שתף קטע נבחר

שבועיים לאחר האסון: אולם עדיה ייפתח מחר?

צו סגירה ניתן לאולם לאחר קריסת עמוד התאורה שהוביל למותה של אביבה חיון ז"ל. בעיריית יבנה טוענים כי המשטרה הסירה הצו וניתן רישיון עסק זמני שכפוף עדיין לאישור בית המשפט. אם יאושר, מחר תתקיים באולם חתונה

 

עמוד התאורה לאחר שקרס (צילום: רן מנוסיס תיעוד מבצעי מד"א) (צילום: רן מנוסיס תיעוד מבצעי מד
עמוד התאורה לאחר שקרס(צילום: רן מנוסיס תיעוד מבצעי מד"א)

רק שבועיים חלפו ובאולם עדיה חוזרים לשגרה: דובר עיריית יבנה, אריאל הלר, מסר הערב (ד') כי המשטרה הסירה את צו הסגירה שניתן לאולם בעקבות אסון קריסת עמוד התאורה, שבו נהרגה אביבה חיון ז"ל לפני כשבועיים.

 

לדבריו של הלר, בעקבות הסרת הצו ניתן לאולם רישיון עסק זמני לשלושה חודשים ולבקשת המשטרה וכתנאי מטעמה עדיין נדרש אישור של בית המשפט לביטול החלטה שיפוטית האוסר הפעלת עסק. מחר אמורה להתקיים חתונה במקום ואם אכן יתקבל האישור האירוע ייערך. יש לציין שעמוד התאורה שקרס הוסר מהמבנה לחלוטין יחד עם עוד עמוד תאורה שהיה במקום.

ההיתר הזמני שניתן לאולם ()
ההיתר הזמני שניתן לאולם

 

עורכת הדין רעות שדה, המייצגת את אחד מבעלי האולם עובדיה כהן, מסרה: "ניתן לאולם צו סגירה מנהלי. היום אחרי כמה ביקורות שערכה המשטרה הוסר הצו והמקום קיבל אישור משטרתי בהסתמך עליו ואישור משרד הבריאות ניתן למקום רישיון עסק".

 

מקורבים לבעלי האולם הוסיפו: "הכלה ביקשה להתחתן רק פה. זה החלום שלה. אנחנו לא שוכחים מה קרה, אבל לא רוצים לעכב אף אחד".

ללא עמודי תאורה. אולם עדיה כיום ()
ללא עמודי תאורה. אולם עדיה כיום

חוזרים לעבוד. אולם עדיה (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
חוזרים לעבוד. אולם עדיה(צילום: דנה קופל)

קיפחה את חייה. חיון ()
קיפחה את חייה. חיון

יומיים לאחר האסון נעצרו המהנדס עותניאל מדר ואחראי התאורה אורן זרוג. מדר נחשד כי אישר את גוף התאורה שקרס על החוגגים בחתונה לפני שבועיים וגרם למותה של חיון ולפציעת אנשים נוספים. במקרה זרוג טענה המשטרה כי אין לו הכשרה פורמלית בתחום הקונסטרוקציה.

 

לפני שבוע נעצרו עובדיה כהן ויגאל עקליאן, מבעלי אולם האירועים ביבנה, הם חשודים בגרימת מוות ברשלנות.

 

באסון כאמור באולם האירועים נהרגה אביבה חיון ממושב עזר. כמו כן נפצעו ארבעה בני אדם באורח בינוני ו-21 בני אדם נפצעו באורח קל. חיון, אשתו של דוֹד הכלה, הותירה שלושה ילדים. באירוע היו כ-750 מוזמנים, אבל קריסת התאורה התרחשה בערך ב-00:30, כך שמספר הנוכחים בעת האסון היה מועט.

 

ממסמכים שהגיעו לידי ynet עולה כי עיריית יבנה הגישה בעבר כתב אישום נגד בעלי האולם, שפעל ללא רישיון עסק, אך האולם המשיך לתפקד כרגיל. עורכי הדין של בעלי אולם "עדיה" אמרו בתגובה כי "האולם פעל על פי כל הוראות הדין בלי יוצא מן הכלל. מדובר באירוע כבד, קשה, חמור, שהוא למעשה כוח עליון".

 

אחד מבעליו של אולם "עדיה" הורשע בעבר כמה פעמים בניהול עסק ללא רישיון ואי קיום צו סגירה. החלטות בית המשפט לגביו נוגעות להפעלת אולם אירועים אחר ברחוב פרת ביבנה. לאולם הוצא היתר זמני שפקע באפריל 2014. למרות זאת, ועל אף החלטות בית המשפט, הוא המשיך לפעול. בביקורות שנערכו שם בדצמבר 2014 ובינואר 2015 נמצא כי העסק ממשיך לפעול ללא רישיון. בעקבות זאת הגישה עיריית יבנה כתב אישום נוסף בגין ניהול עסק ללא רישיון לאולם ברחוב פרת, שבו מואשם גם בעלים נוסף של אולם "עדיה". על פי כתב האישום, הנאשמים קיבלו כמה התראות ממחלקת רישוי עסקים בעיריית יבנה להסדיר את הרישיון לעסק, אולם עד היום לא פעלו בהתאם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמוד התאורה לאחר קריסתו
צילום: דניאל בר און
עו"ד רעות שדה
צילום: דניאל בר און
מומלצים