שתף קטע נבחר

מזל"ט מעזה חדר והתרסק בשטח ישראל

כלי הטיס זוהה בשמי הרצועה ומטוסי חיל האוויר הוזנקו. הוא התרסק על הקרקע בשטח פתוח ליד גדר המערכת. במהלך צוק איתן יורט מזל"ט של חמאס באזור אשדוד

כלי טיס זעיר חדר בצהריים (ה') לשטח ישראל והתרסק בשטח פתוח ליד גדר המערכת בדרום רצועת עזה.

 

כלי הטיס זוהה בשמי הרצועה ומטוסי קרב של חיל האוויר הוזנקו לעברו. לבסוף, הוא נפל על הקרקע ללא נפגעים.

 

סמוך לשעה 13:00 זיהו כוחות צה"ל את כלי הטיס הזעיר שלא היה מאויש. ככל הנראה מדובר במזל"ט בגודל של טיסן, שהמריא מהרצועה וחג מעל שטחה. כוחות קרקעיים עקבו אחרי תנועתו בכל זמן מעופו ובמקביל הוקפצו לעברו מטוסי קרב, מחשש שיתקרב לישראל. בסופו של דבר, כעבור קרוב ל-40 דקות שבהן חג המזל"ט באוויר, הוא נפל בעצמו והתרסק על הקרקע בשטח פתוח על גדר המערכת בצידו הישראלי במרחב כיסופים שבדרום הרצועה.

 

כוחות הנדסה אספו את שברי המזל"ט ובדקו אותו. שבריו נלקחו לבדיקה וייבדק אם הכיל מצלמה או חומר נפץ.

 

במערכת הביטחון מעריכים כי חמאס מנסה מאז המבצע לשקם את מערך המזל"טים שלו בדומה לניסיונות ההתעצמות מחדש של הרקטות, חידוש מנהרות הטרור ובניית המוצבים מול גדר הגבול.

  

ביום השביעי למבצע צוק איתן חדר מזל"ט של חמאס לגזרת הדרום. לבסוף, הוא יורט על-ידי סוללת פטריוט באזור אשדוד.

 

הזרוע הצבאית של חמאס לקחה אחריות לשיגור המזל"ט וטענה: "שיגרנו כמה כלי טיס בלתי מאוישים לצורך משימות מיוחדות בעומק ישראל".

 

צה"ל כבר התמודד כמה פעמים בעבר עם מזל"טים של כוחות אויב. ב-14 באוגוסט 2006, ביומה האחרון של מלחמת לבנון השנייה, ניסה חיזבאללה לשלוח מזל"טים מסוג "מירסאד" לשטח ישראל. אחד מהם התרסק כתוצאה מתקלה טכנית לפני שהגיע לישראל. השני זוהה והופל על ידי מטוסים של חיל האוויר באזור צומת כברי שבגליל המערבי. שבוע לפני כן הופל מזל"ט נוסף מעל לים. בנוסף, בשנה שעברה טען צה"ל שיירט מזל"ט של חיזבאללה מעל הים מול חופי חיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מזל"ט של חמאס. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים