שתף קטע נבחר

אש נורתה אל אמבולנס מד"א באזור בית אל, בנס לא היו נפגעים

מחבל או מחבלים ירו הערב אל אמבולנס מד"א בין צומת גבעת אסף לבית אל. איש לא נפגע. כוחות צה"ל הגיעו למקום ופתחו בסריקות באזור הכפר ביתין

 

 

פיגוע ירי: אש נורתה אמש (שבת) לפני חצות אל אמבולנס מד"א בכביש 60 בין צומת גבעת אסף לבית אל. בנס לא נפגע איש. על האמבולנס ניכרו היטב סימני הפגיעה, כנראה של כדורי 9 מ"מ. לאחר האירוע פתחו הכוחות בסריקות באזור הכפר ביתין הסמוך.

 

מבדיקת זירת הפיגוע ליד ביתין עולה כי לעבר האמבולנס הישראלי נורה צרור של 19-15 כדורים ולפחות ארבעה מהם פגעו בו. המחבל ירה מאזור שסמוך לכביש החדש שמחבר את הכפר ביתין לרמאללה, כביש שנסלל עבור הפלסטינים לאחרונה. למקום הוזנקו כוחות מגדוד נצח יהודה שאחראי על הגזרה בפיקודו של אל"מ ישראל שומר.

 

כוחות גדולים מהחטיבה המרחבית בנימין פתחו בסריקות כדי לאתר את היורה או היורים. חלקם סורקים את הכפר ביתין שמדרום לבית אל. האזור שבו אירע הירי נסגר לתנועה.

 

סימני הירי (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית) (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)
סימני הירי(צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)

 (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית) (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)
(צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)

 (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית) (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)
(צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)

 

מנכ"ל מד"א אלי בין, מסר בתגובה: "במד"א, ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל, רואים בחומרה את האירוע המהווה חציית קו אדום של ניסיון לפגוע במתכוון ברכב המיועד לטיפול בפצועים ובחולים ולפינויים. אנו בטוחים שכוחות הביטחון שפועלים מסביב לשעון ימצו את הדין עם האחראים לתקרית הקשה ומקווים שגם בצד השני יפעלו בנחישות ובקשיחות על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד".

 

 

אזור הפיגוע ()
אזור הפיגוע

כוחות צה"ל סורקים את הכפר ביתין ()
כוחות צה"ל סורקים את הכפר ביתין

 

צרור הכדורים נורה בעיקול הדרך לפני מפקדת אוגדת איו"ש סמוך לכפר ביתין על אמבולנס של מרחב ירושלים. הנהג היה הפראמדיק שלום גליל תושב בית אל המשמש כפראמדיק אחראי אזורי בנימין.

 

במועצת בית אל הפנו אצבע מאשימה למערכת הביטחון שפתחה את הכביש לביתין לתנועת פלסטינים: "הכביש היה סגור יותר מעשר שנים בשל בעיות ביטחוניות", אמר ראש המועצה שי אלון, "כאשר הוחלט לאחרונה לפתוח את הכביש מחדש התרעתי בפני אלוף הפיקוד, שר הביטחון, שר התחבורה ומתאם הפעולות בשטחים, על הסכנה הביטחונית והתעבורתית במקום. אלוף הפיקוד החליט בכל זאת לפתות את הציר, אך כבר ביום הראשון היה אירוע ביטחוני שבעקבותיו נסגר הכביש. הערב הגיעו המפגעים דרך הציר הקיים ונמלטו לאחר שירו באמבולנס שבדרך נס לא נפגע בו איש. הכתובת הייתה על הקיר ואנו דורשים ממערכת הביטחון לא לפתוח את הכביש, ולסגור גם את צדו האחר כך שמפגעים לא יוכלו להגיע לקרבת בית אל ולברוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית
סימני הירי
צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית
מומלצים