו לב לכרטיס

  לקטים יתחזקו כרטיס שיעזור לך להכיר אותם באמת. הם יכתוב דברים משמעותיים על עצמם, וגם אם לא ירחיבו מאוד, תהיה לך תחושה שהם באמת השתדלו. ברוב המקרים תהיה להם יותר מתמונה אחת בכרטיס, או שהם יציעו לשלוח לך תמונות נוספות, לפרטי. אצל הציידים, לעומת זאת, תמצאי כרטיס דל, עם מעט מאוד פרטים. התמונות שלהם יחשפו גוף חשוף ושרירים מרשימים, שעשויים לעשות עליך רושם רב, אבל אל תטעי – הם מציעים לך את גופם בתמורה לגופך. לא יותר.

   

  2. פעם ביומיים ולא פעם בשבועיים

  קשר עם לקט יתפתח בקצב קבוע, וישדר רצינות: הוא יגיב להודעותייך בזמן סביר, ינהל איתך שיחה מבלי לעשות דברים אחרים תוך כדי, וידאג לפגוש אותך בתדירות של פעם ביומיים, ולא פעם בשבועיים. צייד, לעומת זאת, יורה לכל הכיוונים: הוא ידבר איתך תוך כדי שיחה עם נשים אחרות, ולכן תמצאי את עצמך מקבלת תשובה לעיתים באותו רגע ולעיתים אחרי מספר שעות. הוא יפגוש אותך בתדירות שתשפיע, לדעתו, על המהירות בה תסכימי להיכנס איתו למיטה, ואם תוך כדי המפגשים איתך יכיר משהי שאותה יוכל 'להשכיב' מהר יותר, הוא ישכח ממך לזמן מה, ואז יחזור לבדוק, בדרך כל בשעות הקטנות של הלילה, האם את במקרה... 'ערה?'.

   

  3. מושבת שיתופית

  לקט ישתף אותך בחייו ויהיה מעוניין לשמוע פרטים עליך, על חייך, על משפחתך ועל מה שאת מרגישה. כאשר תדברו תרגישי שהוא מקשיב לך באמת. צייד, לעומת זאת, יעשה את עצמו כאילו שהוא מקשיב, אבל עיניו ינדדו לצדדים בזמן שאת מדברת, והוא יארוב לרגע בו ניתן יהיה להפסיק את השיחה ולעבור למה שבאמת מעניין אותו. לעולם לא תשמעי ממנו פרטים ממשיים על עצמו, וכשתשאלי, תשמעי ממנו בדרך כלל תשובות מעורפלות, הרומזות לכך ש'זה עדיין לא הזמן'.

   

  לא בטוח שהוא ידבר איתך מחר (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לא בטוח שהוא ידבר איתך מחר(צילום: shutterstock)

   

  4. להישאר לישון?

  עבור לקטים הסקס הוא שלב נוסף בהעמקת היחסים, ולא גולת הכותרת שלהם. לקט יישאר לישון אצלך אחרי הסקס, ובבוקר ילך רק אחרי ששתה קפה. הוא יתקשר אלייך בצהריים, כפי שהתקשר כל יום, וייתן לך להרגיש שאת מיוחדת ויקרה לו. אצל הצידיים לעומת זאת, מהווה הסקס נקודת מפנה: גם אם הצלחת להשאיר צייד לישון אצלך, או שנשארת לישון אצלו, אל תתני לזה לבלבל אותך – הוא כנראה היה עייף מכדי לחזור הביתה או מכדי לבקש ממך ללכת. כבר ביום למחרת הוא ידאג להבהיר לך את כללי המשחק מעתה: אם לפני כן חיזר אחרייך בנחישות, עתה יעלם לכמה ימים, ואז יחזור כשחיוך מרוח על פניו, וישמח לפגוש אותך שוב. אם נהג להתקשר כל צהריים, היי בטוחה שהוא לא עומד לנהוג כך יותר, ואם הוא לא נכנס לכרטיס שלו באתר למשך כמה ימים, את יכולה להיות בטוחה שהוא נמצא שם שוב עכשיו.

   

   

  5. להכיר באמת

  קשר עם לקט נבנה לאט ובסובלנות. הלקט ירצה להכיר אותך באמת, וייתן הזדמנות אמיתית לקשר. אם יגלה שאת בעצמך ציידת, יעזוב וימשיך הלאה, אך אם יבין שאת בעניין של קשר רציני – יירגע ויישאר. צייד לעומת זאת יברח ברגע שיחשוב שאת מתכוונת לביית אותו. קשרים עם ציידים אינם נמשכים זמן רב: אחרי שטרפו אותך, הם ממשיכים מהר מאוד הלאה, אל הטרף הבא.

   

  אתרי הכרויות מלאים בציידים ולקטים, והם אינם חייבים להתערבב זה בזה. אני מאחל לציידים שביניכם, שתמצאו ציידות שייהנו לטרוף ולהיטרף, וללקטים – שימצאו לעצמן מלקטות, להקים איתם בית חם ומשפחה. אם אתם זקוקים לעזרה נוספת באבחון, אתם מוזמנים לפנות אלי במייל לייעוץ ראשוני.

   

  מתי טל הוא מאמן אישי וזוגי   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קרדיט: Shutterstock
  פעם הייתי צייד אך היום אני מלקט
  קרדיט: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים