שתף קטע נבחר

ניצב בנצי סאו ימונה לממלא מקום המפכ"ל

עכשיו זה רשמי: מפקד מחוז תל אביב יחליף את רב-ניצב יוחנן דנינו שיפרוש בחודש יולי עד שימונה מחליף קבוע. היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין אישר את המינוי

ניצב בנצי סאו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ניצב בנצי סאו(צילום: מוטי קמחי)

מפכ"ל זמני - ועכשיו זה רשמי. מפקד מחוז תל אביב וסגן המפכ"ל ניצב בנצי סאו יחליף החל מ-1 ביולי את רב-ניצב יוחנן דנינו בתפקיד מפכ"ל המשטרה. הודעה רשמית על כך נמסרה היום. כפי שפרסם לראשונה אמנון אברמוביץ בערוץ 2, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אישר את המינוי.

 

עוד בחדשות:

 

סאו מונה לתפקיד סגן המפכ"ל בפברואר לאחר שעלו חשדות לעבירות מין בקרב בכירים במשטרה, כחלק מסדרת פרשות שטלטלו את צמרת המטה הארצי. השר לביטחון פנים לשעבר יצחק אהרונוביץ' האריך את כהונתו של דנינו שהיה אמור לפרוש ב-1 במאי.

 

בדצמבר שעבר, לאחר התפרקות הממשלה הקודמת ולפני התפוצצות פרשת השחיתות הציבורית וקביעת התאריך לבחירות, ביקש אהרונוביץ' למנות מפכ"ל חדש לפני הבחירות, אך וינשטיין מנע זאת ממנו בטענה כי המדינה הונהגה על ידי ממשלת מעבר. לקראת סוף כהונתו של השר אהרונוביץ', הוזכרו כמה שמות של מועמדים לתפקיד ובהם ניצב סאו, ניצב יורם הלוי, ניצב אהרון אקסול וניצב זוהר דביר.

ארכיון. סאו (מימין) ודנינו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון. סאו (מימין) ודנינו(צילום: מוטי קמחי)

בתחילת החודש קיים השר ארדן סבב ראיונות עם כל סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, לקראת בחירת מחליף.

ב-2006 קבע בג"ץ כי מינויו של סאו למזכיר המטה לביטחון פנים במשרד לביטחון פנים אינו חוקי ועומד בניגוד להמלצות ועדת אור. סאו שימש כאחד ממפקדי המשטרה הפעילים ביותר במהלך אירועי אוקטובר 2000, והיה גם אחד מהשמות הבולטים בדו"ח ארגון עדאלה. מסקנות ועדת אור, ועדת החקירה הממלכתית לחקר אירועי אוקטובר, כללו מסקנה אישית נגד סאו, לפיה הוא לא יקודם במשך ארבע שנים בדרגה ובתפקיד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
ניצב בנצי סאו
צילום: עופר עמרם
מומלצים