שתף קטע נבחר

בן כהן (בעלי "בן וג'רי") לקה בלבו, אחרי המכירה

מסתבר שהעִסקה גרמה מתיחות רבה עם הרוכשת, בעניין "המחויבות החברתית"

האם הכסף, אשר אין לו ריח, הוא גם חסר-לב?
מומחה הגלידה, בן כהן (אחד ממייסדיה של "Ben & Jerry"), עומד בפני ניתוח אחרי שלקה במחלת-לב.
בתעשיית המזון בארה"ב יש שמועות, ולפיהן המחלה נגרמה עקב העובדה שכהן "לקח ללב" בצורה קשה את המתיחות בינו לבין חברת Unilever שרכשה את המפעל לפני בערך 9 חודשים. כבר בעת העסקה, כהן אמר כי "המכירה נעשית בלב ולב"; היה זה רמז כי נדחף לכך בידי שותפו.
יונילֶוֶר היא קונצרן ענקי בתחום המזון והמוצרים למשק-הבית, בשליטה של גורמים מבריטניה ומהולנד. כמעט מייד אחרי העסקה בינה לבין כהן ושותפו-המייסד ג'רי גרינפילד (Greenfield), "נוצרו מתחים בעת המיזוג והצד של בן-וג'רי חווה את השותפות באורח קשה" – כפי שאמר ג'ון מקמילין (McMillin), איש חברת הפיננסים Prudential Secutities, אנאליסט של תחום-המזון, שדיבר עם המהדורה המקוונת של יומון העסקים פייננשל-טיימס בבריטניה.
חברת "בן-וג'רי" נוסדה בשנת 1978 במדינת ורמונט שבצפון-מזרח ארה"ב, ורכשה לעצמה מוניטין של בית-עסק יוצא-דופן. היא הקפידה לרכוש חלב מחוואים פרטיים, והעדיפה כאלה שמחויבים לשיקולים אקולוגיים; היא הקדישה חלק מרווחיה שלפני-מס (7.5%) לתרומות בעלות צביון חברתי; הייתה הקפדה על יחסים חברותיים בין המנהלים לבין העובדים.
הסיבות לעסקת הרכישה היו שונות: בן-וג'רי מכרה גלידות – בטעמים שהיו יוצאי-דופן – ואשר נחשבו מעולות במיוחד (Super Premium); למשל, היה בהן חידוש מבחינת הנפח היחסי של הגלידה ושל בועות-האוויר הלכודות בה.
אמנם, יונילוור התחייבה להמשיך את מסורת "התרומות החברתיות" של החברה – אך המנהל איב קואט (Y. Couette), שמינתה על בן-וג'רי, לא היה לטעמו של בן כהן. הוא הודיע בנובמבר כי יתפטר, אם לא ימונה מנהל שיהיה יותר-מזוהה עם המדיניות הזו; האיום שלו לא הניב פרי.
ייתכן כי הלב שלו הגיב יותר מהר מאשר השותף האנגלי–הולנדי הענקי.

http://www.benjerry.com

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחרי האוכל, לא נשאר משהו ללב?
מומלצים