שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מירי רגב: "האמנים כפויי טובה וקפוצי תחת"

  שרת התרבות ממשיכה להתנגח באמני ישראל. בראיון חדש היא אומרת: "האמנים חושבים שהם יודעים הכל, טרחנים וצבועים". משה איבגי: "זה מזעזע. היא עברה את הגבול". רגב בתגובה: "דברי כוונו לאמנים כקוטלר וגרבוז, המכנים חלקים בעם בהמות, בזמן שאני נלחמת על תקציב התרבות"

  שרת התרבות מירי רגב ממשיכה להתנגח באמני ישראל. בראיון שיתפרסם בתחילת חודש יולי במגזין "את" מתייחסת השרה לכל הסערות שהתעוררו מאז נכנסה לתפקיד: "ידעתי שעולם התרבות הוא כפוי טובה. לא בא לי לעבוד בשביל כפויי טובה. קפוץ תחת, צבוע וכפוי טובה ולא בא לי לעבוד בשבילם".

   

  מירי רגב מקפיאה תקציבי תיאטרון אל מידאן

  הסרט על יגאל עמיר יוקרן מחוץ לפסטיבל י-ם

  מירי רגב: "הממשלה לא חייבת לתמוך בתרבות"

   

  רגב, שמאז נכנסה לתפקיד לא חוסכת את דעותיה מאמני ישראל, אף הספיקה בשבוע האחרון לעצור את תקציבי תיאטרון אל מידאן ולהוציא את הסרט "אל סף הפחד", מחוץ לתוכניית פסטיבל הקולנוע ירושלים. כעת, היא גם לא חוסכת בלשונה. בראיון מסבירה רגב מדוע היא מעדיפה את משרד הרווחה: "למה הרווחה וזה? כי זה אנשים שמה זה יודעים להוקיר. תודה מירי, כפרה תודה. אין הכרת טוב בעולם התרבות. ואני אומרת ראבק. אני אזיז הרים... אבל בשביל מה אני הולכת לעבוד? כפויי טובה, חושבים שהם יודעים הכל, טרחנים חלקם, צבועים, אבל אני הולכת לעבוד בשבילם. זה כנראה שיעור, לעבוד עבור אנשים שלא אוהבים אותי".

   

  דבריה של רגב כבר מעוררים סערה. השחקן משה איבגי אמר ל-ynet: "זה מזעזע. אני המום. היא עברה את הגבול מזמן. אני מרגיש רע מאוד וכבר לא יודע באיזו מדינה אני חי. לא רק שהיא לא מתקנת את הדרכים, היא עוברת לקו תקיף יותר. אסור לשתוק על זה. אני לא יודע מה יהיה. אביב גפן צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אני מאחל לשרת התרבות קדנציה מוצלחת יותר ומתלהמת פחות מאיך שהיא התחילה , ושתשכיל להילחם למען האומנים ולא נגדם".

   

  מירי רגב. המלחמה נמשכת (צילום: יהודה פרץ ) (צילום: יהודה פרץ )
  מירי רגב. המלחמה נמשכת(צילום: יהודה פרץ )

   

   

  גם על דבריו של גברי בנאי, שכינה אותה "בהמה" ועל האיום שהשמיע שלום חנוך כלפיה התייחסה השרה: "אני לא אגיד לך שלא רציתי להכינס בגברי, או שלום חנוך. אבל קיבלתי החלטה שברגע שאני בתפקיד הזה, אחראית עליהם, לא אשחק במשחק המלכולך שלהם. גברי הזה קרא לי ביום הקשה ביותר שלי. מי רצה לדאוג לכם האמנים? ואז הוא פתח את הפה הגדול שלו. מה יכולתי להחליט? שאני לא הולכת לשלום חנוך. הרי הוא שר בזכות זה שאני ממנת את הפסטיבל הזה מישהו צריך לשלם לו את הכסף. אני נותנת כסף לתרבות בכל הארץ. הוא יגיד לי לא להופיע? מי הוא?

   

  בראיון רגב אף מתייחסת לאמירה "אנחנו קיבלנו 30 מנדטים": אני אומרת את עמדתי וזה טוב גם לגבי היוצרים והעורכים שהםם כותבים ספרים, סרטים שהם יוצרים, שידעו מה הם יכולים לקבל תמיכה ומה לא. מה אמר לי אוהד קנולר? מירי תראי אני כותב שנתיים סרט אני רוצה לדעת מה מותר ומה אסור. אתה תדע במה אתמוך ובמה לא.

   

  גם השרה גילה גמליאל זוכה לביקורת בראיון: "תרשי לי לא להתייחס לדברים שלה. אני בטוחה שהיא מצטערת על מה שהיא אמרה. אני מציעה שכל שר יתעסק בענייני משרדו... במקום ללכת ולהתחנף למגזרים כאלה ואחרים, תלמדי את העניין, תבואי ותדברי לעניין".

   

  ומה חושב ראש הממשלה על השרה שלו? רגב טוענת שהיא זוכה לגיבוי מלא: "רה"מ מאוד מרוצה מזה. הוא דיבר איתי על זה כן. הוא דיבר איתי שהוא מרוצה מזה שאנחנו שמים קווים אדומים. שהממשלה היום היא לא ממשלה מתנצלת כמו שהיה בעבר".

   

  מירי רגב מסרה בתגובה לדברים שהוזכרו בכתבה: "את דברי כיוונתי לאותם אומנים כדוגמת קוטלר, גרבוז ואחרים, המכנים חלקים נרחבים בעם בהמות, מנשקי מזוזות או צ׳חצ׳חים, בזמן שאני נלחמת על הגדלת תקציב התרבות - ולזה קוראים כפיות טובה. מרגע כניסתי למשרד התרבות והספורט אני פועלת בשיתוף פעולה עם נציגי מוסדות התרבות על מנת לקיים דיאלוג מכבד אשר יקדם את התרבות הישראלית במדינת ישראל. בכוונתי להמשיך ולהאבק למען הגדלת התקציב לטובת אזרחי מדינת ישראל ואומניה".

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ הכנסת
  מירי רגב. אמנים הם כפויי טובה
  צילום: ערוץ הכנסת
  לאתר ההטבות
  מומלצים