שתף קטע נבחר

בזק השיקה את BHOME - שירות בית חכם

בבזק אמרו כי השירות יכול לכלול מצלמת HD משוכללת ומרובת פונקציות וגלאי דלת או חלון חכם. לאחר ההתקנה ניתן לצפות באמצעות אפליקציה ייעודית בנעשה בבית, לקבל התראות על אודות המתרחש בו, ואף לנהל שיחה באמצעות המכשיר עם אלה הנמצאים בבית

בזק השיקה הבוקר (יום ג') את Bhome, שירות בית חכם. השירות מאפשר לנהל ולעקוב מרחוק אחר הנעשה בבית, ולשלוט במגוון אמצעי בקרה באמצעות הסמארטפון. המחיר הוא 19.90 שקלים לחודש, אבל מי שירצה גם מצלמות וחיישנים יצטרך לשלם עוד כמה עשרות שקלים. ההשקעה של בזק בכניסה לתחום הבית החכם נאמדת ב-10 מיליון שקלים.

 

בבזק הסבירו כי שירות Bhome מתבסס על פתרון All in one, הכולל מצלמת HD משוכללת ומרובת פונקציות וגלאי דלת או חלון חכם. הערכה מותקנת באופן פשוט ועצמאי על ידי הלקוח ומתממשקת לרשת האלחוטית שלו. לאחר ההתקנה ניתן לצפות באמצעות אפליקציה ייעודית בנעשה בבית, לקבל התראות על אודות המתרחש בו, ואף לנהל שיחה באמצעות המכשיר עם אלה הנמצאים בבית. בנוסף, הוסיפו בבזק, יוכלו הלקוחות לרכוש בנפרד מוצרי בית חכם נוספים, לרבות שקעי חשמל חכמים להפעלה מרחוק של מכשירי חשמל.

 (צילום: בזק) (צילום: בזק)
(צילום: בזק)

 

בעזרת האפליקציה יהיה ניתן לשלוט על מפסק הדוד, אם הותקן בו חיישן, ולהפעיל אותו מרחוק. בנוסף יהיה ניתן לקבל הודעה לטלפון הנייד כשמדיח הכלים סיים את הפעולה וגם ניתן לדעת מה הטמפרטורה בחדר.

 

המשנה למנכ"ל בזק, רן גוראון, אמר באירוע ההשקה בתל-אביב כי להשקת השירות החדש קדמה פעילות הכנה ארוכה ומעמיקה של החברה, תוך ניתוח צרכי הלקוח ובחינת היכולות הטכנולוגיות הקיימות כיום בשוק. גוראון הוסיף כי על סמך מחקרים שבזק ערכה ועל סמך קצבי הגידול החזויים בתחום, הוא מעריך שבתוך שלוש שנים יימצא בכ-70% ממשקי הבית בישראל לפחות מוצר IOT אחד.

 

"שירות הבית החכם נבנה תוך שיתוף פעולה מלא עם היצרן,Networks iControl, כשהמטרה שעמדה לנגד עינינו היתה לייצר שירות פשוט ונוח להפעלה, בעלות נמוכה, המתבסס על שימוש במוצר חדשני ומתקדם ביותר שמספק ללקוח חוויית שימוש מרשימה. "בזק נכנסת היום לקטגוריה חדשה ומשיקה את Bhome. הבית החכם הוא אחד התחומים הטכנולוגיים הצומחים ביותר בעולם, ובזק מנגישה אותו לכל בית בישראל, זאת בזכות טכנולוגיית ה-IOT שהגיעה לשלב של בשלות בהפעלה, ובזק יכולה עתה לרתום את היכולת המוכחת ואת הניסיון הרב שלה בהובלת תהליכים ובהטמעת שירותים טכנולוגיים מתקדמים , כדי להנגיש אותה לכל בית בישראל", אמר גוראון.

 

גוראון הציג ממצאים מתוך סקר מקיף שערכה החברה על צרכי הציבור והעדפותיו בתחום. מהסקר עולה כי חלק ניכר מהציבור (55% מבין המשתתפים בסקר) חושב שמדובר בשירות מועיל והיה מעוניין להתנסות בו. ההתעניינות ערה במיוחד (72%) ניכרת בקרב הורים לילדים צעירים. עוד עולה מהסקר כי הציבור מזהה תועלות רבות בשירות החדש: 79% מהמשיבים סבורים כי הוא יגדיל את תחושת הביטחון שלהם והשליטה על הנעשה בבית, 75% חושבים כי השירות יסייע להם להיות רגועים כשהילדים לבדם בבית ו-46% מהמשיבים חושבים ששירות בית חכם יכול להחליף מערכות אבטחה בבית, דוגמת מצלמות אבטחה או אזעקה.

 

השירות הוא רק ללקוחות בזק. כאמור, עלות המכשיר היא 19.90 שקלים לחודש. עלות כל מצלמה, שמעבירה תמונה לניידת כשהמגבלה היא לחמש מצלמות, היא 29.90 שקלים למצלמה ואילו חיישן עולה 10 שקלים לחודש.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נכנסים לתחום הבית החכם. בזק
מומלצים