שתף קטע נבחר

צפו: אלופי העולם בריקודים סלוניים בפעולה

הם שורפים את הרחבה כל עוד הם יכולים, חולמים על הרגע שבו יופיעו באולימפיאדה ונחשבים לתקווה הגדולה של ישראל בענף הריקודים הסלוניים. הכירו את ליאנה אודיקדזה וארטיום ליאסקובסקי, שזכו באליפות העולם עד גיל 21 במדליית זהב היסטורית - ועדיין לא מפסיקים לרקוד

את ליאנה אודיקדזה וארטיום ליאסבקובסקי אנחנו תופסים באמצע אימון סוער. אחרי הכל, אין להם את הלוקסוס להפסיק לרקוד בשבילנו. הם נבלעים בתוך עוד כמה זוגות מפזזים על משטח קטן יחסית בבית ספר באשדוד – שהוא במקרה גם האקדמיה לריקודים סלונים ולטינו אמריקאיים "ציספרס" - ומתכוננים לרגע הגדול הבא שלהם.

 

זה אחרי שרגע גדול אחד כבר אופסן אצלם ברזומה. הם אמנם רק בני 18 ו-21 בהתאמה, אבל כבר יכולים להתגאות בתואר אלופי העולם. לפני קצת יותר מחודשיים הם זכו במקום הראשון באליפות שנערכה במולדובה, תוך שהם מקדימים 80 זוגות אחרים, משתלטים על הקומה הכי גבוהה בפודיום עם מדליית זהב לצווארם וזוכים לשמוע ולהשמיע בגאווה את "התקווה".

 

"קיווינו להתברג בגמר ולהיות בשלישייה", מספרת ליאנה עם חיוך מתרפק. "וכשניצחנו... אני אפילו לא יודעת איך להסביר. זה היה לא נקלט שישראל היא אלופת העולם. שנשמע ההמנון הישראלי". ארטיום הופתע פחות מההישג. "הפצצנו", הוא אומר בפשטות.

 

צפייה בשניים בפעולה היא לא פחות מחוויה - מבלבלת, מבהילה ומרהיבה כאחד. התנועות הגדולות והחדות, מנעד הפרצופים הדרמטיים והתחושה שהם מספרים סיפור דרך הריקוד - כל זה לא ממש יכול להשאיר אותך אדיש או חסר הבעה.

 

לא תוכלו להישאר אדישים. אודיקדזה וליאסבקובסקי  (צילום: התאחדות ספורט הריקוד) (צילום: התאחדות ספורט הריקוד)
לא תוכלו להישאר אדישים. אודיקדזה וליאסבקובסקי (צילום: התאחדות ספורט הריקוד)

 

ענף ספורט הריקוד פועל בישראל במסגרת התאחדות "אילת" המסייעת לספורטאים במלגות, ציוד, מימון של טיסות לתחרויות ומחנות אימונים ועוד. הגוף, שמקיים פעם בשנה את משחקי אילת (המרכזים את כל הספורטאים מכל הענפים), גם עוזר לשניים בפעילות התחרותית השוטפת שלהם.

 

נשיא "אילת", אריק קפלן, מפרגן: "ליאנה וארטיום הגיעו להצלחה מדהימה והם מהווים גאווה לאומית. מדובר בזוג ספורטאים ישראלים ברמה גבוהה מאוד, שמעבר להיותם מקצוענים גם נותנים את הלב והנשמה ומביאים כבוד רב למדינה ולכולנו. זכייתם באליפות העולם היוותה הישג שאין כדוגמתו, בענף שבו יש מעצמות אחרות ואף ספורטאים שעוברים ממדינה למדינה.

 

יש לנו אלופי העולם. הצמד הישראלי בפעולה (צילום: התאחדות ספורט הריקוד) (צילום: התאחדות ספורט הריקוד)
יש לנו אלופי העולם. הצמד הישראלי בפעולה(צילום: התאחדות ספורט הריקוד)

 

ההישג מעיד על הכישרון האדיר שטמון בספורטאים הישראליים וכן על מאמניהם, שפועלים ודוחפים אותם. ספורט הריקוד דורש כושר גופני, יכולת אירובית וזאת לצד היבטים אמנותיים

 וכמובן נדרשת המון השקעה, מאמץ והתמדה. אני משוכנע שנשמע על שניהם בעתיד. אנו בהתאחדות 'אילת' נמשיך לתמוך בהם ובשאר ספורטאי הריקוד וחבריהם ביתר הענפים החברים ב'אילת', מתוך מטרה לכבוש ביחד יעדים חדשים ולייצג את ישראל ב'משחקי העולם'".

 

איך נראית שגרת יומם של שני רקדנים אוטומטיים? כמה כסף הם נאלצים להוציא מכיסם כדי להגשים את החלום ומי מהם חשב לפרוש ונעצר ברגע האחרון? התשובות בכתבה. צפו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: התאחדות ספורט הריקוד
אודיקדזה וליאסבקובסקי
צילום: התאחדות ספורט הריקוד
מומלצים