שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יוסי דגן: "נשבענו לחזור ליישובים שפונו בשומרון"

  ראש המועצה האזורית שומרון בפועל, יוסי דגן, אמר בטקס הנחת אבן פינה להקמת מרכז מבקרים: "באנו לגור בשבי שומרון כדי לראות את חומש כל בוקר ולא לשכוח. כל עוד אנחנו נושמים ניאבק לחזור הביתה"

  אמש (יום ג') הונחה אבן פינה להקמת מרכז מבקרים שיחשוף את סיפורם של יישובי צפון השומרון, שפונו במהלך תוכנית ההתנתקות לפני עשר שנים. בטקס שיבח שר הקליטה זאב אלקין את אנשי חומש תחילה, הממשיכים לשבת בחומש למרות הפינוי "ושומרים על הגחלת", לדבריו. יוסי דגן, שפונה מביתו בשא-נור וראש מועצת שומרון בפועל כיום, אמר: "כל עוד אנחנו נושמים ניאבק לחזור הביתה". אבן הפינה שהונחה הובאה מחומש. את המרכז יקימו במשותף מועצה אזורית שומרון, מרכז קטיף ומרכז סיור ולימוד שומרון בשיתוף "אשכולות".

   

  מבטיחים לחזור ליישובים שפונו. הטקס בשבי שומרון (צילום: מירי צחי) (צילום: מירי צחי)
  מבטיחים לחזור ליישובים שפונו. הטקס בשבי שומרון(צילום: מירי צחי)

   

  השר זאב אלקין התייחס בטקס באופן נחרץ לכך שיש לחזור ליישובים שפונו בתוכנית ההתנתקות ולקידום הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות. הוא אמר: "אני

  מקווה מאוד שחבריי חברי הכנסת ימשיכו לקדם את הצעת החוק". השר אלקין גם שיבח את פעילותם של אנשי חומש תחילה וישיבת חומש ואמר: "ישר כוח גדול לאנשי חומש תחילה ולכל מה שהם עושים כנגד כל הלחצים וכל הסיכויים. הם אלו ששומרים על הגחלת. הם אלו שמקפידים על האמירה 'זה שלנו, לא עזבנו את זה אף פעם'. יכול להיות שמישהו פינה את הבתים, אבל על הזכויות שלנו על הארץ הזו לא ויתרנו. כל עוד לא ויתרנו אנחנו עוד נחזור לשם. תפקידנו יושלם כשנחזור גם לקבר יוסף".

   

  יוסי דגן, שפעל לקדם את הקמת המרכז, אמר: "אנחנו נשבענו לחזור. באנו לגור בשבי שומרון כדי לראות את חומש כל בוקר ולא לשכוח. כל עוד אנחנו נושמים ניאבק לחזור הביתה". דגן גם הציג את הצעת החוק שהוא מקדם לביטול חוק ההתנתקות.

  יוסי דגן והשר אלקין (שניהם במרכז) מחזיקים את האבן שהובאה מחומש (צילום: מירי צחי) (צילום: מירי צחי)
  יוסי דגן והשר אלקין (שניהם במרכז) מחזיקים את האבן שהובאה מחומש(צילום: מירי צחי)

    

  מנכ"ל מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, מוכי בטר, אמר: "לקראת ציון עשר שנים לעקירה מגוש קטיף וצפון השומרון אנו רואים חשיבות גדולה בשמירת הקשר ההיסטורי והתרבותי עם צפון השומרון. מקום זה רווי בהתיישבות יהודית עוד מימי האבות ומהווה עבורנו פיסת היסטוריה גדולה שתחילתה בתנ"ך, המשכה בהתנתקות ועד לימינו אנו".

   

  כמו כן באירוע נחנכה מערה שהוקמה בתוך בונקר ירדני, שבה מעתה ניתן יהיה ליהנות מחיזיון אור-קולי שימחיש לצופים 3,000 שנות היסטוריה בצפון השומרון ובתוך כך גם את סיפורם של יישובי צפון השומרון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מירי צחי
  יוסי דגן והשר אלקין מניחים את אבן הפינה
  צילום: מירי צחי
  מומלצים