שתף קטע נבחר

הד"ר מעזה חילק בארץ מלגות לזכר בנותיו שנהרגו

הרופא הפלסטיני עז א-דין אבו אל-עייש, ששלוש מבנותיו נהרגו בעופרת יצוקה, חילק מלגות לסטודנטיות ערביות ויהודיות שלומדות במכללת אחווה. "אנו חיים באותה הספינה וצריך לאסור את הפגיעה בספינה שבה אנו שטים יחד"

 

ד"ר אבו אל-עייש עם בנותיו שנותרו בחיים ואנשי מכללת אחווה (צילום: ניסים שקל) (צילום: ניסים שקל)
ד"ר אבו אל-עייש עם בנותיו שנותרו בחיים ואנשי מכללת אחווה(צילום: ניסים שקל)

"ראיתי את בנותיי נהרגות מול העיניים שלי. הדבר היחיד שאני יכול לעשות כדי להנציח אותן הוא לקיים את שמחת החיים שלהן ולהעניק באמצעותן אפשרות לפתח נשים באקדמיה". הבוקר (ד') הגשים ד"ר עז א-דין אבו אל-עייש את משאלתו, וחילק מלגות לסטודנטיות שלומדות במכללה האקדמית אחווה ליד קריית מלאכי.

 

לפני כשש שנים במהלך מבצע "עופרת יצוקה" פגע פגז תועה מטנק ישראלי בביתו של ד"ר אבו אל-עייש. כתוצאה מהירי נהרגו שלוש מבנותיו, אשר שהו בבית באותו זמן. מאז המקרה החליט ד"ר אבו אל-עייש להקדיש את חייו למען הדו-קיום, ובמסגרת זו הקים קרן בשם "בנות לחיים", שמטרתה לקדם נשים, ערביות ויהודיות, באקדמיה.

 

"יש לי חלום אחד והוא לראות את ילדיי החיים ואת הילדים כאן

חיים ביחד בחופשיות, כחברים וכשכנים טובים שבונים גשרים יחד ומקיימים חיים חופשיים וטובים", אמר במהלך הטקס ד"ר אבו אל-עייש, שהיגר לקנדה לאחר שבנותיו נהרגו. "אנו כפלסטינים וכישראלים חיים באותה הספינה וצריך לאסור את הפגיעה בספינה שבה אנו שטים יחד".

 

נשיא המכללה האקדמית אחווה, פרופ' עליאן אל-קרינאווי: "הבחירה של אבו אל-עייש להעניק מלגות לסטודנטיות ממגזרים שונים מגיעה ממקום של נתינה, סלחנות ורצון לדו-קיום. אלה הערכים שאותם חשוב לנו להנחיל לסטודנטים שלנו, לראות את האחר כשווה".

 

ד"ר אבו אל-עייש הוא גינקולוג ומומחה לפוריות שעבד לפני מבצע עופרת יצוקה בבית חולים שיבא וביצע מחקר בנושא טיפול בילדים פלסטינים שמגיעים לטיפול בישראל, במסגרת מכון המחקר "גרטנר". במשך שנים רבות עבד הוא גם בבית חולים סורוקה. אף שאיבד את בנותיו המשיך ד"ר אבו אל-עייש לפעול למען פתרון הסכסוך ואף היה מועמד לפרס נובל לשלום בשנת 2009.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניסים שקל
ד"ר אל-עייש במכללת אחווה
צילום: ניסים שקל
מומלצים