שתף קטע נבחר

גלנט: תוך דור יאכלסו את הנגב כמיליון איש

שר הבינוי ביקר בירוחם ובדימונה וחתם על "מיני הסכם גג" להקמת תשתיות ראויות עבור פרויקטים למגורים באזור. הוא אף הציג תוכנית לטיפול במצוקת הדיור הציבורי, לפיה המדינה תרכוש 5% מדירות "מחיר למשתכן" ותהפוך אותן לציבוריות, וכן תאכלס 500 דירות ריקות ע"י הגמשת קריטריונים לזכאים

"בתוך דור אחד נראה למעלה ממיליון איש מאכלסים את הנגב - מתוכם עשרות אלפים בירוחם". כך אמר הבוקר (ג') שר הבינוי, יואב גלנט, במהלך סיור שערך בערים ירוחם ודימונה. הוא ציין כי "לא כל יזם מוכן להגיע למקום כמו ירוחם, שעל פניו יש בו סיכון מסוים, אך לטווח הארוך יזמים אשר מגיעים לעיר כעת ירוויחו מכך. זוהי ראייה עסקית נכונה".

 

דיור בדרום - עוד כותרות בערוץ הנדל"ן :

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

גלנט השתתף באירוע הנחת אבן פינה לפרויקט המגורים "נאות צהלה" שבונה חברת נאות אמיר מקבוצת כתב ביישוב. הפרויקט, שצפוי לכלול כ-90 יחידות דיור חדשות, אושר על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה ומשרד הבינוי. "הנגב הוא עתודת הקרקע להתיישבות המרכזית ביותר בישראל", המשיך גלנט, "ירוחם תהפוך תוך עשור לעיר - ועלינו לוודא שזה יקרה באיכות המתאימה. תפקיד המדינה לספק לעיר את הצרכים המתאימים - לא רק תנאי מגורים אלא גם איכות סביבה, חינוך, תעסוקה וכו'".

 

מחירי הדיור בירוחם זינקו בשנים האחרונות לאור ביקושים הולכים וגדלים מצד רוכשי דירות - תוצאה של הליך פיתוח מואץ של אזור הנגב והקמת עיר הבה"דים הסמוכה. במהלך הסיור התייחס השר גלנט גם לתוכנית ההטבות המקיפה לפריפריה ומענקי המקום שיזכו חלק מהיישובים, במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן" שאושרה אתמול בקבינט הדיור.

 

גלנט אמר כי מי שירכוש דירה בפריפריה יזכה להטבות מפליגות, הן בצורת מענקי מקום בגובה של עד 60 אלף שקלים; והן באמצעות הנחות על מחירי הקרקע עבור הקבלנים של עד 80% מערכה. במהלך הסיור סוכם על חתימת הסכם "מיני-גג" בחודש הקרוב בין משרד הבינוי לבין עיריית ירוחם, לצורכי "מתן פתרונות איכותיים לצמיחת היישוב בנושאי תחבורה, מבני חינוך ועוד".

שר הבינוי, יואב גלנט (משמאל) וסגנו ז'קי לוי בהנחת אבן הפינה לפרויקט המגורים בירוחם ()
שר הבינוי, יואב גלנט (משמאל) וסגנו ז'קי לוי בהנחת אבן הפינה לפרויקט המגורים בירוחם

 

5% מדירות מחיר למשתכן - לדיור הציבורי

בתוך כך, הציג שר הבינוי תוכנית שאמורה להשלים את תוכנית "מחיר למשתכן" בנושא הדיור הציבורי. על פי התוכנית, המכונה "תוכנית חמש הנקודות לפתרון משבר הדיור הציבורי", המדינה תרכוש דירות חדשות בהיקף של עד 5% מפרויקטים של מכרזי "מחיר למשתכן" - ותייעד אותן למערך הדיור הציבורי.

 

כמו כן, כ-500 דירות ממערך הדיור הציבורי שעומדות ריקות ברחבי הארץ יאוכלסו באופן מיידי באמצעות הגמשת קריטריונים של זכאי הדיור הציבורי; וכן אלפי דירות ציבוריות נוספות ישופצו ומאות נוספות ייבנו במסגרת של התחדשות עירונית על ידי חברות הדיור הציבורי עמידר ועמיגור.

 

"לא שכחנו את האוכלוסיות שידן אינן משגת לרכוש דירה", סיכם גלנט, "תוכנית חמש הנקודות מביאה בשורה אמיתית לזכאי הדיור הציבורי, תוך הגדלת מלאי הדירות, שיפור התנאים בדירות הקיימות ואכלוס דירות פנויות".

 

סגן שר הבינוי, ז'קי לוי, שהשתתף גם הוא בסיור יחד עם מנכ"ל משרד הבינוי, אשל ארמוני, הוסיף כי "במפגש המשותף עם שר הבינוי בירוחם סיפר לנו ראש המועצה, מיכאל ביטון, על תוכניות הבנייה וקצב התפתחות שיווק המגורים בעיר. אנחנו נעשה כל שביכולתנו על מנת לדאוג שהפריחה בירוחם תימשך".

 

יהודה כתב, מנכ"ל משותף בחברת נאות אמיר, התייחס לפרויקט שהוא בונה בירוחם. "מדובר בפרויקט שעונה על צרכי משפחות צעירות עם ילדים ומשפרי דיור תושבי האזור, הן מבחינת רמות המחיר בו והן מבחינת המיקום. לשם השוואה, בפרויקט הזה דירת גן עם 5 חדרים תעלה כמיליון שקלים, ואילו בבאר שבע דירה דומה עולה כ-1.5 מיליון שקלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלנט וסגנו ז'קי לוי בטקס הנחת אבן הפינה בירוחם
מומלצים