שתף קטע נבחר

דאעש צלב למוות קטינים: "שברו צום הרמדאן"

החודש הקדוש למוסלמים לא עושה רושם על ארגון הטרור הסוני, שממשיך במעשי הזוועה שלו. הפעם הוא הוציא להורג שני קטינים בסוריה ש"שברו צום"

דאעש לא מרשה לשבור צום בשטחים שבשליטתו ללא סיבה מוצדקת (ארכיון) ()
דאעש לא מרשה לשבור צום בשטחים שבשליטתו ללא סיבה מוצדקת (ארכיון)

 

ארגון "המדינה האיסלאמית " (דאעש) ממשיך במעשי הזוועה שלו גם בחודש הרמדאן: ארגון האופוזיציה הסורי Syrian Observatory for Human Rights מסר אתמול (יום ב') כי אנשי דאעש במזרח סוריה צלבו למוות שני קטינים על קיר מבנה של "משטרת" ארגון הטרור הסוני ותלו על צווארו של כל אחד מהם שלט שעליו נכתב: "שובר צום ברמדאן". התקרית הקשה אירעה בעיר אל-מיאדין במחוז דיר א-זור.

 

עוד חדשות בעולם :

נשיא אוקראינה המודח: "פוטין הציל את חיי"

הדגל שהחזיר את ארה"ב למלחמת האזרחים

סערה בלבנון: סוהרים התעללו באיסלאמיסטים

 

בשנה שעברה, אז החל דאעש לעלות ולהתחזק בסוריה ובעיראק, פורסמה תמונה במהלך הרמדאן של ילד צעיר שנצלב על ידי הארגון משום ששבר את הצום במהלך החודש שקדוש למיליארדי מוסלמים ברחבי העולם. גם על גופו הוצמד פתק ועליו נכתב: "שבירת צום מבלי צידוק הלכתי".

 

דאעש פרסם פסקי הלכה נוקשים לקראת הרמדאן, בהם איסור על יציאת נשים מבתיהן ()
דאעש פרסם פסקי הלכה נוקשים לקראת הרמדאן, בהם איסור על יציאת נשים מבתיהן

לפי הפרסומים בתקשורת הערבית, אדם ששובר את צום הרמדאן בשטח בשליטת דאעש ללא סיבה מוצקת מעמיד את עצמו בסכנת מוות או לכל הפחות בפני השפלה פומבית. עוד דווח כי מנגנוני האכיפה של ארגון הטרור איימו על מי שישבור את הצום בכוונה בעונשים קשים. אחד העונשים - החזקה בכלוב במשך 15 ימים, ובמשך כל התקופה מקבל הנענש חתיכת לחם קטנה וכמה תמרים בעת שבירת הצום המסורתית.

 

גורמים המזוהים עם דאעש פרסמו ברשתות החברתיות פסקי הלכה שונים ומשונים לקראת הרמדאן. באחד מהם נאסר על נשים לצאת מבתיהן לפני שבירת הצום, ואם הן כבר יוצאות מהבית זה חייב להיות בליווי גבר ממשפחתן. בפסק הלכה אחר חל איסור על גזירת שיער ובכל השטחים שנמצאים תחת שליטת דאעש הוסרו השלטים מעל מכוני היופי. ואם בזה לא די, נאסר על נשים לשוחח בטלפון הנייד וגם המספרות של הגברים נסגרו.

 

אחד מאנשי הדת המזוהים עם ארגון הטרור בעיר הסורית אל-באב בצפון סוריה, לא הרחק מחלב, צוטט אומר שהצום של אנשים שאינם תומכים בארגון בטל ואינו תקף.

 

ומשטר אסד בזוועות שלו: הפגיז מסגד והרג 10 מתפללים

 

דאעש לא מסתפק רק בפסקי הלכה ומזהיר את התושבים שנמצאים תחת שליטתו בעיראק ובסוריה שלא לצפות בסדרות הרמדאן הפופולריות. אחרי שהקומיקאי הסעודי, נאסר אל-קסבי, קיבל ברשתות החברתיות איומים על חייו משום שלעג לדאעש בסדרת הרמדאן בכיכובו "סלפי", סיפרו אמש תושבים באזור א-רמאדי ואל-פלוג'ה במעבר עיראק כי הארגון הזהיר אותם ברמקולים במסגדים ובשווקים שלא לצפות בסדרות הרמדאן בגלל התכנים שלהן שמנוגדים להלכה האיסלאמית ומעודדים פריצות. דאעש הזהיר את מי שיפר את הנחייתו ואיים בעונשים קשים שעלולים להגיע אף להוצאה להורג.

 

גורם נוסף בסוריה שלא מפסיק את פעילויותיו האכזריות הוא משטרו של בשאר אסד, שגם במהלך הרמדאן משליך חביות נפץ על אוכלוסייה אזרחית. המקרה האחרון אירע כשמסוקי צבא סוריה הטילו חבית נפץ על מסגד בשכונת אל-אנסארי בעיר חלב והרגו עשרה מתפללים, בהם שני ילדים לפחות.

 

ארגון האופוזיציה הסורי Syrian Observatory for Human Rights דיווח רק בשבת שבשמונת החודשים האחרונים השתמש אסד בלא פחות מ-11,300 חביות נפץ ברחבי סוריה נגד מטרות של המורדים, אך גם נגד אזרחים חפים מפשע. מנגד, המשטר מכחיש בתוקף שימוש בפצצות שאסורות בחוק הבינלאומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקרה דומה אירע בדיוק בשנה שעברה (ארכיון)
מומלצים