שתף קטע נבחר

בית"ר הובסה בשרלרואה, האוהדים השליכו רימוני עשן ופגעו עם חפץ בשוער היריבה

מוקדמות הליגה האירופית: סיוט לבית"ר בבלגיה, עם הפסד 5:1 ומופע בלהות של אוהדי הקבוצה שצפוי להוביל לעונש כבד מאופ"א. המשחק נפתח עם קריאות אנטישמיות מהצד הבלגי ומטח רימוני עשן מהצד הצהוב-שחור, שהובילו להפסקה של מספר דקות. שני שחקני בית"ר הורחקו במשחק, ובסיום חפץ שהושלך מיציע אוהדי בית"ר פצע את שוער שרלרואה

 

בבית"ר ירושלים לא ירצו לזכור את המשחק בשרלרואה, וכל מה שסבב אותו. אחרי מספר ימים של מתיחות סביב המפגש, שהגיעו לשיא בעימות פיזי שפרץ בין אוהדי בית"ר לבין כמה מחברי האולטראס של שרלרואה, הקבוצה ספגה 5:1 צורב בבלגיה – תוצאה שגומרת מעשית את הסיכוי להעפיל לסיבוב השלישי בליגה האירופית. אבל זה עוד לא הכל.

 

 

המועדון צפוי לספוג עונש כבד מאופ"א אחרי שאוהדי הקבוצה השליכו מטח רימוני עשן למגרש עם שריקת הפתיחה (וזאת לאחר קריאות אנטישמיות מהצד הבלגי) והובילו להפסקת המשחק למספר דקות, ובסיום פגעו עם חפץ בשוער שרלרואה ניקולה פנטו שנזקק לטיפול בראשו. מעבר לכך, בית"ר סיימה בתשעה שחקנים אחרי שאלי דסה ופאבלו דה לוקאס (בכורה עגומה) הורחקו. ערב מסויט מכל הבחינות עבור המועדון מהבירה. 

 

 (צילום: מתוך הטלוויזיה) (צילום: מתוך הטלוויזיה)

 

נקודת האור היחידה במשחק מבחינת סלובודן דראפיץ' הייתה השוויון הזמני של דובב גבאי (שער נהדר), שער חוץ חשוב – אבל גם השער הזה איבד מחשיבותו בעקבות החמישייה הבלגית. הדאגה העיקרית של דראפיץ' מבחינה מקצועית צריכה להיות ההגנה החלשה להחריד, שנראתה רע מאוד. אגב, מעבר לשני המורחקים, במשחק הגומלין לא יוכלו לשחק גם דני פרדה ועומר נחמני המוצהבים.

 (צילום: מתוך הטלוויזיה) (צילום: מתוך הטלוויזיה)

 

רגב: "מתכוונת לכנס את כל הגורמים ולהחליט על ענישה חמורה בעניין"

ממנהלת הליגה נמסר בתגובה לאירועי המשחק: "חבל שאחרי עשרות שנים בהם האוהדים הישראלים נתנו מופעי עידוד שפיארו את הכדורגל הישראלי באירופה, באו היום חלק מאוהדי בית"ר ירושלים, ביזו את הכדורגל הישראלי בכלל ואת המועדון שלהם בפרט.

 

"מופע של השלכת חזיזים לכר הדשא, לצד תלייתו של דגל 'כהנא חי' מהווה שיא של התנהגות פרועה וחסרת כל כבוד מינימלי כלפי כל העוסקים בענף. אמנם המשחק האמור איננו חוסה תחת כנפי המנהלת, אך אנו מוצאים לנכון להביע את שאט הנפש מהתנהגות נלוזה זו של אוהדי בית"ר".

 

יו"ר המנהלת, יורם באומן, הוסיף: "צריך להרחיק את האוהדים הללו מכדורגל וממגרשי הספורט בכלל ולתמיד! בושה וחרפה. אני מתבייש בהם".

 

 (צילום: מתוך הטלוויזיה) (צילום: מתוך הטלוויזיה)

 

מאוחר יותר הגיעה גם תגובתה של שרת הספורט, מירי רגב: "חבל שאוהדי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים ביזו לעיני העולם כולו את הכדורגל הישראלי ואת המועדון שלהם בפרט. התנהגות אלימה של השלכת חזיזים לכר הדשא מהווה שיא של התנהגות פרועה וחסרת כל כבוד מינימלי כלפי כל העוסקים בתחום. אני מרגישה צורך לגנות כל אירוע אלימות מכל סוג של אוהדים במגרשי הכדורגל. קומץ של אוהד בית"ר פגעו שוב בתדמיתו של המועדון. התנהגות כזו לא תעבור לסדר היום. אני מתכוונת לכנס את כל הגורמים ולהחליט על ענישה חמורה בעניין".  

 

גם ההתאחדות לכדורגל גינתה בחריפות את ההתנהגות של האוהדים הישראלים: "ההתאחדות מגנה בכל פה את ההתנהגות שלוחת הרסן של חלק מאוהדי בית"ר ירושלים במשחק בשרלרואה, גם אם קדמה לכך פרובוקציה כלשהי מצד הקהל המקומי. עצוב שהכדורגל הישראלי, שזוכה לתשבוחות בימים אלה על אירוח אליפות אירופה לנערות, נפגע מהתנהגות מעין זו".

 

מהלך המשחק

דקה ראשונה: לא מכובד. מיד עם שריקת הפתיחה אוהדי בית"ר המטירו רימוני עשן אל הדשא והמשחק הופסק למספר דקות.  

 

10': שער! 0:1 לשרלרואה. קלמון טאינמון פרץ משמאל והעביר כדור רוחב לדויד פולה החופשי, ששלח בעיטה לרשת ממרכז הרחבה.

 

אוהדי בית"ר מגיעים לאצטדיון (צילום: פרטי) (צילום: פרטי)
אוהדי בית"ר מגיעים לאצטדיון(צילום: פרטי)

  

30': דראפיץ', שלא היה מרוצה ממה שראה בשלושים הדקות הראשונות, הכניס את נס זמיר במקום עומר נחמני.

 

32': אנס סאגליק ניסה את כוחו מרחוק, בוריס קליימן השתטח וקלט.

 

35': שער! 1:1! ביצוע אדיר של דובב גבאי. לירוי צעירי שלח כדור ארוך שעבר מעל אחד הבלמים, והחלוץ הגיע ראשון והקפיץ מעל השוער לרשת. אוהדי בית"ר הגיבו בהדלקת אבוקות ביציע.

 

הבית"רים ביציע (צילום: פרטי) (צילום: פרטי)
הבית"רים ביציע(צילום: פרטי)

 

38': בית"ר קרובה לשני. דני פרדה סובב בעיטה חופשית מסוכנת לתוך הרחבה, וניקולה פנטו הדף בקושי את הכדור אותו לא ראה עד לרגע האחרון.

 

45+3': מכה לבית"ר. אלי דסה ביצע עבירה חזקה על פרנסיס אנגנגה, והשופט שלף לו אדום ישיר.

 

47': שער! 1:2 לשרלרואה! בית"ר משלמת על ההרחקה מיד עם פתיחת המחצית השנייה. נייסקנס קבאנו השתלט על כדור באין מפריע בתוך הרחבה, ובזמן שהוא מוקף במספר שחקנים סידר לעצמו מצב קל וכבש.

 

הקהל של בית"ר בשרלרואה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הקהל של בית"ר בשרלרואה(צילום: AFP)

 

54': גבאי המסוכן שלח בעיטה מצוינת מ-20 מטרים שפנטו הדף לקרן.

 

58': ג'ומרסי אנדונגאלה הגיע לבדו מול קליימן, אבל בעט גבוה.

 

68': שער! 1:3! זה היה באוויר. הגנת בית"ר החלשה לא הצליחה להרחיק כדור, ופולה אמר תודה וכבש מקרוב.

 

76': המשחק הולך ומידרדר עבור בית"ר. פאבלו דה לוקאס, שעלה לבכורה מהספסל, החזיק מעמד 21 דקות לפני שהורחק בגלל עבירה מכוערת.

 

דה לוקאס רואה אדום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
דה לוקאס רואה אדום(צילום: AFP)

 

88': שער! 1:4! בית"ר מתפרקת. טעות איומה של צעירי, שהרחיק בנגיחה היישר אל המחליף של פולה, פלורן סטוואנס, שכבש מקרוב.

 

93': שער! 1:5! איזו השפלה. קבאנו משלים צמד משלו מול בית"ר שמחכה לשריקת הסיום.

 

הרכבים

שרלרואה: ניקולה פנטו; סטרגוס מארינוס, סבסטיאן דווסט, חאבי מארטוס, פרנסיס אנגנגה

; קלמון טאינמון, דמיאן מארק, אנס סאגליק (89, רומן פרבר), נייסקנס קבאנו, ג'ומרסי אנדונגאלה (91, גיום פרנסואה); דויד פולה (80, פלורן סטוואנס).

 

בית"ר ירושלים: בוריס קליימן; אלי דסה (הורחק 45), טל כחילה, דניאל אסקלינג, דושאן מאטוביץ'; לירוי צעירי, קלאודמיר פריירה, דני פרדה (55, פאבלו דה לוקאס, הורחק 76), עומר נחמני (30, נס זמיר), עומר אצילי (75, לידור כהן); דובב גבאי.

 פורסם לראשונה 16/07/2015 19:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
בית"ר ירושלים
צילום: אורן אהרוני
מומלצים