שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פיפטי סנט: "ראפרים ומתאגרפים - הם דומים"

  קרטיס ג'קסון, הידוע כראפר פיפטי סנט, שקוע בצרות אחרי שהפסיד בקרב משפטי מול יריבים מסצנת ההיפ-הופ. הוא יכול להתנחם בהופעתו בסרט "ללא כפפות", ובראיון הוא מוצא נקודות השקה בין עסקי המוזיקה לעולם האיגרוף. "התחרותיות והאגרסיביות דומים. הם מגיעים מאותו מקום". צפו

   

  לאחרונה הראפר קרטיס ג'קסון, הידוע בכינויו פיפטי סנט, עלה לכותרות בנסיבות שליליות, לאחר שביקש להכריז על עצמו כפושט רגל במהלך משפט שמתנהל נגדו. אם זה לא מספיק, בסוף השבוע פסק נגדו השופט אחרי שמצא אותו אשם בהפצת קלטת סקס פרטית של התובעת - בת זוגו לשעבר של ריק רוס, יריבו מעסקי המוזיקה. על כן ידרש לשלם לאישה פיצוי בסך שבעה מיליון דולר בסך הכל.

   

  ולמרות הכל, אין מה לדאוג לראפר המצליח. בשנים האחרונות הוא גרף עשרות מיליוני דולרים ממוזיקה, משחק וגם מספורט האיגרוף - תחום אליו נכנס כאמרגן קרבות. בדרמה "ללא כפפות" הוא משלב את הניסיון שלו מהחיים האמיתיים, ומגלם את המנהל של הגיבור בילי הופ, אותו מגלם ג'ייק ג'ילנהול. לא מדובר בדמות חיובית כפי שאפשר לשער, אך לפי ג'קסון העלילה די משקפת את המציאות: "הרבה מזה אמיתי, זה יכול להיות מאוד אגרסיבי".

   

  גיבור "ללא כפפות" הוא ילד יתום שגדל במסגרות של שירותי הרווחה. כאדם בוגר הוא זוכה להצלחה ומנצח בכל הקרבות, לא מעט בגלל הנטיות האלימות שלו, שבאות לידי ביטוי גם בהתפרצויות זעם מחוץ לזירה. פיפטי סנט מגלם כאמור את מנהלו, הקובע עבור הסוס המנצח שלו תוכנית קרבות בניגוד לדעת אשתו מורין (רייצ'ל מקאדמס) המעוניינת בפרישתו.  

   

  ג'ייק ג'ילנהול ורייצ'ל מקאדמס ב"ללא כפפות" ()
  ג'ייק ג'ילנהול ורייצ'ל מקאדמס ב"ללא כפפות"
   

  התרסה מצידו של לוחם צעיר הטוען לתואר (מיגל גומז) מביאה לעוד היתקלות אלימה שגובה מבילי מחיר כבד, ובצדה התרסקות אישית. כדי לזכות שוב בחייו ובבתו שנלקחה ממנו על ידי שירותי הרווחה, הוא צריך לקום מהקרשים ולעמוד על הרגליים שוב - בחיים ובזירה.

   

  אתה רואה קשר בין עולם הזה לבין זירת ההיפ הופ?

   

  "אוה, כן. האופי התחרותי של היפ-הופ זהה לספורט האיגרוף, האגרסיביות. התוכן האגרסיבי של תרבות ההיפ-הופ. המתאגרפים מגיעים מאותו רקע של חלק מהיוצרים שמגיעים מהתרבות הזאת. הדברים שהם חווים בדרך לספורט האיגרוף בהחלט משתקפת גם במוזיקה".

   

  מי שהיה מיועד תחילה לתפקיד הראשי כבילי הופ היה מרשל מאת'רס, הלא הוא הראפר אמינם, אולם ג'ילנהול הועדף על פניו לבסוף ומסיבה טובה על פי פיפטי סנט. "הוא אולי היה מגיע לאותו כושר פיזי שג'ייק הגיע אליו, אבל יש פה הרבה יותר משמעת עצמית בפיתוח הדמות. אני בטוח שאמינם היה עושה ככל יכולתו, אבל מה שראיתי מג'ייק זה ברמה אחרת לגמרי", מסביר ג'קסון, שהניסיון הקולנועי שלו די עשיר עם הופעות בסרטים "12" (לצד אסתי גינזבורג), "תוכנית בריחה" (לצד סילבסטר סטאלון וארנולד שוורצנגר) ו"אדמה קפואה" (לצד ניקולס קייג').

   

  פיפטי סנט כאמרגן הקרבות ג'ורדן מילס ב"ללא כפפות" ()
  פיפטי סנט כאמרגן הקרבות ג'ורדן מילס ב"ללא כפפות"
   

  מקאדמס הענוגה שמגלמת את אשתו של בילי ומקפחת את חייה במהלך הסרט בנסיבות טרגיות, מודה כי נרתעה תחילה מספורט האיגרוף - אולם אחרי שצפתה בקרב במדיסון סקוור גארדן ביחד עם ג'ילנהול והבמאי אנטואן פוקואה, ואחרי שביצעה תחקיר מעמיק בנוגע לספורט, היא מלאת הערכה ללוחמים בזירה, ואף התנסתה מעט באגרוף על הסט. "זה קשה לצפיה, זה בטוח", היא מודה בראיון, "אבל ככל שחקרתי יותר, יותר הבנתי כמה מיומנות יש בזה, שזה לא רק שני גברים שחובטים אחד בשני בזירה. זו מחויבות לכל החיים".

   

  הילדה אונה לורנס, שמגלמת את בתם בת ה-11 של בילי ומורין, מודה מצדה כי ספורט האיגרוף מאוד מפחיד אותה. "אני חושבת שזה מאוד ברוטלי, אתה חוטף הרבה מכות. זה מפחיד, אבל אני מניחה שזה בידור עבור אנשים והמתאגרפים עוברים הרבה", היא אומרת.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים