שתף קטע נבחר

הממשלה תממן סייעת שנייה בגני ילדים

היקף הסיוע שהממשלה מעניקה לרשויות המקומיות יגדל ב-130 מיליון שקל בשנה. בכך תמומן באופן מלא סייעת שנייה בכל גן לרשויות בדירוג סוציו-אקונומי 1-5 בסולם הדירוגים של הלמ"ס. ברשויות בדירוגים נמוכים יותר יסובסדו 80% מעלות ההעסקה

הממשלה תגדיל את היקף הסיוע התקציבי שהיא מעניקה לרשויות מקומיות במימון סיעת שנייה בגני ילדים מ-400 ל-530 מיליון שקל בשנה. כך סוכם היום בין מרכז השלטון המקומי לבין משרדי האוצר והחינוך.

 

הגדלת הסיוע תאפשר למדינה להעניק מימון מלא של עלות העסקה של סייעת שנייה בכל גן לרשויות בדירוג סוציו-אקונומי 1-5 בסולם הדירוגים של הלמ"ס וברשויות שבהן המצב הסוציו-אקונומי טוב יותר (רשויות המדורגות 6-10 בסולם הדירוגים של הלמ"ס) תסבסד המדינה 80% מעלות ההעסקה.

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

מרכז שלטון המקומי פנה למשרדי האוצר והחינוך, בעקבות ההחלטה להוסיף סייעת שנייה בגני ילדים, בטענה כי ללא הגדלה של הסבסוד שמעניקה הממשלה לרשויות המקומיות, ייאלצו רשויות רבות להעלות ארנונה או לגבות תשלום נוסף מההורים על מנת לממן את העסקת הסייעת הנוספת.

 (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
(צילום: ליאור פז)
 

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין, חיים ביבס, בירך יום על היענות משרדי הממשלה לפנייה. "התגייסותו המידית של שר האוצר משה כחלון לפתרון הבעיה, מתוך נכונות מלאה והבנה של מצוקת ההורים מחד והמגבלות התקציביות של הרשויות המקומיות מאידך, הביאה למציאת התקצוב הנדרש", אמר ביבס. "יחד עם שר החינוך נפתלי בנט הושגו ההבנות הנדרשות להובלת הרפורמה".

 

שר האוצר, משה כחלון, אמר כי: "השקעה בחינוך לגיל הרך היא מאבני היסוד לצמצום הפערים החברתיים - גם מבחינה חברתית וערכית, וגם מבחינה כלכלית. מחובתנו להעניק לילדנו הזדמנות שווה. מדובר בצעד שמעיד על סדר עדיפויות חדש של הממשלה ומחזק את הרשויות החלשות יותר".

 

שר החינוך, נפתלי בנט אמר כי: "ב-1 לספטמבר, כפי שהתחייבנו, תצא רפורמת הסייעת השנייה לדרך, ולכל ילד וילדה בגן יהיה יחס אישי יותר וסביבה עשירה יותר. אני מברך את השלטון המקומי ואת משרד האוצר על שיתוף הפעולה, ומודה להם שנרתמו למען מטרה חשובה זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים