שתף קטע נבחר

איך להחליף מקום עבודה ולצאת מזה בחיים?

התקבלתם לעבודה חדשה? הודיעו על כך למעסיקכם מספיק זמן מראש, העניקו לו אפילו יומיים נוספים אם זה אפשרי, ובכל מקרה אל תתרגשו אם עשיתם הכל ובכל זאת העזיבה אינה מתקבלת ברוח טובה. מדריך

במציאות שבה הדרישה לשדרוג בשכר, או לשיפור בתנאים אחרים מתקבלים בהרמת גבה, אין זה פלא שרבים בוחרים "לפזול" ללוחות הדרושים ולנסות להתקבל למשרה אחרת תוך כדי ביצוע מטלותיהם בעבודה. אך איך אפשר להתחיל תפקיד חדש תוך שמירה על אוירה חיובית במקום העבודה ה"נעזב"?

 

 

1. ראשית יש להבין - זהו הרווח שלכם מסגירה טובה ונטולת נקמות עם המעסיק הקודם. קרה לכם דבר טוב, התקבלתם למשרה חדשה, מישהו חדש בחר להאמין בכם וביכולות שלכם - אז התרכזו בכך וטפחו לעצמיכם על השכם. עם זאת, העובדה שהתקבלתם למשרה חדשה אינה מבטיחה לכם כלום,יכול להיות שבעוד כחודש-חודשיים תבינו כי זה אינו המקום עבורכם ותצטרכו את המלצת המנהל הקודם. זכרו כי 'קשרים טובים' הינם אחד מהקריטריונים החשובים ביותר להצלחה בשוק העבודה.

 

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

2. התקבלתם? אל תתחילו לארוז -  זה הזמן להודיע למעסיק החדש שאתם מתכוונים לתת את מלוא הזמן הקבוע בחוק למעסיק הנוכחי. כדאי להוסיף גם מילות הערכה ורצון לתמוך במקום הקודם עד ליום האחרון ולהסביר כי חשוב לכם לחפוף היטב את ממלא המקום מתוך יראת כבוד למקום שפירנס אתכם עד כה.

 

3. יש להוציא למעסיק הנוכחי הודעה מוקדמת על הפסקת עבודה - בה תאריך כתיבת המכתב ותאריך סיום העבודה בפועל. לכו לעמדת המנהל שלכם והגישו לו את המכתב באופן אישי וחיובי, הדגישו כי אינם מתכוונים להיעדר במהלך תקופת ההודעה המוקדמת וכי תשמחו להעביר חפיפה מסודרת לממלא המקום שלכם.

 

4. אל תתרגשו אם המעסיק הנוכחי אינו מקבל את הפרישה ברוח טובה. אתם שם לעוד 30 יום לכל היותר. התאמנו בלשמוע את דבריו אך לא לתת להם לחלחל או להוריד מכם את האנרגיות החדשות. היו חיוביים ומסבירי פנים בכל התקופה גם אם אתם לא זוכים לאותו היחס. היזכרו כי חשוב לכם לשמור על יחסים חיוביים לטווח הרחוק.

 

5. אם זה אפשרי, נסו לתת עוד יום אחד או יומיים של עבודה למעסיק "הנעזב" - לא תאמינו כמה שבע רצון ומוקיר תודה הוא יהיה ברבות הימים. כמובן, עשו זאת בתיאום עם המעסיק החדש.

 

6. פעמים רבות נלוות להחלפת מקום העבודה תחושת מועקה ומחנק - זה טבעי וזה זמני. כדאי לעשות משהו שעושה לנו טוב כדי לפרוק מתחים: שיעור ספורט, הליכה, יציאה לקפה עם בן הזוג ועוד. מומלץ לשוחח עם המעסיק הקודם או עם כל אדם שיש עמו תחושת תקיעות ולנסות ליישב את ההדורים, עד כמה שניתן.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

7. עשיתם הכל ברוח טובה ועדיין אין אוירה טובה במקום העבודה הנוכחי? לפחות ניסיתם. בצעו מטלותיכם כראוי, חפפו את ממלא המקום שהוקצה לכם ונסו לקבל שזה המצב ואין לכם שליטה עליו. שימרו על האנרגיות שלכם למקום העבודה החדש וזכרו שזה אוטוטו נגמר.

 

8. הגיע היום הראשון במקום העבודה החדש? מזל טוב. זהו בדיוק הזמן לשבת עם עצמיכם ולנהל חשבון נפש קצר מול מחברת.. כן כן, בכתב יד אמיתי. תתפלאו בוודאי, אך ללא מקלדת התובנות מתקבלות מהר יותר ושינוי מתאפשר ביתר קלות. אז מה רושמים?

 

  • הדבר הכי חשוב שלמדת מהתפקיד הקודם על עצמכם.
  • הדבר שלא תחזרו עליו לעולם וטעויות שלמדתם מהם.
  • היתרון היחסי שלכם ובמה אתם טובים יותר מבעלי תפקידים זהים לשלכם?
  • השאיפות שלכם מעצמכם לשנים הקרובות.

 

הכותבת היא מנכ"ל מיטל דגן הכנה לראיון עבודה , מומחית בהכנה לראיונות עבודה ממקצועות ההיי טק והכלכלה ובעלת אסטרטגיה ייחודית לניהול מו"מ של חוזה העסקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
צילום: shutterstock
צילום: עדי יחידי
מיטל פרפיניאל דגן
צילום: עדי יחידי
מומלצים