שתף קטע נבחר

אישום ראשון בפרשה 512: רצח מ-2004

ברטו חג'ג' וכפיר כהן מואשמים כי פרצו לדירתו של העבריין דורון סרוסי בנתניה, שיספו את גרונו והותירו אותו להתבוסס בדמו

כתב אישום ראשון בפרשה 512: הפרקליטות הגישה הבוקר (יום ו') לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד ברטו חג'ג', 55, וכפיר כהן, 36, בגין רצח העבריין דורון סרוסי בנתניה בשנת 2004. לפי כתב האישום, השניים הגיעו לדירה בנתניה שבה ישן סרוסי, שיספו את גרונו והותירו אותו מתבוסס בדמו.

 

לאחר הרצח נחקרו השניים בחשד למעורבות בפרשה, אולם לא היו מספיק ראיות נגדם. זמן קצר לאחר גל המעצרים בפרשת 512 הגיע מידע מודיעיני הנוגע להם, ולפיכך נעצרו בשנית.

 

מהאישום עולה כי לאחר שסרוסי השתחרר ממאסר, הוא הגיע למתחם תחנת דלק בנתניה, כדי לבקש מהבעלים את חלקו באחד העסקים בעיר. הוא הילך אימים בהתנהגותו והתגלע סכסוך בינו לבין מעורבים אחרים בנוגע לכך.

 

סרוסי נפגש עם כמה מעורבים כדי להגיע להבנות, אולם הפגישה לא עלתה יפה והוא עזב אותה בכעס. כשחזר לביתו היה נסער וסיפר לאביו על כישלון הפגישה. הוא אף אמר לו כי זהו יום מותו. בהמשך אותו יום הגיע סרוסי לדירה בעיר וביקש מהשוהים במקום שלא יפתחו את הדלת לאף אחד. הוא עצמו הלך לישון בדירה.

  

אך חג'ג וכהן שהחליטו לפגוע פיזית בסרוסי, הגיעו לשם בחצות הלילה שבין 18 באפריל 2004 ליום המחרת. ארבעה בני אדם נכחו במקום ועישנו שם סמים. חג'ג' וכהן הדפו את הדלת ופנו לחדר השינה, תקפו את סרוסי, שיספו את גרונו ודקרו אותו. הוא נותר שם מתבוסס בדמו ואילו השניים נמלטו מהדירה לתקופה ממושכת בעודם דרושים לחקירה.

 

אחד מהשוהים במקום סייע לסרוסי והזעיק אמבולנס, שפינה אותו לבית חולים. הוא עבר החייאה אולם לא חזר להכרה מלאה וכמה חודשים לאחר מכן נפטר.

 

עורכי הדין אילה אורן והילה כהן מפרקליטות מחוז מרכז, יחד עם עו"ד נסים מרום מפרקליטות מחוז תל אביב, ביקשו להאריך את מעצרם של חג'ג' וכהן עד תום ההליכים. לטענתם, יש בידיהם ראיות לכאורה להוכחת הרצח ובין היתר גם הודאה מפורטת של חג'ג בפני מדובב והודעת הנוכחים בדירה כמי שזיהו את השניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
512. פרשה מסתעפת
צילום: מוטי קמחי
מומלצים