שתף קטע נבחר

מהפך: בארה"ב יותר דוברי ספרדית מבספרד

השינוי הדמוגרפי שעובר על ארצו של הדוד סם הביא את מספר דוברי הספרדית ליותר מ-50 מיליון. בשנת 2050 היא תהיה כבר ה"ספרדית" מספר 1 בעולם

ארצות הברית עקפה את ערש הספרדית, וכעת יש בה יותר דוברי ספרדית מאשר בספרד עצמה. כך עולה ממחקר חדש שפרסם מכון המחקר Instituto Cervantes.

 

עוד חדשות בעולם :

 

לפי המחקר החדש, בארה"ב יש כ-52.6 מיליון דוברי ספרדית, מתוכם 41.6 מיליון דוברים ספרדית מלידה. בספרד, לשם השוואה, יש רק 46 מיליון דוברי ספרדית כשפת אם. ארה"ב שנייה כעת במספר דוברי הספרדית רק למכסיקו, שם עומד מספר הדוברים על 121 מיליון.

 

אם התחזיות יתממשו, בשנת 2050 צפויה ארה"ב כבר להיות המדינה עם הכי הרבה דוברי ספרדית - כ-138 מיליון. כיום יש ברחבי העולם 559 מיליון דוברי ספרדית (אם מחשיבים גם את אלה שאינם דוברי ספרדית מלידה).

 

בארה"ב, שיעורם של דוברי הספרדית הוא הכי גבוה במדינת ניו מכסיקו (47%), ואחריה לפי הסדר במדינות הבאות: קליפורניה וטקסס (38%), אריזונה (30%), נבאדה (27.3%) ופלורידה (23.2%). בניו יורק 18.2% מהתושבים הם דוברי ספרדית. השיעור הנמוך ביותר של דוברי ספרדית נמצא במערב וירג'יניה (1.3%).

 

ספרדית היא השפה השנייה הכי מדוברת בעולם - שנייה רק לסינית מנדרינית. סוגרות אחריה את רשימת חמש השפות המובילות לפי הסדר: אנגלית, הינדית וערבית.

 

לפני שלוש שנים חשף מחקר של מכון "פיו" כי בפעם הראשונה בתולדות ארצות הברית מספר המהגרים אל המדינה מאסיה גבוה יותר ממספרם של המהגרים

אליה ממדינות אמריקה הלטינית. הנתונים האלה שיקפו האטה בהגירה הבלתי חוקית לארה"ב, בעוד המעסיקים האמריקנים מגבירים את דרישתם לעובדים בעלי מיומנויות גבוהות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
המדינה הכי "ספרדית" - ניו מכסיקו
צילום: shutterstock
מומלצים