שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שיפור במצב הלוחם: "השכפ"ץ של המדינה"
  בבית החולים שערי צדק התייצב מצבו של לוחם מג"ב שנפצע אנושות בפיגוע הדקירה בירושלים. מפקד מג"ב הגיע לבית החולים: "כל פעם אנו מוכיחים למה זוכים בכינוי 'השכפ"ץ של המדינה'"

   

  הפרמדיק שטיפל בלוחם מג"ב שנדקר    (צילום: אלי מנדלבאום)

  הפרמדיק שטיפל בלוחם מג"ב שנדקר    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חדשות טובות מבית החולים: לוחם מג"ב, שנפצע אנושות בפיגוע הדקירה הבוקר (א') בשער שכם בירושלים, הראה סימני התעוררות ראשונים וכעת מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ במצב יציב. ד"ר עופר מרין, מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים עדכן את מפקד משמרת הגבול, ניצב עמוס יעקב, שהגיע לבית החולים על שיפור במצבו של הלוחם, שיצא מחדר ניתוח, אך מצבו עדיין ממשיך להיות קשה.

   

  ניצב יעקב שיבח את פעולתו המהירה של הלוחם. "פעולה מהירה, מקצועית ונחושה הביאה לסיומו של האירוע, טרם המשיך המחבל לממש את כוונותיו", אמר. "באומץ לב יוצא דופן, למרות הפגיעה הקשה, חתר הלוחם למגע ונטרל את המחבל. לוחמי מג"ב מוכיחים פעם אחר פעם שלא בכדי הם זוכים לכינוי - השכפ"ץ של המדינה".

   

  הלוחם הספיק לירות לעבר המחבל ופצע אותו באורח קשה. כוחות הצלה הוזעקו למקום ומצאו את הלוחם סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון. הוא פונה לבית החולים שערי צדק בבירה מונשם ומורדם. בתחילה דיווחה המשטרה כי המחבל נהרג, אולם לאחר מכן תיקנה את ההודעה ומסרה שהוא פונה לבית החולים הדסה במצב קשה. בהמשך התברר כי הלוחם היה הבוקר בדרכו מחופשת סוף השבוע לפלוגה שבה הוא משרת.

   

  זירת פיגוע הדקירה בשער שכם, הבוקר

  זירת פיגוע הדקירה בשער שכם, הבוקר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  זירת הפיגוע, הבוקר בירושלים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  זירת הפיגוע, הבוקר בירושלים(צילום: AFP)

   (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  (צילום: גיל יוחנן)

   (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  (צילום: גיל יוחנן)

  חקירה ראשונית העלתה כי המחבל הדוקר הוא פלסטיני שוהה בלתי-חוקי, שלא ביצע בעבר עבירות ביטחוניות. עם זאת, שמו לא כלול בין רבבות הפלסטינים שמורשים להגיע בימים אלה לירושלים במסגרת תפילות חג הרמדאן. צו איסור פרסום הוטל על חקירת הפיגוע.

   

  זמן קצר לפני הפיגוע, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "השקט היחסי ביהודה ושומרון לא צריך להשלות אף אחד. יש כאן כל הזמן ניסיונות, לצערנו חלקם צולחים. הסיבה שרובם לא צולחים היא תוצאה של פועלה מאוד מאומצת של צה"ל והשב"כ וגורמים נוספים מטעמה של מדינת ישראל. הצורך למנוע את הפיגועים האלו קיים כל הזמן, אבל בהצעות הבינלאומיות שמציעים לנו אין שום התייחסות אמיתית לצורכי הביטחון של מדינת ישראל. מנסים לדחוק אותנו לגבולות שאינם ברי הגנה תוך התעלמות מוחלטת ממה שיהיה בצד השני של הגבול". נתניהו אמר את הדברים בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

   

  ראש העיר ניר ברקת הגיע למקום הפיגוע ואמר: "אני רוצה לשבח את הפעולה של השוטר, תוך כדי שנפגע, ונפגע לא קל. הוא שמר על קור רוח דרך וירה במחבל. אנחנו חייבים להתעקש להמשיך ולחזור לשגרה כחלק מהמסר לטרוריסטים. אני קורא מכאן לתושבי המדינה להמשיך לבקר בירושלים".

   

  מפקד מחוז ירושלים, ניצב צ'יקו אדרי, התייחס לתקופת הרמדאן: "עברנו את תפילות יום השישי ללא אירועים חריגים ולא הייתה התראה קונקרטית. השוטרים שלנו פועלים באומץ ובגבורה, מונעים פגיעה בחיי אדם ובחפים מפשע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים