שתף קטע נבחר

סרטון: חיילים מכים פלסטיני. צה"ל: ייתכן שיינקטו צעדים נגדם

בסרטון נראה אזרח פלסטיני מתעמת עם חיילי צה"ל, לדבריו אחרי שבני משפחתו נפגעו מגז ואחרי שחיילים השתמשו בביתו כדי להתגונן מפני אבנים וגרמו כך נזק לבית. בסרטון נראה חייל חובט בו, צורח ומקלל, ואז על הקרקע חובט בו חייל שוב. צה"ל חוקר: "נראית כהתנהגות לא ראויה, ייתכן שיינקטו צעדים"

 

סרטון שצילמה הטלוויזיה הפלסטינית ושנפוץ ברשת מתעד את חיילי צה"ל מכים אזרח פלסטיני במהלך הפגנה אתמול ( יום ו') בצהריים במחנה הפליטים ג'ילזון שמצפון לרמאללה.

 

בסרטון נראה האזרח הפלסטיני מתעמת עם החיילים ומתקרב אליהם גם אחרי שהם הודפים אותו, ובשלב מסוים מתפתחת בין הצדדים תגרה של ממש. חייל אחד חובט בו, ובהמשך חיילים נוספים עוזרים להפילו אל הקרקע. כאשר הוא שוכב על הקרקע, נראה חייל חובט שוב בפניו.


בצה"ל אומרים שהאירוע התרחש במהלך מה שמוגדר הפרת סדר אלימה של 50 עד 70 פלסטינים, שזרקו אבנים וחלקם היו רעולי פנים. לפי צה"ל, הכוחות במקום הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות, וביצעו נוהל מעצר חשוד שבמהלכו בוצע ירי חי לאוויר. לפי דובר צה"ל, האירוע שבו הוכה הפלסטיני "מוכר למפקדים ומתוחקר לעומקו". בהמשך מסר צה"ל תגובה נוספת: "המעורבים יובאו מחר בפני מפקד החטיבה להמשך בירור ותחקור האירוע ובמידת הצורך אף יינקטו נגדם צעדים משמעתיים. מבירור ראשוני נראה כי ההתנהגות אינה עולה בקנה אחד עם המצופה מחיילי צה"ל".

לדברי הפלסטינים, הפלסטיני שמצולם בסרטון הוא שאדי אל-הבאשי, שהתקרב אל החיילים משום שכעס על כך שבני משפחתו נפגעו משאיפת גז מדמיע ועל כך שהחיילים השתמשו בביתו כדי לתפוס מחסה מזריקות האבנים - מה שגרם לכך שביתו נפגע מאבנים. הפלסטינים אומרים שאחרי מעצרו הוא הועבר להתנחלות בית אל הסמוכה. לדברי הפלסטינים, חיילים נוהגים להשתמש בבתים ובכלי רכב פלסטיניים כדי להגן על עצמם מהאבנים וממקומות אלה הם גם יורים אמצעים

לפיזור הפגנות.

 

בצה"ל אומרים כי במהלך הפרות הסדר נפצע קצין באורח קל מזריקת אבנים והוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפלסטיני על הקרקע במהלך העימות
מומלצים