שתף קטע נבחר

רצח, עקירת עיניים וההתנצלות של פליקס: אבוטבול מואשם

אסי אבוטבול מואשם כי בשנת 2000 רצח את משה הדס ו"עקר את עיניו" וזאת אף שגופתו טרם נמצאה. העבריין הבכיר מואשם גם שניסה לחסל את אחד מעדי המדינה שגויס בתיק, מעשה שבגינו התנצל אביו של אסי, פליקס אבוטבול, בפני העד ומשפחתו. בשלב זה לא יואשם בחיסול עו"ד יורם חכם שבו נחשד

 

רצח ועקירת עיניים. אבוטבול מואשם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רצח ועקירת עיניים. אבוטבול מואשם(צילום: מוטי קמחי)

 

עוד כתב אישום בפרשה 512 : הפרקליטות הגישה היום (ה') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בלוד נגד ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול בגין רצח, ניסיונות רצח ועבירות נוספות. בשלב זה, נגד אבוטבול לא יוגש כתב אישום בגין רצח עו"ד יורם חכם, שבגינו נחקר כבר ונחשד בביצוע המעשה.

 

כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכי הדין אילה אורן והילה כהן יחד עם ראש צוות הפרקליטים ניסים מרום מפרקליטות מחוז תל אביב, מייחס לאבוטבול את רצח העבריין משה הדס בשנת 2000. לפי כתב האישום, הדס השתחרר ממאסר ממושך בכלא וניסה לבסס את שליטתו בעסקים בנתניה. פעילותו של הדס גרמה למתח רב בינו לבין אבוטבול. בכתב האישום נטען כי בשלב זה קירב אבוטבול את הדס אליו ובילה עמו רבות ואף רכש עבורו בגדים. בשלב מסוים החליט אבוטבול לרצוח את הדס.

גופתו עוד לא נמצאה. משה הדס (צילום רפרודוקציה: דודו בכר) (צילום רפרודוקציה: דודו בכר)
גופתו עוד לא נמצאה. משה הדס(צילום רפרודוקציה: דודו בכר)

תיק עבה נגד אבוטבול (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
תיק עבה נגד אבוטבול(צילום: עידו ארז)

עם זאת, בפרקליטות מציינים כי לא ידוע כיצד ביצע את הרצח והיכן טמן את גופתו. עוד נטען בכתב האישום כי העבריין הבכיר בנה לעצמו אליבי כוזב ואף הורה לאדם לשקר בנושא אם ייחקר. לגבי אישום זה טוענים בפרקליטות כי יש בידיהם ראיות לכאורה להוכחת אשמתו בדמות הודעות מפורטות של עד המדינה, עימות שנערך בינו לבין אבוטבול, וראיות בדבר ניסיונותיו הרבים לסחור בגופתו של הדס בשנתיים האחרונות מול משפחתו של המנוח ובסיועם של אחרים בזמן שהיה במעצר. אבוטבול מסר גם לכאורה התבטאויות מפלילות במסגרת המשא ומתן על הגופה ואמר במפורש כי הוא יודע היכן היא.

 

הפרקליטות טוענת בכתב האישום כי למחרת הרצח נפגש אבוטבול עם מקורבו ואיש אמונה של המשפחה באותם שנים, שהפך לעד מדינה, והודה בפניו שרצח את הדס ועקר את עיניו. אז, לפי האישום, ביקש אבוטבול מעד המדינה לסייע ביצירת מצג כוזב שהדס עוד חי.

 

כתב האישום מציין כי אבוטבול החליט לרצוח את עד המדינה לאור סירובו לסייע לו. ביולי 2001, כך נטען באישום, הטמין אבוטבול או איש מטעמו מטען חבלה בפח מחזור הסמוך לרכבו של שותפו. לאחר שלחץ האיש על כפתור פתיחת הדלתות ברכב הופעל המטען וגרם לפציעתו הקשה של היעד. עוד עובר אורח נפצע בפיצוץ באורח קל.

 

האיבה הגדולה הובילה להתנצלות נדירה של אב המשפחה פליקס אבוטבול, שחוסל מחוץ לקזינו בפראג בשנת 2002. בעדותו ציין עד המדינה כי אבוטבול האב התנצל בפניו ובפני משפחתו בשתי הזדמנויות שונות על מעשיו של בנו אסי. במקרה אחד הגיע פליקס לבית החולים לבקר את עד המדינה ובמקרה נוסף נפגש עמו בדירתו בתל אביב.

הגיע להתנצל. פליקס אבוטבול (צילום: מאיר פרטוש) (צילום: מאיר פרטוש)
הגיע להתנצל. פליקס אבוטבול(צילום: מאיר פרטוש)

עד המדינה לא היה היחיד שהיה מטרה עבור אבוטבול. כתב האישום מייחס לראש ארגון הפשע את ניסיון הרצח של אבי ימין בשנת 2001. לפי כתב האישום, ימין שהיה חברם של אבוטבול ואחיו פרנסואה, שחוסל בתחנת דלק בנתניה ביולי 2011, התרברב לאחר הרצח בפני עד המדינה וטען בפניו כי סייע לאבוטבול להזיז את גופתו של הדס.

 

פרנסואה אבוטבול היכה את ימין ויום למחרת ביקש מעד המדינה ליישר את ההדורים ביניהם. ניסיון הפיוס לא עזר. בכתב האישום נטען כי פרנסואה הגיב בכעס למשמע הדברים וקשר קשר יחד עם אחיו אסי לחטוף, לדקור ולסחוט את ימין.

 

השניים, כך לפי האישום, הסיעו את ימין ברכב לחורשה מבודדת ליד שכונת פולג, שם דקר אסי את ימין עם סכין ופרנסואה היכה אותו במוט. אחר כך דרשו ממנו השניים 100 אלף שקלים ושחררו אותו לחופשי. כאמור, בשלב זה לא יואשם אבוטבול ברצח עורך דינו לשעבר יורם חכם בשנת 2008 בתל אביב.

 

באשר לאישום זה טוענים בפרקליטות כי יש בידיהם ראיות לכאורה לאשמת אבוטבול בדמות הודעותיו של העד המתאר את השתלשלות העניינים והמניע למעשה, הודעותיו של אבי ימין המפלילות את אבוטבול במעשה, לרבות הובלה והצבעה לזירת האירוע, עימות בין אבוטבול ואבי ימין ותיעוד רפואי בדבר פציעתו.

 

כתב האישום נגד אבוטבול מגיע שלושה ימים לאחר שבכירי עולם הפשע הישראלי התייצבו בזה אחר זה בבית המשפט להגשת כתבי האישום נגדם בפרשה 512, שעבורה גויסו שבעה עדי מדינה. כתבי האישום הוגשו נגד יצחק אברג'יל ואחיו מאיר, אבי רוחן, מוטי חסין ו-14 מערבים נוספים בשלל עבירות, בהן רצח, עבירות סמים, הלבנת הון ועוד. גם ריקו שירזי בין המואשמים בתיק בגין שידול לרצח גיא יחזקאל בגרמניה בשנת 2003 ושידול לניסיון הרצח של אסי אבוטבול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אסי אבוטבול
צילום: מוטי קמחי
מומלצים