שתף קטע נבחר

בשבוע הבא: כתבי אישום נגד בכירי עולם הפשע

פרשה 512: במשטרה טוענים כי בידיהם שמונה עדי מדינה שהפלילו את הבכירים. במרכז האישומים: שלושה מקרי רצח וניסיון חיסול של זאב רוזנשטיין שמיוחסים ליצחק אברג'יל. גם נגד אחיו מאיר, ריקו שירזי, מוטי חסין ואבי רוחן יוגשו כתבי אישום

 

יצחק אברג'יל. ארבעה אישומים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יצחק אברג'יל. ארבעה אישומים(צילום: מוטי קמחי)

פרשה 512 , שלב האישומים: המשטרה הגישה היום (ה') הצהרת תובע נגד חמישה מהעבריינים הבכירים במדינה ובהם יצחק אברג'יל, מאיר אברג'יל, ריקו שירזי, מוטי חסין ואבי רוחן. היא מייחסת להם חברות בארגון פשע, מעשה רצח, ניסיונות רצח וסחר בסמים. על פי המשטרה, יש בידיה שמונה עדי מדינה שיפלילו את החמישה.

 

הפרשה שהרעידה את עולם הפשע בישראל התחלקה לכמה מוקדים ובראשם הארגון של אברג'יל. המשטרה השיגה עד מדינה מתוך הארגון והצליחה באמצעותו לגייס עדי מדינה נוספים, שחלקם על פי הנטען שותפים לעבירות. אברג'יל יואשם ברצח של שלושה אזרחים בפיגוע הפלילי ברחוב יהודה הלוי בתל אביב בשנת 2003, ובניסיון הרצח של זאב רוזנשטיין בגני התערוכה באותה שנה. אחיו מאיר ומקורבו אבי רוחן מצויים אף הם בכתב האישום. מוטי חסין יואשם בחברות בארגון פשיעה, וגם על מעורבותו ברצח דוד ביטון, סמוך למועדון בחולון.

ריקו שירזי. נחשד במעורבות ברצח (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
ריקו שירזי. נחשד במעורבות ברצח(צילום: עופר עמרם)

ההתפתחויות בפרשה הצליחו להביא את החוקרים גם לאסוף ראיות נגד ריקו שירזי, וזאת באמצעות עד מדינה שהיה מקורב אליו בעבר. הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד שירזי ונגד אסי אריב על מעורבותם ברצח גיא יחזקאל בשנת 2004 בגרמניה, ובניסיון חיסולו של אסי אבוטבול.

 

מלבד הבכירים, יוגשו גם כתבי אישום נגד מעורבים נוספים שהיה להם חלק כזה או אחר בשלל הפרשות, לרבות חברות בארגון פשע וסחר בסמים. "הצהרות התובע הן הוכחה לכך שיש דרכים לפגוע בארגוני פשע בישראל ואפשר גם להכניס אותם לכלא לשנים רבות", אמר קצין בכיר במשטרה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
איציק אברג'יל
צילום: מוטי קמחי
מומלצים