שתף קטע נבחר

הרשתות חזרו לכבד תווי קנייה של מגה

בריקושט, אופיס דיפו, אופטיקנה ורויאלטי, חזרו לכבד את רב קארד ורב תו, שמונפקים על-ידי החברה האם של מגה אלון רבוע כחול, אחרי תקופה שבה נתקלו צרכנים בסירוב. אלון מתכוונת לשווק תווים גם לתקופת החגים הקרובים, "בשיווק אגרסיבי", כפי שאמר מנכ"ל מגה. ההסתדרות: "נעזור". חברת וועדים: "שאלון תתן ערבות"

כולם חזרו לכבד את תווי מגה: לפני שבועיים, כשמגה נראתה כמו ספינה שוקעת, ללא כל סיכוי להינצל, הפסיקו רשתות רבות לכבד את התווים שהיא משווקת: רב תו ורב קארד. מדובר ברשתות שהתווים הללו, שמגיעים בדמות תלושים או כרטיס פלסטיק, שווים בהן כסף. צרכנים שמיהרו לנסות ולממש את התווים, בעקבות מצבה של מגה, או סתם כי הם נמצאים ברשותם, נתקלו בסירוב, למרבה פליאתם וזעמם.

 

אם אתם עדיין נתקלים ברשתות שלא מכבדות תווים כיתבו לנו >>

 

אי כיבוד התווים צרם במיוחד לנוכח העובדה שהתווים בכלל לא הונפקו על-ידי מגה, אלא רק שווקו דרכה (מועצבים בדמותה). החברה המנפיקה של התווים היא החברה האם של מגה, אלון רבוע כחול, חברה שאינה סובלת מחדלות פרעון ונושים. במגה טענו שמדובר בהפרת חוזה מול חברת אלון. 

 

עם הרשתות שהחליטו על הפסקת קבלת התווים נמנו צומת ספרים (שהתחרטה על סירובה אחרי 24 שעות), סטימצקי (שלא מכבדת את התווים כבר זמן רב בשל החלפת הבעלות), ריקושט, מגה ספורט ורויאלטי. רשתות אחרות כמו פוקס וקסטרו, המשיכו לכבד את התווים לאורך כל התקופה, וכמובן כל רשתות מגה.

 

 

בריקושט מכבדים באופן חלקי. באופטיקנה חזרו לכבד

בתחילת השבוע ערכנו ביקור בכמה חנויות בקניון עזריאלי בת"א. "לא קיבלנו את התווים האלה לאחרונה אבל עכשיו אנחנו מקבלים", אמר לנו מוכר בריקושט. "למרות שעדיין לא מקבלים פה את רב תו".

 

ברויאלטי שאלה אותנו המוכרת: "למה כולם רוצים להשתמש בכרטיס הזה עכשיו"? והוסיפה: "אני יודעת שאנחנו לא מקבלים את זה עד להודעה חדשה".

 

הבוקר כבר קיבלו את התווים בחנות רויאלטי בבת ים. בשיחה עם הסניף אישרו כי לפני שבוע לא כיבדו תווים אלה.

 

בחנות אופיס דיפו באשדוד אמרו לנו: "אנחנו מכבדים תווי רב תו - אבל רק לרכישת ציוד משרדי".

 

בחנות אופטיקנה בקניון איילון, אמרו לנו שמכבדים תווי רב קארד ורב קו. "חזרתם לכבד"? שאלנו "כן".

 

מחדשים את תווי הקנייה: "בשיווק אגרסיבי"

מנכ"ל מגה, רביב ברוקמאייר, אמר ל-ynet  כי עם התבהרות העתיד הקרוב של מגה מתכוונת הרשת לשווק שוב את התווים. "מדובר בכ-750 מיליון שקל", אמר. "נתחיל בשיווק אגרסיבי".

 

מה זה אומר שיווק אגרסיבי? פרסום?

 

"זה אומר שההסתדרות תעזור, גם לניסנקורן יש אינטרס בזה".

 

חברת ועדים: "לא נפקיד כספי העובדים"

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר ל-ynet: "בוודאי שנעודד קניית תווים של מגה. חייבים להציל את החברה ואת מקור הפרנסה של אלפי משפחות. זוהי משימה משותפת לכולנו".

 

יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, שמסייעת לוועדי העובדים בקניית תווים, אמר ל-ynet: "אנחנו מוכנים לעזור למגה, אבל אנחנו מחייבים את כל החברות הכלולות בתווים ולא רק את מגה, להנפיק את התווים רק כנגד ערבות מימוש. המשמעות היא שאם מגה תיפול - החברה תחזיר את הכסף".

 

ההסתדרות מוכנה לעזור בלי תנאים, כך נראה. בכל זאת העובדים הפכו להיות בעלים של שליש מהרשת.

 

"הוועדים מוכנים לעזור, אבל לא מוכנים להפקיר את הכסף של העובדים".

 

דיברתם עם החברה? ביקשתם ממנה ערבות?

 

"לא. אבל ביקשנו מכל הוועדים לדרוש זאת, כך שכל ועד שמעוניין לקנות תווים, ידיע במעמד הרכישה שהוא מעוניין לקבל ערבות. גם שאר הרשתות, כמו המשביר, מגה ספורט, צומת ספרים צריכות להתחייב לכבד את התו ולא לשחק משחקים. אי כיבוד תווים פוגע באמינות של כלל תווי הקנייה, שממילא אמינותם בירידה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים