שתף קטע נבחר

המתלוננת נגד יואב אבן שהפכה לגבר: "אימא שלי ראתה את החבלות ואמרה 'מה קרה לך'?"

כשהוא נסער ונרגש, המתלונן נגד יואב אבן סיפר ל-ynet את גרסתו לאירוע שבגינו התלונן על אונס. מאז עבר האיש שינוי מין, אך לדבריו קיבל את ההחלטה בלי קשר למה שהתרחש. "אנשים מעריצים אותו כי הוא נראה חביב עם עיניים יפות. הוא מקבל תגובות חמות, עליי אפשר להגיד מה שרוצים"

 

יואב אבן  (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
יואב אבן (צילום: יאיר שגיא)

 

"יחסי הכוחות לא שווים. אין לי את מיליוני החברים שלו ואין לי את הכוח שלו, והוא מנצל את המעמד ומקבל יחצ"נות חינם. זה מה שטוב בלהיות מפורסם, ואני אנונימי".

 

כך, כשהוא נרגש ונסער, תיאר הערב (יום ה') בשיחה עם ynet המתלונן נגד כתב ערוץ 2 יואב אבן את גרסתו לתלונת האונס. זה קרה לאחר שאבן החליט לחשוף את המתרחש בספר "הצד שלו" שהפיץ ברשת. בשנים האחרונות שינה המתלונן את מינו, אך הוא מספר כי לאירוע הקשה שחווה לא הייתה השפעה על ההחלטה הזו. הוא מתאר מסכת של אלימות לכאורה מצד הכתב: "אימא שלי ראתה את החבלות על הגב שלי והיא אמרה לי 'מה קרה לך, תראי לי. קרה לך משהו רע'".

  

המתלונן מספר שרק אתמול נודע לו על החלטת אבן לחשוף את הסיפור: "שאלו את דעתי לגבי הסרת צו איסור פרסום. הוא פרסם את הספר באופן מחתרתי. היו התלחשויות ושלחו לי מיילים. פניתי לבית המשפט וטענתי שבכך הוא מפר את הצו. ציינתי שהתיק נסגר מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה. אני בסערת רגשות מאוד גדולה. תלונת שווא לא הייתה. אין אינטרס לדפוק אותו. ראו מה עבר עליי, ראו בעבודה איך הלכתי. כל המפורסמים שהיה להם מזל והתיק שלהם נסגר רוצים לשכנע את הקהל שיאהבו אותם".

 

המתלונן אומר כי חשוב לו למסור את גרסתו כדי שמתלוננות נוספות לא יחששו לספר אף הן את מה שעברו: "אני יודע שזה מאיים. אני קיבלתי את המכות. הבנתי שיש אנשים שמפחדים להתלונן נגדו. את הספתח כבר עשיתי. אם זה יעזור והוא אכן הגיע לאנשים אחרים כי הם חששו - אז שלא יחששו, שידווחו. זה קשה וזה לא קל, אבל אסור שהוא ימשיך עם המגמה לפגוע באחרים. מעריצים אותו כי הוא מהטלוויזיה והוא באמת נראה חביב, עיניים יפות - אבל לאחר מכן גיליתי משהו אחר, פרצוף אחר. כל התגובות החמות מאדירות אותו והוא יוצא מחוזק. אני מתגמד ואפשר להגיד עלי מה שרוצים".

 

הלבטים לגבי הזהות המינית ליוו את המתלונן מאז ומתמיד, ולדבריו לאונס שעבר לא הייתה השפעה על החלטתו לשנות את מינו. "הייתה לי נפש גברית אבל הגוף היה של אישה. יואב אבן ידע מי אני, אמרתי לו שאני זכר בגוף נקבה. ממתי נאנס מחליט שבגלל אונס משנים את המין? זה משהו שקורה כתהליך".

 

אותו תהליך שעבר מאז, היה מלווה בקשיים רבים. "במהלך הטיפול במרכז לטראומה לא הצלחתי להרגיע את עצמי, הייתי בחרדות וטיפלו בי. היה לי קושי גדול לישון בלילה, לא יכולתי לעצום עין כי היה לי חוסר שקט. קיבלתי טיפול תרופתי והייתי במעקב אצל פסיכיאטר. במהלך הטיפול אמרו לי שאני מוצף ושאני חייב לצאת מזה כי עבר כבר הרבה זמן ואמרו לי להמשיך בחיים. שאלתי מה לעשות ואמרו לי 'תכתוב לו מכתב ותעשו סגירה'. ב-2012 כתבתי לו מכתב מאוד קשה ועשיתי סגירה מבחינתי, המשכתי הלאה כדי לצאת מהעניין הזה. המשכתי בחיים שלי כי אין אפשרות לתקן את מה שהיה. הגעתי לתובנות שלי ואני מאושר עכשיו,

אני בקהילה חמה ואוהבת, שלם עם עצמי וגאה במי שאני. אני לא רוצה להכפיש אותו. אלה חיי ויש לי דרך לא קלה ולא פשוטה, אני מקווה לעבור אותה בשלום".

 

עו"ד לוליק אסל, שייצג את המתלונן בעבר, התייחס למקרה: "עד היום אני לא מצליח להבין באמת ולעומק למה לא הגישו כתב אישום בתיק. סגרו את התיק בעילה של חוסר ראיות ולא בשל היעדר אשמה. הסוגיה שעמדה על הפרק (כמו ברבים מתיקי האונס) היא שאלת הסכמת קורבן העבירה, אם לאו. אני משוכנע שאילו היה מוגש כתב אישום בתיק הזה יואב אבן היה מורשע בביצוע מעשה אונס אכזרי. מדובר באחד התיקים המזעזעים ביותר שבהם נתקלתי בחיי המקצועיים".

 

מטעמו של יואב אבן נמסר בתגובה: "לצערנו יש תופעה של תלונות שווא שפוגעות במתלוננות אמיתיות בנוסף לפגיעה בגברים חפים מפשע. זו התחושה המלווה גם את יואב אבן מאז חווה תלונת שווא ששלחה אותו למעצר שווא וזעזעה את חייו האישיים והמקצועיים. חשוב להדגיש בהקשר זה שיואב אבן עבר בדיקת פוליגרף ונמצא דובר אמת. מטרתנו להביא לדיון ציבורי מדוע לא אוכפים את החוק על תלונות שווא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים