שתף קטע נבחר

תלמידי ראשון לציון אלופי העולם ברובוטיקה

תלמידי מרכז רון ורדי למחוננים בראשון לציון גברו על מעצמות על בדרך לתואר הנכסף - בקטגוריית הריקוד לחטיבות ביניים. ראש העיר דב צור: "הזכייה היא גאווה גדולה לעיר ולמדינה"

בעוד יפן השיקה את מלון הרובוטים ובארה"ב יצרו את רובוט הלחימה הענק, העתיד בתחום נראה שיגיע דווקא מישראל. באליפות העולם ברובוטיקה שהתקיימה בסין, זכו תלמידי ראשון לציון ממרכז רון ורדי למחוננים במקום הראשון בקטגוריית ריקוד רובוטים לחטיבות ביניים.

 

קבוצת "דרדסים" בהנחיית המורה המלמדת - מיטל דומב ותלמידי כיתות ח'-ט': הדס סגל, שחר סמי, סהר צימרמן, ליאור יעקבי, מיכל לזר, שיר גולדנר, עירית וינזוף, נועם צבי וסתיו זאב, בנו ותכנתו רובוט בגובה 160 ס"מ שמורכב מארבעה מנועים, ששמשו עבור התזוזה של הרובוט ברחבי הבמה ועוד שישה מנועי סרבו לידיים, שהעניקו לרובוט את היכולת לבצע תנועות ידיים מורכבות ואנושיות.

 

 (צילום: עיריית ראשון לציון) (צילום: עיריית ראשון לציון)
(צילום: עיריית ראשון לציון)

 (צילום: עיריית ראשון לציון) (צילום: עיריית ראשון לציון)
(צילום: עיריית ראשון לציון)

 (צילום: עיריית ראשון לציון) (צילום: עיריית ראשון לציון)
(צילום: עיריית ראשון לציון)

 

לאורך כל השנה עבדו התלמידים ימים כלילות והתמודדו עם לא מעט בעיות ברובוט, הן בחומרה והן בתכנות. התלמידים השתמשו ברכיבים של חברת מוטורולה ותכנתו את הרובוט באמצעות תכנת "אסמבלי". קבוצת הדרדסים זכתה במקום הראשון בקטגוריית הריקוד לחטיבות ביניים. הקבוצה ייצגה את ישראל לאחר שזכתה בתחרות הארצית הרובוקאפ שהתקיימה השנה באוניברסיטת בר אילן. אגב, למורה המנחה, מיטל דומב, זו סגירת מעגל שכן כתלמידה היא גם זכתה בתואר.

 

ראשון לציון היא מעצמה לא קטנה בתחום הרובוטיקה ולראייה בית ספר נוסף מהעיר ייצג את ישראל בתחרות ואף זכו במקום הראשון ברמה הטכנית.

 

ראש העיר ראשון לציון, דב צור ( צילום: עיריית ראשון לציון) ( צילום: עיריית ראשון לציון)
ראש העיר ראשון לציון, דב צור( צילום: עיריית ראשון לציון)
 

 

קבוצת "סיירון" ממקיף ו' קריית החינוך השש שנתית יגאל אלון, בראשות המורה אליהו אליס ובהשתתפות תלמידי כיתה י"א במסלול מופת מדעית עם התמחות ברובוטיקה: איתי יעקב, בר עמוס, יאיר איילון, עילי סיימון, נועה טלמור, שגיא אביאב, שגיא קסטנר, בן לסרי, עידן גולדמן, ניר שאלתיאל, שגיא רוקח, אילן צ'נק, מקסים בוצ'קריוב, נתנאל דהאן, גל מדמוני ותומר זנזורי, בנו ותכנתו שלושה רובוטים שהם דמויות מהסרט "מלחמת הכוכבים".

 

הראשון "לוק סקייוור" שבידיו שלושה מנועי סרבו, השני "דארת ויידר" שבו ריבוי מנועים כדי לאפשר תנועות ידיים אנושיות והשלישי "סטרומטופר". התזמון היה קריטי להצלחת המשימה ולכן נעשתה תקשורת בין בקרים, כאשר בכל הרובוטים מופעלת מערכות של מוטורולה ו-NXT בתכנות בשתי שפות "אסמבלי" ושפת ה-NXT . הקבוצה זכתה במקום הראשון בקטגוריית ריקוד לתלמידי על יסודי.

 

ראש העיר, דב צור, אמר עם קבלת הבשורה: "הזכייה היא גאווה גדולה לעיר ולמדינה. יש לנו בני נוער מצוינים, יצירתיים ופורצי דרך. כל הכבוד להם ולצוותי ההוראה".

 

מנהלת היחידה למצטיינים ומחוננים, ברכה צויליך, הוסיפה: "התחרות היא גורם מדרבן, המלמד עבודת צוות מהי וכיצד לפתור בעיות בזמן אמת. אני משוכנעת שאלו מיומנויות שהתלמידים ייקחו איתם לעולם האקדמי ובהמשך לקריירה שיפתחו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית ראשון לציון
הקבוצה המנצחת
צילום: עיריית ראשון לציון
מומלצים