שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רמלה: הסכם גג ל-7,500 דירות חדשות
  ממשלת ישראל ועיריית רמלה חתמו על הסכם גג לבניית אלפי יחידות דיור ב-9 שכונות בעיר. כחלון ניצל את הבמה כדי להתייחס לצעדי משרד האוצר: "אני פונה למשקיעים - תתחשבו בזוגות הצעירים, תשקיעו את הכסף במקום אחר"

  ממשלת ישראל ועיריית רמלה חתמו היום (ג') על הסכם גג לבניית 7,500 דירות ב-9 שכונות בעיר. הסכם זה - הדומה להסכמים שנחתמו כבר בקריית גת, קריית ביאליק, ראש העין, מודיעין וראשון לציון - מבטיח לעירייה תקציבי ממשלה ייעודיים שיממנו את כל ההשקעות הנלוות להקמת הדירות, כמו כבישים, מוסדות ציבור ותשתיות. בתמורה מתחייבת העירייה לקדם את הפרויקט בלוחות הזמנים הצפופים שנקבעו.

   

  הסכמי גג - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

   

  >>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

   

  על ההסכם חתומים שר האוצר, משה כחלון; שר הבינוי, יואב גלנט; מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, שמונה באחרונה כמחליפו של המנהל הפורש בנצי ליברמן; וראש עיריית רמלה, יואל לביא. זהו ההסכם החמישי שעליו חותמת הממשלה. עד כה סוכם על בנייתן של 67.4 אלף דירות בהסכמים הללו.

   

  "רמלה נרתמת למהלך הממשלתי למתן מענה למצוקת הדיור בחברה הישראלית", אמר ראש העיר במעמד החתימה על הסכם. "הסכם הגג הוא עוד אבן דרך חשובה בהתפתחות העירונית והעיר רמלה. יש בהסכם גם מענה לצרכי החברה הערבית, במסגרתו יפותחו שתי שכונות מגורים מודרניות בשכונות העיר. אני מודה לממשלת ישראל ולשר האוצר, משה כחלון, באופן אישי, על הירתמותם לקידום ולפתרון צרכי החברה בישראל".

  טקס חתימת הסכם הגג ברמלה. משמאל לימין: כחלון, גלנט, שמרון ולביא (צילום: לינור לוי) (צילום: לינור לוי)
  טקס חתימת הסכם הגג ברמלה. משמאל לימין: כחלון, גלנט, שמרון ולביא(צילום: לינור לוי)

  "העיר רמלה בעלת פוטנציאל גדול להתפתחות", אמר שר הבינוי. "בשנים הקרובות ייגדל היצע הדירות החדשות בעיר. משרד הבינוי, בשיתוף הרשות המקומית, יפעלו להאצת התחדשות עירונית בלב העיר רמלה. מהלכים אלה יביאו להגדלת היצע הדיור במרכז העיר ולשיפור איכות החיים והדיור במקומות המתחדשים".

   

  כחלון למשקיעים: "תשקיעו במקום אחר"

  למרות שהסכמי הגג נועדו להגדיל את היצע הדירות, שר האוצר כחלון בחר לנצל את הטקס על מנת להתייחס למאמצי המשרד לצמצם את הביקוש לדירות בקרב משקיעים. "הטיפול שלנו במשבר הדיור הוא טיפול עמוק וכולל, עם דגש על יצירה מסיבית של היצעים", אמר. עם זאת, ההחלטה שקיבלנו היא לרסן את הביקושים. לא יכול להיות שמשקיעים כאן קונים 4 דירות, וזוג צעיר נאבק על עוד 5,000 שקל כדי להגיע לדירה. אני פונה למשקיעים - תתחשבו בזוגות הצעירים, תשקיעו את הכסף שלכם במקום אחר".

   

  נזכיר כי בחודש אפריל האחרון דיווח משרד האוצר על בדיקה שערך בנוגע לרוכשי דירות בקריית גת, בעקבות הסכם הגג שנחתם עם העירייה. על פי דיווחי האוצר, חלק ניכר מהדירות שנבנו בקריית גת נרכשו על ידי משקיעים שרשמו את הדירות על שם ילדיהם.

   

  באוצר מצאו כי על אף שמחירי הדירות בקריית גת התאפיינו בשונות נמוכה, ונעו בין 838 ל-953 אלף שקל, שכרם החודשי הממוצע של רוכשי דירות בפרויקטים הללו נע בין 3,000 שקל בלבד לבין 26 אלף שקל.

   

  באוצר טענו כי "יש בממצאים אלו כדי לרמז על שיעור גבוה של מי שלכאורה רכשו דירה למגורים, אולם בהסתברות גבוהה אין בכוונתם להתגורר בדירה אלא להעמידה להשכרה (דהיינו, משקיעים)".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי רוקח
  רמלה. עוד 7,500 דירות חדשות יתווספו
  צילום: אבי רוקח
  מומלצים