שתף קטע נבחר

רק אחרי מותו: משרד המשפטים מנקה את ברכה

בהודעה שפרסם המשרד נכתב כי לא התקבלה החלטה לפתוח בחקירה נגד ברכה, זאת בניגוד לפרסומים בכלי תקשורת שהוגדרו "כוזבים" ו"שקר גס"

תנ"צ אפרים ברכה בבית המשפט. ארכיון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
תנ"צ אפרים ברכה בבית המשפט. ארכיון(צילום: גיל יוחנן)

מעט מדי ומאוחר מדי. משרד המשפטים פרסם הערב (יום א') הודעה שמנקה את שמו של תת-ניצב אפרים ברכה ששם הלילה קץ לחייו סמוך לביתו במודיעין. בהודעה נכתב כי לא התקבלה החלטה לפתוח בחקירה נגד ברכה, זאת בניגוד לפרסומים שהיו בתקשורת בנושא. "מדובר בשקר ובפרסומים כוזבים", נכתב בהודעה.

 

משרד המשפטים פרסם לפני כן הודעה שבה נכתב כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, פרקליט המדינה שי ניצן ופרקליטות המדינה כולה מרכינים ראש בעקבות מות אפרים ברכה: "תנ"צ ברכה היה קצין משטרה הגון וברוך כישרונות, אמיץ ומסור בכל מאודו לשלטון החוק. במשך למעלה מ-30 שנה הוא שירת בשורות המשטרה במגוון תפקידים והיה ממובילי המאבק בשחיתות השלטונית ובפשיעה בכללותה. היועץ ופרקליטות המדינה עבדו עמו יד ביד שנים ארוכות בתיקים רגישים וקשים מאין כמותם, בשיתוף פעולה הדוק שהניב פירות רבים. היועץ ופרקליט המדינה משתתפים באבלה העמוק של המשפחה ושל משטרת ישראל".

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

זירת התאבדותו של ברכה, הבוקר (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
זירת התאבדותו של ברכה, הבוקר(צילום: אבי מועלם)
 

מוקדם יותר היום דווח כי בשיחות טלפון סיפרו חבריו הרבים של תנ"צ ברכה כי ידע שיותקף לאחר שהסכים להקליט ולהפליל את הרב פינטו. "הוא היה בטוח שהבג"ץ שאישר את המינוי שלו יגרום לאנשים לרדת ממנו, אבל מהר מאוד הוא הבין שלא כך הדברים", סיפר אחד מחבריו הקרובים. "הוא אמר לא פעם, 'הסיפור שהיה עם הרב פינטו ילווה אותי עד המוות'". חבר אחר סיפר שדיבר איתו במהלך סוף השבוע: "'הם רוצים שאני אתאבד, אבל אני לא אתן להם התענוג' - ככה הוא היה אומר לי כל הזמן. אני לא מאמין שבסוף הוא נכנע ללחצים".

 

ברכה, מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה, שם הלילה קץ לחייו בירייה במכוניתו. לפנות בוקר הוא יצא מביתו, והדבר עורר דאגה בקרב בני משפחתו. לאחר מכן התקשרו בני המשפחה לחברו הקרוב ביותר תת-ניצב אבי נוימן, שליווה אותו לכל אורך שירותו. הם פנו אליו לסיוע לצורך איתורו.
 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)


 

בעקבות זאת נוימן שוחח עם תחנת מודיעין, וזו הוציאה בדחיפות שוטרים כדי לחפשו. באיכון טלפוני נמצא רכבו ברחוב עמק האלה במודיעין. נוימן יצא מבית משפחת ברכה עם עיניים דומעות לאחר ששהה עם המשפחה בשעות האחרונות ואמר: "זה יום קשה מאוד, איבדנו חבר".

 

במהלך היום עבדו שוטרי תחנת מודיעין ושוטרים מאגף משאבי אנוש של המשפחה בסידורי הלווייתו של ברכה שצפויה להתקיים מחר אחר-הצהריים. השוטרים העמידו לרשות המשפחה אוהל אבלים, וכיסאות לאורחים הרבים שצפויים להגיע בימי השבעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
תנ"צ אפרים ברכה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים