שתף קטע נבחר

חוליית חמאס בהנהגת משוחרר בעסקת שליט רצחה את מלאכי רוזנפלד

שב"כ בשיתוף צה"ל והמשטרה עצר שישה פעילי חמאס, שאותם הוביל אחמד נג'אר שכיוון מירדן את החוליה שביצעה את הפיגוע שבו נרצח מלאכי רוזנפלד לפני שלושה שבועות בשבות רחל. החוליה אחראית גם לירי על האמבולנס בבית אל שהסתיים ללא נפגעים

 

 

מלאכי רוזנפלד ז"ל. נורה ונהרג בעת שחזר ממשחק כדורסל ()
מלאכי רוזנפלד ז"ל. נורה ונהרג בעת שחזר ממשחק כדורסל

הותר לפרסום: חוליית חמאס היא שביצעה את הפיגוע בשבות רחל שבו נרצח מלאכי רוזנפלד ז"ל לפני שלושה שבועות. בפעילות משותפת של השב"כ, צה"ל והמשטרה נעצרה החולייה, שחבריה היו שותפים לפיגוע הירי הזה וכן לירי לעבר אמבולנס וכלי רכב ישראלים בבית אל שהסתיים ללא נפגעים.

 

בחקירתם בשב"כ הודו חברי החוליה בביצוע הפיגועים וכן ובניסיון להוציא לפועל פיגוע נוסף ב-6 ביוני 2015. האיש שהוביל את החוליה הוא אחמד נג'אר, פעיל חמאס שמתגורר בירדן, שריצה מאסר בכלא הישראלי בגין מעורבותו בפיגועי ירי שבהם נרצחו שישה ישראלים והוא שוחרר בעסקת שליט.

 

 

חלק מחברי החוליה עצורים כעת בידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים, בהם מעאד חאמד, שעמד בראש החוליה וביצע את הירי בשני הפיגועים, ואחמד שבראוי, שהיה שותף לתכנון הפיגועים ולהחזקת אמצעי הלחימה אשר שימשו לביצועם. הרשות הפלסטינית ביצעה בימים האחרונים את גל המעצרים הגדול ביותר זה שנים נגד פעילי חמאס בגדה המערבית. גל המעצרים התבצע בכל רחבי הגדה וכלל 170 אנשי חמאס. לפני שבועיים פרסמנו ב-ynet כי גורם ביטחוני פלסטיני אמר כי ישנו קשר ישיר בין שורת פיגועי הירי שהיו בשבועיים האחרונים בגדה המערבית נגד מטרות ישראליות לבין מבצע המעצרים. לדברי הגורם, ישנן ראיות המצביעות על כך שחמאס עמד מאחורי שורת אירועי הירי. הגורם ציין בדבריו את פיגוע הירי באזור שבות רחל שבו נהרג רוזנפלד וכן את הירי לעבר האמבולנס ליד בית אל.

העצורים חשודים גם בירי לעבר האמבולנס ליד בית אל (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית) (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)
העצורים חשודים גם בירי לעבר האמבולנס ליד בית אל(צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)
 

אחמד נג'אר (אינו עצור) יליד 1976 במוצאו מסילואד ופעיל חמאס, העביר מימון לפעילות החוליה. הוא היה כלוא בעבר כמה פעמים (לאחרונה דצמבר 2003-אוקטובר 2011) על רקע מעורבותו בפיגועי ירי, בהם נהרגו שישה ישראלים במהלך האינתיפאדה השנייה. נג'אר שוחרר ב"עסקת שליט" ועבר להתגורר בירדן; אחיו, אמג'ד נג'אר, יליד 1977, תושב סילואד, הוא פעיל חמאס שנעצר בשנות ה-90 בגין מעורבות בטרור עממי. בחקירתו הודה בהעברת הנחיות מאחיו, וכן נשק ומימון, ששימשו לביצוע הפיגוע.

 

עצורים נוספים הם עבדאללה אצחאק, יליד 1991, תושב סילואד, שהיה עצור לאחרונה בין השנים 2011-2010 בגין מעורבות בסחר באמל"ח ובטרור עממי. בשנת 2006 היה מעורב בתכנון פיגוע ירי. בחקירתו הודה במעורבות ישירה בשני הפיגועים הנ"ל, בתור נהג הרכב, ובפעילות צבאית נוספת במסגרת החוליה; מעאד חאמד, יליד 1989, תושב סילואד, פעיל חמאס, נעצר כמה פעמים בעבר בגין מעורבות בתכנון פיגועים. על פי החקירה עד כה, חאמד הוא זה שביצע בפועל את הירי בפיגועים הנ"ל; אחמד שבראוי, יליד 1986, תושב סילואד, פעיל חמאס, נעצר כמה פעמים בעבר בגין מעורבות בתכנון פיגועים. עצור על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים. על פי העולה בחקירה עד כה, שימש שבראוי סיפק את האמל"ח לביצוע הפיגועים; פאאז חאמד, יליד 1973, תושב סילואד, פעיל חמאס בדרג הנהגה, נעצר כמה פעמים בגין מעורבות בפעילות חמאס. בחקירתו בשב"כ הודה בתכנון הפיגועים ובמעורבות בניסיון פיגוע נוסף.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים